Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
interfejs audio bez podłączenia do komputera
02.07.2019, 08:12,
#1
interfejs audio bez podłączenia do komputera
Cześć. Zastanawiam się nad kupnem NI KOMPLETE AUDIO 2 lub 6. Czy taki interfejs będzie działał bez podłączenia do komputera ? Czy można podać tylko zasilanie na port usb-B z zasilacza i wykorzystać interfejs jako wzmacniacz słuchawkowy lub do innych celów omijając komputer ?

Odpowiedz
03.07.2019, 00:44,
#2
RE: interfejs audio bez podłączenia do komputera
Aby mieć pewność że interface audio będzie przydatny kiedy nie jest podłączony do PC przez USB najlepiej upewnić sie że potrafi działać w trybie "stand alone" czyli samodzielnie. Powinno być o tym mowa w instrukcji a jak nie to trzeba zadać pytanie do producenta lub dystrybutora. Takie karty muzyczne to wciąż mniejszość więc warto się upewnić.
Jak już taki tryb jest obsługiwany to najczęściej nie wszystkie wejścia mogą działać w tym trybie. Działają najczęściej tylko wejścia na froncie karty bo one mają gałkę Gain którą możesz wykorzystać do ściszania danego kanału.

Myślę że dla ciebie idealnym rozwiązaniem będzie prosty (albo bardziej rozbudowany - nie wiem jakie masz wymagania) mikser z wbudowanym interfejsem audio czyli mikser który dodatkowo może pełnić funkcję karty muzycznej jeśli jest podłączony do PC przez USB. Bez podłączenia USB będzie działał jak typowy mikser czyli tak jak chcesz.
Przykładowo coś jak Behringer Xenyx QX1202USB

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.07.2019, 12:19, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.07.2019, 17:21 przez Wojtek67.)
#3
RE: interfejs audio bez podłączenia do komputera
Dzięki za odpowiedzi. Wyjaśnię, że oczywiście chcę korzystać z komputera w połączeniu z takim interfejsem. Chodzi mi o wykorzystanie dodatkowe, kiedy potrzebuję w danej sytuacji właśnie wzmacniacza słuchawkowego aby podłączyć 2 pary słuchawek tylko do odsłuchu jakiegoś utworu przez 2 osoby ( np. smartfon do interfejsu i na słuchawki wokółuszne). Zaznajomię się oczywiście ze sprzętami na które zwróciliście uwagę ale to raczej sprzęty do poważniejszych zadań. Podałem akurat te intefejsy gdyż w pierwszej kolejności chodzi mi o interfejs + ciekawe instrumenty wirtualne + DAW a moje zapytanie dotyczy ewentualnej funkcji dodatkowej, bo skoro coś takiego jest możliwe, to mam dodatkowo wzmacniacz słuchawkowy.

Zapomniałem dodać, iż wysłałem zapytanie do dystrybutora produktów native instruments odnośnie takiej funkcji. Odpowiedź brzmi : "Komplete Audio to seria interfejsów audio, aby działały prawidłowo konieczne jest podłącznie do komputera."

Odpowiedz
03.07.2019, 23:56,
#4
RE: interfejs audio bez podłączenia do komputera
No nie wiem. Odpowiedź producenta raczej przemawia za tym że nie będzie to działać. Kilka lat temu ja również byłem zainteresowany kartą audio która działa też bez podłączenia do PC i wysłałem kilka zapytań i okazało się że wszędzie gdzie nie było mowy wprost o działaniu w trybie "Stand alone" w opisie lub instrukcji producenci potwierdzali że nie działa. Wychodzi na to że jeżeli taka funkcjonalność jest to się tym chwalą. Po dłuższych poszukiwaniach i ograniczeniach budżetowych kupiłem M-Audio Profire 610 która ma tą funkcję (marzyła mi sie wtedy Profire 2626 która była wtedy dla mnie za droga i opisana jest tu: https://riff.net.pl/interfejsy-audio/297...-2626.html - zobacz opis na końcu gdzie jest stand alone opisane).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.07.2019, 11:21,
#5
RE: interfejs audio bez podłączenia do komputera
(04.07.2019, 06:35)pwa napisał(a): Z własnego doświadczenia wiem, że nie zawsze można polegać na odpowiedziach dystrybucji. Miałem takie doświadczenie ze Studiologic i dopiero bezpośredni kontakt z producentem dał mi rzetelną odpowiedź na moje pytanie. Dlatego sugeruję kontakt bezpośrednio z NI.

Dorzucę w tej kwestii swoje skromne 5 groszy.

Absolutnie odradzam pytanie dystrybutorów czy sklepów muzycznych o cokolwiek w kwestiach technicznych, dystrybuowanych przez nich produktów. Wyjątkiem są takie molochy jak: Pasja, Music Centre itp giganty, którzy posiadają specjalistów w każdej dziedzinie sprzedawanego przez siebie sprzętu.
Ci ludzie (dystrybutorzy i małe sklepy, choć nie wszystkie oczywiście) często kompletnie nie znają podstawowych parametrów technicznych swoich produktów. Przez okres 7miu lat wysłałem setki maili, wykonałem dziesiątki telefonów z różnymi pytaniami do producentów, dystrybutorów, sprzedawców, kończąc na klientach czyli właścicielach konkretnego sprzętu i rzadko kiedy dystrybutor czy sklep potrafił od razu odpowiedzieć na wszystkie moje pytania a często zdarzało się, że mało co wiedział lub nawet nic nie wiedział i strzelał na oślep, trafiając jak kulą w płot - żenada!
Ostatnimi dniami obdzwoniłem chyba kilkanaście sklepów muzycznych, znajdujących się na swojej trasie urlopowej, na którą niebawem się udaję i w kilku przypadkach, to wręcz aż mnie zatkało, jak można praktycznie nic nie wiedzieć, np. czym jest instrument typu stage piano Huh lub być wręcz bezczelnie ślepym w swoich dawno utartych opiniach o sprzęcie - tragedia!

Pamiętajcie więc o złotej zasadzie - z pytaniami przychodzi się do głowy a nie do ... ! Tak więc w kwestiach technicznych pytać tylko producenta, bo dla dystrybutorów i sprzedawców najczęściej liczą się tylko słupki sprzedaży.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.07.2019, 20:35,
#6
RE: interfejs audio bez podłączenia do komputera
Cytując odpowiedź pracownika dystrybutora : "Komplete Audio to seria interfejsów audio, aby działały prawidłowo konieczne jest podłączenie do komputera." chciałem właśnie przedstawić "odpowiedź" która nie jest odpowiedzią na zadane pytanie. Zmieniając tylko nazwę produktu można ją dopasować do każdego sprzętu, który współpracuje z komputerem. Oczywiście jest to spowodowane brakiem wiedzy lub brakiem chęci rozwiązania tematu na drodze dystrybutor - producent.

Odpowiedz
04.07.2019, 21:36,
#7
RE: interfejs audio bez podłączenia do komputera
(04.07.2019, 20:35)Wojtek67 napisał(a): Oczywiście jest to spowodowane brakiem wiedzy lub brakiem chęci rozwiązania tematu na drodze dystrybutor - producent.

Obawiam się że jedno i drugie.

W moich ostatnich przypadkach było tak:
Pierwszy sprzedawca, moją chęć ogrania Kawai MP7SE i Korga Grandstage, skomentował: "dlaczego akurat te instrumenty? Tam nic nie ma w środku!"
Drugi, któremu powiedziałem, że szukam instrumentów typu stage piano, wpierw zaczął mnie pytać "czy stage piano, to taki instrument, co wygląda jak keyboard i ma głośniki ale nie tak jak takie w zabudowie jak mebel?"
Zatkało mnie Huh

Jakieś 2 lata temu dzwoniłem do Yamaha Polska, bo mieli strasznego babola w opisie działania systemu Silent piano. Pan specjalista do końca się bronił ale finalnie przyznał mi rację. Długo jednak ten opis był niepoprawiony, teraz już poprawili ale nie opisali tak jak powinni i tak jak jest na oryginalnej stronie Yamahy. (wieczorem wrzucę zrzuty ekranu).

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wielokanalowy audio interface w Cubase bestspec 5 1,519 10.02.2023, 08:37
Ostatni post: bestspec
  jaki interfejs wybrać z dobrą jakośćą do studia Mr.Pinczer 0 1,735 03.08.2019, 08:25
Ostatni post: Mr.Pinczer
  interfejs audio kris.muzyk 1 3,840 25.12.2018, 09:49
Ostatni post: Jaricz
  Interfejs do Pc i Ipad Jaricz 0 4,949 29.12.2017, 10:36
Ostatni post: Jaricz
  interface audio PCIe Jaricz 4 7,462 29.12.2017, 10:15
Ostatni post: Jaricz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS