Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Yamaha P-45 jest dobra na początek?
02.07.2019, 00:12,
#1
Czy Yamaha P-45 jest dobra na początek?
Na wstępie witam wszystkich, od jakiegoś czasu uważnie śledzę forum, jednak w końcu postanowiłem kupić pierwszy sprzęt, więc zarejestrowałem się aby zlikwidować wątpliwości Smile

Krótko o mnie - mam już swoje lata, ale od dawna chciałem nauczyć się gry na pianinie tylko krucho było z funduszami Wink Dlatego od kilku lat próbuję sił na skrzypcach i gitarze i mnie to wkręciło, więc myślę, że z pianinem cyfrowym będzie podobnie.

Początkowo chciałem kupić zwykłą klawiaturę sterującą typu keystation 88 za jakieś 600zł ale dużo naczytałem się tu na forum, że jednak to obok pianina nie stało Big Grin Dlatego też poczekałem parę miesięcy i dozbierałem, teraz mam 1500zł (co i tak jest dość naciągniętym budżetem). W tej cenie widziałem, że możliwa jest tylko Yamaha P45, ewentualnie chyba jeszcze używana P35. Ja wolałbym jednak nowy sprzęt bo jako laik nie chcę kombinować z używką. Czy ta P45 faktycznie da radę na początek?

Jeśli chodzi o to co chciałbym grać, to nie będę oryginalny - to co wpadnie w ucho, jakieś piosenki, muzyka filmowa czy klasyczna. Jeśli moglibyście potwierdzić moje przekonania, że nie będzie to 1500 złotych wyrzucone w błoto to będę wdzięczny Smile

Odpowiedz
02.07.2019, 01:08,
#2
RE: Czy Yamaha P-45 jest dobra na początek?
Cześć Smile

(02.07.2019, 00:12)janek36 napisał(a): Czy ta P45 faktycznie da radę na początek?

Jeśli moglibyście potwierdzić moje przekonania, że nie będzie to 1500 złotych wyrzucone w błoto to będę wdzięczny Smile

Yamaha P45 jak najbardziej da radę na początek i nie wyrzucisz pieniędzy w błoto - spokojnie.
Proponowałbym również zainwestowanie pieniędzy w kilka lekcji poprawnej techniki ułożenia rąk na klawiaturze u nauczyciela fortepianu - właściwe umiejętności i wiedza bezcenna, które mogą na długo zaowocować i jeszcze bardziej zachęcać do gry. Od razu dodam, że filmiki, tutoriale na YouTube nie zastąpią prawdziwego nauczyciela, który widzi co robisz na klawiaturze i poprawi twoje ewentualne błędy.
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.07.2019, 00:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.07.2019, 00:53 przez janek36.)
#3
RE: Czy Yamaha P-45 jest dobra na początek?
Dziękuję za odpowiedź, rozumiem, że P45 to ten sam model co P45 B Smile
Lekcje pewnie wezmę, chociaż kilka na początek. Jeszcze widziałem, że często jest polecana nauka gam i pasaży, czy warto się zaopatrzyć w książkę "Gamy i pasaże na fortepian" Zbigniewa Drzewieckiego? Widzę, że jest wydana w kilku częściach i chyba ludzie ją polecają. A do tego uczyłbym się także grania z nut.

Odpowiedz
03.07.2019, 01:36,
#4
RE: Czy Yamaha P-45 jest dobra na początek?
(03.07.2019, 00:50)janek36 napisał(a): ... rozumiem, że P45 to ten sam model co P45 B Smile

Tak

(03.07.2019, 00:50)janek36 napisał(a): Lekcje pewnie wezmę, chociaż kilka na początek.

Słuszna decyzja Smile

(03.07.2019, 00:50)janek36 napisał(a): Jeszcze widziałem, że często jest polecana nauka gam i pasaży, czy warto się zaopatrzyć w książkę "Gamy i pasaże na fortepian" Zbigniewa Drzewieckiego?

Jak najbardziej polecam ćwiczenie gam i pasaży! To najlepsza metoda rozwoju techniki biegłości oraz nabywania łatwości w trafianiu w odpowiednie dźwięki. Polecam ćwiczyć gamy i pasaże z metronomem a co też ważne, ćwiczyć je na początku w nie zbyt szybkim tempie. Najważniejsza w tych ćwiczeniach jest swoboda pracy rąk, równa praca palców a nie szybkość - biegłość przyjdzie z czasem. Na początek nie polecam gamy C-Dur, która z pozoru wydaje się łatwa. Ona jest łatwa w odczycie, bo nie ma znaków przykluczowych ale na klawiaturze nie jest zbyt sympatyczna więc wybrałbym na początek np. tonację D-Dur czy A-Dur.
Tak więc gorąco polecam zestaw "Gamy i pasaże na fortepian" Zbigniewa Drzewieckiego.

Gratuluję mądrych decyzji i życzę dużo samozaparcia w ćwiczeniach a warto Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Yamaha Modx7 vs yamaha sx700 qwedud 1 292 21.01.2024, 18:07
Ostatni post: pawelsz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,183 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 332 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 289 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS