Ankieta: Barwy które Was inspirują pochodzą:
z VST
wbudowane w instrument od producenta
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy klawisz z małym domowym studiem
13.07.2019, 23:49
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
(13.07.2019 23:04)Rychubil napisał(a):  Nie wiem czy ustawienie monitorów za głową to dobre rozwiązanie do odsłuchu, zwłaszcza finalnej obróbki? Myślę że dźwięk wówczas nie wpada bezpośrednio do otworów usznych, tylko z odbicia, no a po za tym też to, że jeszcze nie widziałem takiego rozwiązania w żadnym studio. No ale może się mylę - nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tej materii.
Oczywiście Rychu masz rację. Taka koncepcja to z całym szacunkiem, ale kompletna bzdura. Monitory powinny być z przodu, zwłaszcza przy miksie i produkcji. Powinny być rozstawione w taki sposób, aby głośnik wysokotonowe celowały w kierunku uszu. Również w poziomie monitory powinny trafiać w środek uszu... no i powinien być zachowany klasyczny trójkąt stereo chociażby po to, żeby być w stanie właściwie rozmieścić instrumenty w panoramie jak również w planie. Czasami wymaga to umieszczenia monitorów nieco z tyłu, za biurkiem.
(13.07.2019 23:04)Rychubil napisał(a):  Wysuwana półka na prowadnicach do ważonej klawiatury 88 klawiszy? Moim skromnym zdaniem NIE. Bardzo szybko się wyrobią takie prowadnice a ze stabilnością może też być nie ciekawie. Proponuję jednak albo solidny metalowy statyw stołowy albo solidne biurko z płyty mdf czy drewna w monolicie.
Tym razem ja w pełni popieram kolegę RychubilaSmile. Nie wyobrażam sobie umieszczenie niemal 20 kilogramowego instrumentu na wysuwanej półceBig Grin

DSI Mopho keyb./Pulse2/Blofeld/Ultranova/MOX6/Neutron/Model D/Numa Nero/TR-8/MPX16/Beatstep Pro/UFX1204/Novation Zero SL MkII/DT770/HD600/AKG K77/Focal Alpha 50/Cubase 10 Pro/V Collection 6/Spark 2&VDM/Korg Legacy/The Grand 3/AIR Instrument Complete 3/iZotope RX6&Ozone&Neutron.
14.07.2019, 09:21
(13.07.2019 23:04)Rychubil napisał(a):  
(13.07.2019 18:32)K0K0N napisał(a):  Pytanie jeszcze odnośnie układu rozstawienia, czy jak dam monitory i norda od tyłu biurka, czyli siedząc przed komputerem nord bedzie za mną i moniotory bedą skierowane do tyłu moich uszu, a grając na nordzie od przodu (taki kwadrat), do ewentualnej obróbki w Daw będzie to negatywnie wpływać?

Nie wiem czy ustawienie monitorów za głową to dobre rozwiązanie do odsłuchu, zwłaszcza finalnej obróbki? Myślę że dźwięk wówczas nie wpada bezpośrednio do otworów usznych, tylko z odbicia, no a po za tym też to, że jeszcze nie widziałem takiego rozwiązania w żadnym studio. No ale może się mylę - nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tej materii.

Zdecydowanie będzie negatywnie wpływać. Mam podobny układ u siebie, tylko, że z trzema klawiszami i zdecydowanie gorzej słychać wysokie tony przy monitorach za plecami. Tyle, że ja w zasadzie nie obrabiam dźwięku, a jedynie gram. Ustawiłem to tak, że grając na instrumencie brzmiącym jaśniej (Roland) mam monitory za plecami. Grając na ciemniejszej Yamaszce mam je przed sobą. I daje to radę.

Yamaha P-515, Roland FA-07, Hammond XK-1c
Presonus Eris E5, AKG K271 MKII
14.07.2019, 12:09
(13.07.2019 18:32)K0K0N napisał(a):  nord na wysuwanej półce z porządnymi prowadnicami

Rychubil napisał(a):Wysuwana półka na prowadnicach do ważonej klawiatury 88 klawiszy? Moim skromnym zdaniem NIE. Bardzo szybko się wyrobią takie prowadnice a ze stabilnością może też być nie ciekawie. Proponuję jednak albo solidny metalowy statyw stołowy albo solidne biurko z płyty mdf czy drewna w monolicie.

Moje rozwiązanie to wysuwanie klawiatury na statywie spod biurka za każdym razem do grania D: Chciałam swojego VPC koniecznie mieć na/przy biurku, głównie żeby zaoszczędzić przestrzeń. Z jego wymiarami jedynie własny projekt wchodziłby w grę. Ostatecznie wymyśliłam, że klawiaturę (30kg) mam na statywie pod biurkiem, biurko z blatem 160/80cm i regulowaną wysokością rozwiązało niejako sprawę. Wysokość blatu w tej opcji też jest odpowiednia do jednoczesnego użytkowania pc. Taka prowizorka studyjnego workdeska Big Grin

Zdjecie

Roland A-88, Kawai VPC1, Yamaha MODX6, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
14.07.2019, 13:07
(14.07.2019 09:21)pawelsz napisał(a):  
(13.07.2019 23:04)Rychubil napisał(a):  
(13.07.2019 18:32)K0K0N napisał(a):  ... czy jak dam monitory i norda od tyłu biurka, czyli siedząc przed komputerem nord bedzie za mną i moniotory bedą skierowane do tyłu moich uszu, a grając na nordzie od przodu (taki kwadrat), do ewentualnej obróbki w Daw będzie to negatywnie wpływać?

Nie wiem czy ustawienie monitorów za głową to dobre rozwiązanie do odsłuchu, zwłaszcza finalnej obróbki?

Zdecydowanie będzie negatywnie wpływać. Mam podobny układ u siebie, tylko, że z trzema klawiszami i zdecydowanie gorzej słychać wysokie tony przy monitorach za plecami. Tyle, że ja w zasadzie nie obrabiam dźwięku, a jedynie gram.

No i to jest bardzo cenna uwaga Paweł! Wszystko właśnie zależy od potrzeb własnych, zwłaszcza dla tak specyficznego sprzętu, jakim są monitory bliskiego pola, bo czym innym jest granie dla własnej przyjemności pod własne preferencje brzmieniowe a zupełnie czym innym jest produkcja pod sprzedaż czy pod konkretnych klientów.

W twoim przypadku KOKON uważam że powinieneś wesprzeć się bardziej fachową pomocą kogoś, bardziej zaawansowanego w pracy w studio. Ze swojej strony mógłbym polecić takie portale czy czasopisma jak "Estrada i Studio" lub jakieś artykuły czy tutoriale wydane przez profesjonalne studia nagrań. W Internecie można również znaleźć sporo zamieszczonych zdjęć, przykładowych lub konkretnych pokojów studyjnych a z tego również można wyciągnąć sporo wniosków.
Jeśli masz zamiar zainwestować w to sporo wysiłku i pieniędzy, to uważam że powinno to być zrobione jak najlepiej a szczerze jestem ciekaw finalnego efektu twojego przedsięwzięcia.

Roland FP-30 | Synthogy Ivory II - Grand Pianos | Production Voices - Compact Grand, Electric V | Neumann KH120 | Grado SR80i | Mackie Big Knob Passive | Zoom H4n
14.07.2019, 17:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.07.2019 18:39 przez pwa.)
Panie i Panowie, naprawdę nie wiem, po co te całe kombinacje. Monitory powinny być rozmieszczone z przodu słuchacza i basta!!! Wszelkie odstępstwa od tego kanonu są w większości przypadków podyktowane warunkami obiektywnymi i niosą za sobą tylko i wyłącznie negatywne skutki dla odsłuchu tego, co gramy lub tego nad czym pracujemy. Obojętnie, czy zajmujemy się miksowaniem i przetwarzaniem naszych utworów (zawodowo lub amatorsko), czy tylko gramy, monitory mają być ustawione frontem do muzyka!!! I proszę mi tu nie wprowadzać herezji!!! Smile. Czy odsłuchy na scenie stoją z tyłu muzyka? No nie, bo w przeciwnym wypadku kompletnie tracimy kontrolę nad naszym brzmieniem!
A dla K0K0Na mam lekturę, z którą powinien się zapoznać budując domowe studio. Jest to książka Mike Seniora "Sekrety profesjonalnego brzmienia w małym studiu". Świetna pozycja zawierająca nie tylko teorię i informacje praktyczne, w jaki sposób zbudować sobie domowe studio, ale również wiele cennych porad i przykładów dotyczących procesu produkcji całości nagrania.
Nie ma znaczenia, czy ktoś bawi się amatorsko w muzykowanie, miks, produkcję i mastering, czy robi to zawodowo, zawsze powinien dążyć do osiągnięcia jak najlepszych efektów nawet, jeżeli dysponuje ograniczonymi zasobami sprzętowymi lub akustycznymi.

(14.07.2019 12:09)shallya napisał(a):  Moje rozwiązanie to wysuwanie klawiatury na statywie spod biurka za każdym razem do grania D: Chciałam swojego VPC koniecznie mieć na/przy biurku, głównie żeby zaoszczędzić przestrzeń. Z jego wymiarami jedynie własny projekt wchodziłby w grę. Ostatecznie wymyśliłam, że klawiaturę (30kg) mam na statywie pod biurkiem, biurko z blatem 160/80cm i regulowaną wysokością rozwiązało niejako sprawę. Wysokość blatu w tej opcji też jest odpowiednia do jednoczesnego użytkowania pc. Taka prowizorka studyjnego workdeska Big Grin
Pomysłowe!Smile Ja poszedłem w jeszcze innym kierunku. Nie mogłem wstawić biurka o odpowiednich rozmiarach tak jak Ty, więc nabyłem stand na 2 klawisze Hercules KS410B.
http://herculesstands.com/international/...ds/ks410b/
Na dole mam Nume Nero (26kG), a na górze MOXa6. Nad tym wszystkim zamocowałem półkę, na której stoją 2 monitory komputerowe (jeden do ścieżek 27", 2,5kx1,4k, zaś drugi do miksera 24",full HD ... chętnie wstawił bym 3-ci na wtyczki, ale już nie mam gdzie Sad). Po bokach na osobnych standach stoją monitory z bass reflex z przodu (Alpha 50)
Minusem takiego rozwiązania jest brak powierzchni na mysz i klawiaturę, więc mam małą radiową z touch padem. Trochę to niewygodne niestety, no ale stół nie ma szans na wstawienie Sad
@K0K0N - jeżeli by cię to interesowało, to mam jeden taki stand na zbyciu, bo w piątek przyszedł do mnie 5 półkowy stand Jaspersa (wreszcie mam ustawione i podłączone wszystkie instrumenty... hurrra!!!Smile) i drugi Hercules właśnie stracił u mnie miejsce pracySmile

DSI Mopho keyb./Pulse2/Blofeld/Ultranova/MOX6/Neutron/Model D/Numa Nero/TR-8/MPX16/Beatstep Pro/UFX1204/Novation Zero SL MkII/DT770/HD600/AKG K77/Focal Alpha 50/Cubase 10 Pro/V Collection 6/Spark 2&VDM/Korg Legacy/The Grand 3/AIR Instrument Complete 3/iZotope RX6&Ozone&Neutron.
15.07.2019, 18:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2019 18:52 przez K0K0N.)
PanowieSmile
poruszenie niesamowite, ale do sedna.
Jak sami zauważyliście ze studiem nie miałem nic wspólnego, dlatego się radzę. Z muzyką live natomiast wieloletnie od bajtla.
Oczywistym dla mnie jest, że jak zauważyliście w poprzednich moich postach, jak i moim śmiesznym rysuneczku, że będę grać głównie live dla siebie, i dlatego narysowałem monitory przed nordem "tak aby wpadały dzwięki w centrum moich uszu" (to jest jasne). Mastering, pieszczenie utworu jest również ważny, ale właśnie jak koledzy napisali, nie chcę moniotrow od tyłu do norda - Stad po zastanowieniu podałem w poście: EDIT robię biurko(tak aby wszystko było od przodu). Zdjęcia, artykuły o studiu w miarę możliwości wpajam do swojej głowy od roku. Więc trochę luzu Panowie, bo to chyba nie strzelnicaSmile
Cały czas dziękuje za wszystkie rady dużo mi pomagacie i ponownie przepraszam za "głupie pytania".
Odnośnie prowadnic. (Są prowadnice meblowe, komodowe za 30 zł szt, które pod obciążeniem skarpetek się wyrabiają). A my o takich nie mówimy.
Sprawa nie jest brana ze chmurki tylko od fachowca. Jest to spokrewniona mi osoba w rodzinie, która ma 40 lat doświadczenia w fachu. Poradziłem się, same prowadnice kosztują 100zł sztuka, plus podpory po wysunięciu, aby dane prowadnice się nie eksploatowały. Koszt samej półki + - 500zł (dużo, ale wygodnie) + biurko które i tak muszę poszerzyć do obojętnie którego wariantu. biurkow granicach 150/80
Nie mniej jednak, użytkownik Shallya poddał ciekawe rozwiązanie, choć chyba nie do końca super wygodne. A co by było gdyby takowy stelaż posiadał konstrukcje na kółkach ( od razu uprzedzę, nie stosuje badziewia, także stabilnych kółkach z hamulcem). [wsuwam, wysuwam]. Mamy stół operacyjny podobnych gabarytów i jest on stabilny.
Herkules Piotrze, bardzo chętnie tylko nie wiem czy go stosownie wykorzystam, a chyba bardziej zwykły stojak mógłby mieć zastosowanie jak u shallya.
Mam z tym problem bo pracuje na komputerze, potrzebuje klawiaturę myszkę bez przekładania i kombinowania z innymi urządzeniami. Także instrument na blacie odpada.
Jeszcze wracając do prowadnic, nie przekonuje, ale tu jest dowód:
http://percussioncenter.co.kr/product/de...ay_group=1
https://www.youtube.com/watch?v=syK4hVTxeHs
A finalnie Rychu, jak najbardziej pokaże finał. Jak coś zaczynam to kończę.
Jeżeli ktoś ma ochotę, chętnie zobaczyłbym na zdjęciu jakie ma rozwiązanie u siebie. Dziękuje.
Pozdrawiam miłośników!

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
11.09.2019, 19:56
Witam,
Dokonałem zakupu tydzień temu za pomocą sklepu supersound ze względu na raty 0% oraz dostępność produktów.
Niestety nie Nord Sad ( a to ze względu na cenę), piękne brzmienia, byłem w Pasji i 3 innych sklepach ograłem trochę instrumenty.
Jest zatem:
1x: Yamaha HS8 - monitor studyjny Para + podkładki
1x: ARTURIA KeyLab 88 mk2 - hybrydowy kontroler MIDI
1x: Focusrite Scarlett 8i6 3Gen + ABLETON + PRO TOOLS!
1x: RODE NT1-A KIT - Zestaw do nagrań wokalnych
1x: AKG K 702 - profesjonalne słuchawki audiofilskie
1x: Spectrasonics KEYSCAPE (bardzo przyjemne dźwięki)
1x: M-AUDIO SP-2 – Kontroler
1x: RODE PSA1 Studio Arm - Radiowy uchwyt mikrofonowy
1x: Proel GF12L - Mono Pedal + kable
1x: Hosa CSS-204 Kabel 2 x TRS 6.35 - 2 x TRS 6.35 4m

Poniżej linki do zdjęć jak to ustawiłem
https://zapodaj.net/44031a9561524.jpg.html
https://zapodaj.net/8135f65b1f73d.jpg.html

Biurko robiłem sam, zaprojektowałem w taki sposób, pojechałem do Obi, wycieli płyty, zmontowałem - jak na razie wydaje się być funkcjonalnie(koszt materiałów <400zł. Klawisz na twardym, stabilnie. Klawiatura Ok!

Dziękuje wszystkim za poprowadzenie po temacie, w szczególności podziękowania dla Piotra. A co dalej kupie? zobaczymy albo hardware jakieś - nigdzie nie mogłem spotkać ultranovy, a bardzo pozytywnie się zaskoczyłem jakością cyfrową. ZobaczymySmile FUN!!!

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
11.09.2019, 20:04
Gratulacje!!! Bardzo ładnie to wszystko wygląda Rolleyes

Roland FP-30 | Synthogy Ivory II - Grand Pianos | Production Voices - Compact Grand, Electric V | Neumann KH120 | Grado SR80i | Mackie Big Knob Passive | Zoom H4n
12.09.2019, 10:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2019 10:58 przez pwa.)
No to pierwsze koty za płoty Smile. Że tak się wyrażę, zestaw wyjściowy całkiem, całkiem.
Ultranova, to przy tej cenie jeden z najlepszych syntezatorów cyfrowych na rynku.
Co do jego dostępności, to obawiam się, że będzie coraz słabiej, ponieważ został wycofany z oferty Novation. Znalazłem jeszcze dostępne w poniższych sklepach, ale jeżeli chcesz go kupić, to powinieneś się pośpieszyć.
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/16/23...html?Ceneo
https://riff.net.pl/syntezatory/29826-no...o_polecane