Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od czego zacząć naukę.
05.06.2019, 18:39,
#1
Od czego zacząć naukę.
Niestety mieszkam na wiosce totalnej i brak w okolicy nauczyciela :-(

Od dzieciaka patrzyłem z podziwem jak ktoś lata palcami po klawiaturze i od zawsze marzyło mi się spróbować :-)

Początkowo chciałem kupić jakąś nową lub używaną PSR-kę za kilka stówek, ale może będę miał okazję odkupić Yamahę NP-32 za sporo mniej niż 1000 PLN :-) Używka, ale w 100% sprawna.

Ale pytanie jest inne - jak zacząć się uczyć jako samouk? Co możecie polecić?

Odpowiedz
05.06.2019, 20:12,
#2
RE: Od czego zacząć naukę.
Polecam zacząć od zasad dobrego wychowania i się przywitać.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
05.06.2019, 20:20,
#3
RE: Od czego zacząć naukę.
Noo, wypadałoby jakieś "cześć", "hej" czy "witajcie" w odpowiednim dziale.

A co do rozpoczęcia nauki to skoro nie masz w okolicy nauczyciela, to poszukaj kogoś kto po prostu potrafi grać i namów na parę lekcji.
NP-32 to paździerz, jak cała seria Piaggero.

Odpowiedz
05.06.2019, 20:33,
#4
RE: Od czego zacząć naukę.
(05.06.2019, 20:20)Valtari napisał(a): Noo, wypadałoby jakieś "cześć", "hej" czy "witajcie" w odpowiednim dziale.

Przepraszam, już się poprawiłem :-)

(05.06.2019, 20:20)Valtari napisał(a): A co do rozpoczęcia nauki to skoro nie masz w okolicy nauczyciela, to poszukaj kogoś kto po prostu potrafi grać i namów na parę lekcji.
Ha, spróbuj we wsi znaleźć jakiegoś grajka, powodzenia. Owszem, kilkanaście km od nas jest zespół grający na weselach, ale powiedzmy szczerze - jest to muzyka klasy B.

(05.06.2019, 20:20)Valtari napisał(a): NP-32 to paździerz, jak cała seria Piaggero.
Sęk w tym, że budżet jest mocno niski. A i ja nie szukam jakiegoś wypasu, ot - czegoś co pozwoli się nauczyć na początek.

Odpowiedz
05.06.2019, 20:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.06.2019, 20:40 przez Valtari.)
#5
RE: Od czego zacząć naukę.
No ale co chciałbyś grać i jak chciałbyś grać ? Interesują cię klasyczne podstawy oraz w dalszej części nauka gry na dwie ręce, czy takie tam plumkanie jedną ręką a druga bawi się podkładami (jak na weselach Smile )
W przypadku serii NP nie miałem na myśli brak wypasu, tylko bardzo kiepską klawiaturę (jak w keyboardach/samograjach). Taka klawiatura nie daje kontroli nad dynamiką brzmienia, jest lekka jak w akordeonie

Odpowiedz
05.06.2019, 20:54,
#6
RE: Od czego zacząć naukę.
Raczej na dwie ręce, granie jak napisałeś jedną ręką a drugą podkłady mnie nie kręci...

Odpowiedz
05.06.2019, 21:14,
#7
RE: Od czego zacząć naukę.
Więc musisz mieć instrument z ważoną (cięższą) klawiaturą, która pozwoli wyrobić pracę dłoni oraz nauczyć się kontrolować dynamikę gry. Zainteresuj się Yamahą P45.
Popatrz na ceny i zastanów się czy byłbyś skłonny wydać taką kwotę, bo ten model Yamahy to absolutne minimum na początek.
Rozumiem że trudno myśleć o większym wydatku, skoro nie ma pewności jak nauka się otoczy i czy najzwyczajniej nie przejdzie Ci ochota do dalszych żmudnych ćwiczeń.
Problem jest z sposobem nauczania, musiałbyś kogoś takiego znaleźć. Programy komputerowe do nauki gry nie wiele mają wspólnego z nauką, więc za wiele z nich nie wyciągniesz. Przypomina to bardziej test na urządzeniu do badań psychotechnicznych czyli "tu masz naciskać" Smile

https://www.youtube.com/watch?v=uAOFw9Qbly8

Odpowiedz
08.06.2019, 09:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.06.2019, 09:54 przez ablazko.)
#8
RE: Od czego zacząć naukę.
OK, a co zatem powiecie na Yamahę NP-V60 lub NP-V80? Oczywiście używana.

Odpowiedz
08.06.2019, 11:29,
#9
RE: Od czego zacząć naukę.
Modele NP, łącznie z nieprodukowanymi już NP-V mają taką samą kiepską klawiaturę.
Według mnie istnieje duża obawa że odczucie taniości, zarówno co do klawiatury jak i słyszalne w brzmieniu, spowoduje że zrazisz się, zniechęcisz a instrument sprzedasz.

Odpowiedz
08.06.2019, 11:51,
#10
RE: Od czego zacząć naukę.
OK, ale weź pod uwagę dwie rzeczy:
- jestem zupełnie początkujący a i nie spodziewam się zostać wirtuozem :-)
- mam ograniczony budżet (max 1000 PLN)

Odpowiedz
08.06.2019, 14:29,
#11
RE: Od czego zacząć naukę.
Gdybyś planował zostać wirtuozem to w grę wchodziły tylko instrument akustyczny Smile

No jest problem wynikający z bardzo ograniczonego budżetu. Gra na instrumencie to pasja, która szybko może przeminąć jeżeli instrument w żaden sposób nie będzie Ciebie inspirował.
Trudno doradzić coś sensownego, bo te sensowne propozycje przekraczają budżet, możesz więc spróbować na początek z tą NP-V80 ale tak jak pisałem obawiam się że szybko zakończysz przygodę z tym instrumentem, ponieważ najzwyczajniej Ci się znudzi.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wybór dla początkującego czyli od CT-X700 (przez PR E463 EW410 P45 P115) do P-125 Arten 22 37,693 18.10.2018, 22:42
Ostatni post: Rychubil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS