Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od czego zacząć naukę.
05.06.2019, 18:39
Od czego zacząć naukę.
Niestety mieszkam na wiosce totalnej i brak w okolicy nauczyciela :-(

Od dzieciaka patrzyłem z podziwem jak ktoś lata palcami po klawiaturze i od zawsze marzyło mi się spróbować :-)

Początkowo chciałem kupić jakąś nową lub używaną PSR-kę za kilka stówek, ale może będę miał okazję odkupić Yamahę NP-32 za sporo mniej niż 1000 PLN :-) Używka, ale w 100% sprawna.

Ale pytanie jest inne - jak zacząć się uczyć jako samouk? Co możecie polecić?
05.06.2019, 20:12
RE: Od czego zacząć naukę.
Polecam zacząć od zasad dobrego wychowania i się przywitać.

Roland FA 08, Kurzweil PC361, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand, Pianoteq 6, Organteq, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer Xenyx 1202 FX, JBL LSR 306p
05.06.2019, 20:20
Noo, wypadałoby jakieś "cześć", "hej" czy "witajcie" w odpowiednim dziale.

A co do rozpoczęcia nauki to skoro nie masz w okolicy nauczyciela, to poszukaj kogoś kto po prostu potrafi grać i namów na parę lekcji.
NP-32 to paździerz, jak cała seria Piaggero.
05.06.2019, 20:33
(05.06.2019 20:20)Valtari napisał(a):  Noo, wypadałoby jakieś "cześć", "hej" czy "witajcie" w odpowiednim dziale.

Przepraszam, już się poprawiłem :-)

(05.06.2019 20:20)Valtari napisał(a):  A co do rozpoczęcia nauki to skoro nie masz w okolicy nauczyciela, to poszukaj kogoś kto po prostu potrafi grać i namów na parę lekcji.
Ha, spróbuj we wsi znaleźć jakiegoś grajka, powodzenia. Owszem, kilkanaście km od nas jest zespół grający na weselach, ale powiedzmy szczerze - jest to muzyka klasy B.

(05.06.2019 20:20)Valtari napisał(a):  NP-32 to paździerz, jak cała seria Piaggero.
Sęk w tym, że budżet jest mocno niski. A i ja nie szukam jakiegoś wypasu, ot - czegoś co pozwoli się nauczyć na początek.
05.06.2019, 20:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.06.2019 20:40 przez Valtari.)
No ale co chciałbyś grać i jak chciałbyś grać ? Interesują cię klasyczne podstawy oraz w dalszej części nauka gry na dwie ręce, czy takie tam plumkanie jedną ręką a druga bawi się podkładami (jak na weselach Smile )
W przypadku serii NP nie miałem na myśli brak wypasu, tylko bardzo kiepską klawiaturę (jak w keyboardach/samograjach). Taka klawiatura nie daje kontroli nad dynamiką brzmienia, jest lekka jak w akordeonie
05.06.2019, 20:54
Raczej na dwie ręce, granie jak napisałeś jedną ręką a drugą podkłady mnie nie kręci...
05.06.2019, 21:14
Więc musisz mieć instrument z ważoną (cięższą) klawiaturą, która pozwoli wyrobić pracę dłoni oraz nauczyć się kontrolować dynamikę gry. Zainteresuj się Yamahą P45.
Popatrz na ceny i zastanów się czy byłbyś skłonny wydać taką kwotę, bo ten model Yamahy to absolutne minimum na początek.
Rozumiem że trudno myśleć o większym wydatku, skoro nie ma pewności jak nauka się otoczy i czy najzwyczajniej nie przejdzie Ci ochota do dalszych żmudnych ćwiczeń.
Problem jest z sposobem nauczania, musiałbyś kogoś takiego znaleźć. Programy komputerowe do nauki gry nie wiele mają wspólnego z nauką, więc za wiele z nich nie wyciągniesz. Przypomina to bardziej test na urządzeniu do badań psychotechnicznych czyli "tu masz naciskać" Smile

https://www.youtube.com/watch?v=uAOFw9Qbly8
08.06.2019, 09:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.06.2019 09:54 przez ablazko.)
OK, a co zatem powiecie na Yamahę NP-V60 lub NP-V80? Oczywiście używana.
08.06.2019, 11:29
Modele NP, łącznie z nieprodukowanymi już NP-V mają taką samą kiepską klawiaturę.
Według mnie istnieje duża obawa że odczucie taniości, zarówno co do klawiatury jak i słyszalne w brzmieniu, spowoduje że zrazisz się, zniechęcisz a instrument sprzedasz.
08.06.2019, 11:51
OK, ale weź pod uwagę dwie rzeczy:
- jestem zupełnie początkujący a i nie spodziewam się zostać wirtuozem :-)
- mam ograniczony budżet (max 1000 PLN)
08.06.2019, 14:29
Gdybyś planował zostać wirtuozem to w grę wchodziły tylko instrument akustyczny Smile

No jest problem wynikający z bardzo ograniczonego budżetu. Gra na instrumencie to pasja, która szybko może przeminąć jeżeli instrument w żaden sposób nie będzie Ciebie inspirował.
Trudno doradzić coś sensownego, bo te sensowne propozycje przekraczają budżet, możesz więc spróbować na początek z tą NP-V80 ale tak jak pisałem obawiam się że szybko zakończysz przygodę z tym instrumentem, ponieważ najzwyczajniej Ci się znudzi.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości