Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta dźwiekowa PCIe do Hauptwerka
03.06.2019, 14:17,
#1
Karta dźwiekowa PCIe do Hauptwerka
Witajcie!

Od jakiegoś czasu moją kartę dźwiękową nęka taka bolączka:
Film
Karta jakiej używam to M-audio Audiophile 2496. Ma już z 10 lat.
Zakłocenia pojawiają się od czasu do czasu tylko w jednym kanale.
Nie wiem dlaczego tak się dzieje, może ktoś z Was miał podobny problem?

Moglibyście poradzić jakąś kartę dźwiekową PCIe powiedzmy do 500 zł?
Nie musi miec interfejsu MIDI ważne żeby miała dużo wyjść najlepiej RCA.
Pozdrawiam

Odpowiedz
03.06.2019, 18:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.06.2019, 21:33 przez zagoor.)
#2
RE: Karta dźwiekowa PCIe do Hauptwerka
Nie kupuj PCIe, bo zakłócenia będą się zawsze pojawiać, choćby z wentylatora lub dysku, czy myszki. Interface audio zewnętrzny (np. na USB) w dodatku w metalowej obudowie będzie pod tym względem o niebo lepszy. Ja mam focusrite scarlett 2i2 2nd gen. który dodatkowo ma bardzo małe opóźnienia. Ale chwalone są też presonusy lub np. ten https://www.youtube.com/watch?v=0ghwSGG5J0s choć w plastiku. Też używam hauptwerka, ale niestety bez pedału basowego. Smile

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
06.06.2019, 18:51,
#3
RE: Karta dźwiekowa PCIe do Hauptwerka
Dzięki za odpowiedź, posiadam Konsole organową i mam problem żeby ten interfejs gdzieś umieścić Sad Przejżałem pare interfejsów, co sądzicie o tym Esi Maya 22 USB https://www.thomann.de/pl/esi_maya_22_usb.htm

Odpowiedz
06.06.2019, 23:04,
#4
RE: Karta dźwiekowa PCIe do Hauptwerka
z podanych tam parametrów nic ciekawego nie wynika. Kluczowe jest jaka jest wydajność czyli jaką latencję będzie generować ale przy tej cenie na cuda bym nie liczył. Zakładając że będziesz tylko Haupwerka odpalał to może pociągnie (nie wiem jak Haupwerk obciąża karty bo nie miałem z nim do czynienia). Miałem Esi Waveterminal 192 i byłem bardzo zadowolony a mój znajomy do dziś jej używa z powodzeniem więc do samej firmy raczej zastrzeżeń mieć nie można jeśli chodzi o jakość produktów.
Konsola organowa to przecież z reguły wielka szafa. Nie masz tam miejsca na większa kartę?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.06.2019, 20:29,
#5
RE: Karta dźwiekowa PCIe do Hauptwerka
(03.06.2019, 18:49)zagoor napisał(a): Nie kupuj PCIe, bo zakłócenia będą się zawsze pojawiać, choćby z wentylatora lub dysku, czy myszki. Interface audio zewnętrzny (np. na USB) w dodatku w metalowej obudowie będzie pod tym względem o niebo lepszy. Ja mam focusrite scarlett 2i2 2nd gen. który dodatkowo ma bardzo małe opóźnienia. Ale chwalone są też presonusy lub np. ten https://www.youtube.com/watch?v=0ghwSGG5J0s choć w plastiku. Też używam hauptwerka, ale niestety bez pedału basowego. Smile

Wykombinowałem już gdzie zamontować interefejs, myślę o focusrite scarlett solo 2nd, czy jest jakaś różnica( oprócz ilości wejść) scarlett 2i2 2nd?

Odpowiedz
08.06.2019, 20:17,
#6
RE: Karta dźwiekowa PCIe do Hauptwerka
Tak, jeden kanał do nagrywania - mono

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
02.10.2019, 16:13,
#7
RE: Karta dźwiekowa PCIe do Hauptwerka
Cześć.
Jak zrobić prawdziwe organy wirtualne na hauptwerk tak żeby jednym guzikiem włączyć po czym załaduje się windows potem hauptwerk i odwrotnie wyłączając organy jednym przyciskiem tym samym żeby wszystko się pozamykało samo. Nie każdy grający na organach zna się na komputerach i oprogramowaniu. Dla tego ciekawi mnie jak to można zrobić nie używając monitorów i myszki.

Odpowiedz
02.10.2019, 17:14,
#8
RE: Karta dźwiekowa PCIe do Hauptwerka
Witaj Smile
Nie znam Hauptwerka i nie wiem czy jest w nim taka opcja jak "uruchom program przy starcie systemu" a jeśli nie ma, to zawsze można utworzyć sobie skrót do takiego instrumentu na pulpicie a to tylko jedno kliknięcie na ikonę skrótu i po chwili już grasz.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
02.10.2019, 21:00,
#9
RE: Karta dźwiekowa PCIe do Hauptwerka
(02.10.2019, 16:13)An-2 napisał(a): Cześć.
Jak zrobić prawdziwe organy wirtualne na hauptwerk tak żeby jednym guzikiem włączyć po czym załaduje się windows potem hauptwerk i odwrotnie wyłączając organy jednym przyciskiem tym samym żeby wszystko się pozamykało samo. Nie każdy grający na organach zna się na komputerach i oprogramowaniu. Dla tego ciekawi mnie jak to można zrobić nie używając monitorów i myszki.

Wystarczy ze fizyczny przycisk do włączania organów (guzik o którym piszesz) wepniesz równolegle z przyciskiem włączenia komputera we wtyczce na płycie głównej komputera (ewentualnie zastąpisz połączenie przycisku wyłączenia komputera tym guzikiem). Teraz twój guzik błędzie właczał komputer.

Aby system przy starcie uruchamiał Haupwerka możesz urzyć stecjalnych programów do tzw autostartu których nie brakuje.
Można to też zrobić samemu w następujący sposób:
Uruchamiasz program "Uruchom" (powinien być w menu programów w folderze Akcesoria - jeśli nie to w wyszukiwarce programów wpisujesz "uruchom" i sie pojawi w wynikach)
W oknie tego programu wpisz shellConfusedtartup i naciśnij OK i wyświetli sie okno folderu Autostart (może być puste). W tym oknie folderu umieść skrót do programu Haupwerk i będzie sie uruchamiać przy starcie windows.

Twoim guzikiem również wyłączysz komputer który przecież po wciśnięciu automatycznie zamyka najpierw programy więc nie ma problemu. Gdyby przy wyłączeniu windows pojawiał sie komunikat że nie może zamknąć bo jakiś program jeszcze działa (np Haupwerk) to też da sie to przeskoczyć i wyłączyć opcję windows która ostrzega o zamknięciu systemu (wtedy zamknie bez ostrzeżenia nawet jak masz coś otwarte i nie zapisane-teraz nie pamiętam jak ta opcje się uruchamiało ale kiedyś to robiłem i na pewno jest taka możliwość).

Nie znam zupełnie Haupwerka ale może ma w swoich ustawieniach też możliwość włączenia go przy starcie systemu i zamknięcia systemu po zamknięciu Haupwerka (niektóre programy maja takie opcje) ale jeśli nie to to co napisałem powinno pomóc.

Jeśli coś niejasno opisałem to daj znać.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS