Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powrót do gry po Korgu SP250
20.05.2019, 00:12,
#1
Powrót do gry po Korgu SP250
Cześć wam,
po dość długiej przerwie, tak długiej że aż musiałem tutaj konto na nowo założyć, chciałbym wrócić co nauki grania, dobrych parę lat temu nabyłem Korga SP250 i uczyłem się samodzielnie na nim grać, niestety życie tak się potoczyło że musiałem wyjechać z kraju, cały swój sprzęt sprzedałem i zaprzestałem na tamtą chwilę nauki.
Korg był moim pierwszym stykiem z klawiszami jakimikolwiek i przypadł mi do gustu, lubiłem brzmienie, klawiaturę itd ale wiadomo byłem zielony jak trawa i nie miałem za bardzo porównania.

Możecie mi doradzić co w tej klasie się zmieniło? Widzę że SP250 mogę dorwać w podobnej cenie co tych parę lat temu za około 2000 zł. Jako że mam już trochę więcej miejsca dam radę wstawić już jakiegoś mebla więc zamiast SP250 brałbym LP380, trochę upgrade no i w drewnie.
Poczytałem trochę, popatrzyłem co mają w sklepach, ciut drożej mam Rolanda F140 co chyba też jest ciekawym wyborem (lub FR102 czy FP30). Do Yamahy nigdy nie byłem przekonany, może nie słusznie, ale czy warto na nią może spojrzeć? Sporo ludzi poleca też Kawai ale jakoś te pianina ani mi się nie do końca podobają (chodzi oczywiście o cyfrowe Big Grin Big Grin ) ani nie brzmią dla mnie lepiej niż moja stara 250, bo akurat Kawai miałem okazję posłuchać, choć dotknąć nie mogłem.

Podpowiecie coś zagubionemu? Smile Oczywiście w miarę możliwośći przed zakupem będę chodził głaskać, dotykać i próbować grać.

Odpowiedz
20.05.2019, 00:52,
#2
RE: Powrót do gry po Korgu SP250
Cześć Smile

(20.05.2019, 00:12)terragady napisał(a): Podpowiecie coś zagubionemu? Smile Oczywiście w miarę możliwośći przed zakupem będę chodził głaskać, dotykać i próbować grać.

No i ta metoda - wielokrotnego, samodzielnego ogrywania jest najlepszym sposobem na właściwy wybór instrumentu.
Wszystkie wymienione przez Ciebie modele są godne uwagi. Co do Yamahy, to radziłbym ją jednak ograć a konkretnie model P125.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.05.2019, 01:50,
#3
RE: Powrót do gry po Korgu SP250
Skoro tak mówisz to mogę przetestować, choć wolałbym już te GH3 od Yamahy niż podstawowe GHS.
Pytanie o tego Rolanda F140, czy jest warty swojej ceny i warto dopłacić względem Korga na przykład? Jest on z tych na które patrzę najdroższy, widzę też, że masz podobnego FP30 tylko trochę okrojony i kompaktowy.

Akurat dodatki typu bluetooth do mnie nie przemawiają aż tak, głównie chodzi mi o dobre Grand Piano, dźwięk z wbudowanych głośników i realistyczną klawiaturę.
Testować sam aż tak nie umiem, nie wiem co jest dla mnie dobre na dłuższą metę dlatego pytam się o jakieś rady prócz tego co mogę dotknąć w sklepie i wysłuchać od sprzedawcy.

Odpowiedz
20.05.2019, 06:06,
#4
RE: Powrót do gry po Korgu SP250
Nie bardzo kojarzę teraz tego Korga, którego wymieniasz a Rolanda znam dość dobrze. Jednak nawet gdybym znał też dobrze Korga, to i tak mógłbym stwierdzić inaczej od Ciebie, które piano jest bardziej realistyczne czy ładniejsze - to kwestia, co się komu podoba więc wybierz to, co Tobie się spodoba i tak będzie najlepiej.
Klawiatura np. w Rolandzie na pewno będzie cięższa i bardziej wyczuwalna w kontrolowaniu dynamiki ale sama akcja nie koniecznie musi przypaść Tobie do gustu. Tak jak ma wielu zwolenników, tak i ma przeciwników.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.05.2019, 11:21,
#5
RE: Powrót do gry po Korgu SP250
Chodzi mi o to że nie mam jeszcze praktycznie żadnego przyzwyczajenia więc mogę raczej jeszcze wybierać w różnych mechanizmach.
W Korgu ta klawiatura była też dość ciężka że na początku aż możńa było zmęczyć rękę grając 15 min. Z opisu wynika że to ten sam mechanizm w tym nowym LP 380 co w moim starym SP250 tylko poprawili polifonię, głośniki i chyba brzmienie plus są 3 pedały ale nie wiem czy to mi się przyda akurat. Podobno w tych Korgach był problem z cichymi dźwiękami ale czytałem chyba gdzieś na anglojęzycznym forum czy recenzji że to wyeliminowano.
Rozumiem że co bym nie kupił z wymienionych to źle nie trafię? Też mi chodziło czy są jakieś inne modele godne polecenia w tej klasie cenowej/jakosciowej. Idąc do sklepu też chcę już mieć jakieś pojęcie czy zorientowanie w rynku więc nic mi nie wcisną czego nie chce Smile
Opcje ktore podobaja mi sie w Rolandzie to np nagrywanie sciezki czego w Korgu nie ma, ale ma Line Out wiec można sobie nagrać samemu.

Odpowiedz
20.05.2019, 15:08,
#6
RE: Powrót do gry po Korgu SP250
(20.05.2019, 11:21)terragady napisał(a): Rozumiem że co bym nie kupił z wymienionych to źle nie trafię?

Raczej tak. Wszystkie te pianina, to dobrze brzmiące instrumenty.

(20.05.2019, 11:21)terragady napisał(a): Idąc do sklepu ... nic mi nie wcisną czego nie chce.

Oj będą wciskać Casio Sad

(20.05.2019, 11:21)terragady napisał(a): Opcje ktore podobaja mi sie w Rolandzie to np nagrywanie sciezki czego w Korgu nie ma, ale ma Line Out wiec można sobie nagrać samemu.

Wszystko zależy czy chcesz nagrywać tylko piano czy chcesz również podłączyć jakieś głośniki, no i czy używasz jakiegoś zewnętrznego rejestratora lub DAWa. Obie funkcje (nagrywanie, line-out) bardzo przydatne - wszystko kwestia potrzeb, czy raczej priorytetów.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe z funkcją nauki gry bipolunipol 7 6,346 13.02.2021, 20:35
Ostatni post: Valtari
  Dobra klawiatura do nauki gry + instrumenty wirtualne Wojtek67 1 5,097 21.06.2019, 02:22
Ostatni post: Rychubil
  Powrót po latach - jaki instrument 77rpm 16 23,062 03.01.2019, 00:11
Ostatni post: bestspec
  Powrót do nauki - prośba o radę przy wyborze syntezatora/keyboarda inny_89 4 7,869 24.09.2018, 13:55
Ostatni post: Leo90
  Powrót i wybór pianina cyfrowego nwm45 9 18,588 09.02.2017, 12:02
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS