Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekwencer kilka pytań
27.04.2020, 13:21,
#1
Sekwencer kilka pytań
Witam ponownie. W związku z tym, że mamy obecnie zakazy z powodu koronawirusa jestem zmuszony zrozumieć głębiej sekwencer w pc3k. Piszę na ogólnym bo zapewne będzie to pytanie nie tylko do właścicieli w/w modelu Smile
Chodzi o kilka spraw ktorych nie mogę zrozumieć.
Mam do zrobienia kilka projektów ale zadam pytanie na najprostrzym mozliwym przykladzie np: 
Są 4 takty (zapetlone) i jak zrobić żeby nie "wklepywać" partii w całym nagraniu tylko powiedzmy w jednym takcie i później to przekopiować na pozostałe trzy "puste" takty.
Chyba dobrze rozumię, że kopiowanie i wklejanie robi się w SONG > EDIT > TRACK i później COPY i BOUNCE?
Jakie należy tam ustawić parametry zeby z jednego taktu skopiować dane na cztery takty?
Jest tam też po prawej stronie ramka... Po co??? Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
29.04.2020, 09:06,
#2
RE: Sekwencer kilka pytań
Niestety choć mam PC3K8 od kilku lat to nie korzystam w ogóle z sequencera pokładowego ale może warto zmienić podejście, że mamy jeden (a nie cztery) takt który trzeba po prostu 3 razy powtórzyć?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
29.04.2020, 13:30,
#3
RE: Sekwencer kilka pytań
Juz do tego doszedlem metodą prób i błędów Smile. Jeszcze nie mogę zrozumieć dlaczego głosnosci poszczególnych śladów skaczą podczas odtwarzania (chyba w taki sposób jak bylo ustawiane podczas nagrywania). Nie wiem jeszcze gdzie ustawić taką jakby stałą głośność żeby mi to już później nie "pływało" w gotowym projekcie.

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
01.05.2020, 08:05,
#4
RE: Sekwencer kilka pytań
Suwaki nie powinny skakać. W podglądzie komunikatów wszystkich możesz sprawdzić co się tam nagrało i usunąć komunikaty Volume.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
01.05.2020, 08:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.05.2020, 08:59 przez mar11111.)
#5
RE: Sekwencer kilka pytań
Gdzie mogę sprawdzić wszystkie komunikaty? EDIT > EVENT??

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
03.05.2020, 20:10,
#6
RE: Sekwencer kilka pytań
Ok doszedłem do "skakającej" głośności. Ale mam kolejny problem... Niestety gdzieś podczas nagrywania ktorejś ścieżki zapisała mi się też zmiana tempa i za nic nie mogę znaleść gdzie się zapisuje tempo. Owszem w przypadku parametru Vol jest wszystko w EWENT. A tempa tam nie ma Sad
Ogolnie w Edit mam zapisane poprawnie ale ciągle w jednym momencie utworu na chcile aię zmienia. Proszę o pomoc bo już mi ręce opadają.
Może jest gdzieś jakaś instrukcja szczegółowa sekwencera z Pc3??? Ta z modelu pc3k niewiele tłumaczy

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
03.05.2020, 21:48,
#7
RE: Sekwencer kilka pytań
(03.05.2020, 20:10)mar11111 napisał(a): Ok doszedłem do "skakającej" głośności. Ale mam kolejny problem... Niestety gdzieś podczas nagrywania ktorejś ścieżki zapisała mi się też zmiana tempa i za nic nie mogę znaleść gdzie się zapisuje tempo. Owszem w przypadku parametru Vol jest wszystko w EWENT. A tempa tam nie ma Sad

Jak jesteś w EVENT to strzałkami po lewej od ekranu (Chan/Layer) klikasz aż na wyświetlaczu w górnym prawym rogu przy "Track:" zamiast numeru ścieżki pokaże się TEMPO. Wtedy będziesz widział w Event tylko zapisane zmiany tempa które musisz np usunąć. Będziesz wtedy edytować ścieżkę Tempo Track.

Zmotywowałeś mnie aby pierwszy raz zajrzeć do sekwencera w moim PC3k8 Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.05.2020, 03:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.05.2020, 08:36 przez mar11111.)
#8
RE: Sekwencer kilka pytań
Dzieki za pomoc. Pod wieczór postaram się zrobić porządek z tempem. Oby pomigło Smile
Może jeszcze odpowiesz mi na jedno pytanie odnosnie hammonda w songu. Chodzi o to że owszem jest, ale bez fx... brak efektu leslie.

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
04.05.2020, 10:34,
#9
RE: Sekwencer kilka pytań
(04.05.2020, 03:54)mar11111 napisał(a): Dzieki za pomoc. Pod wieczór postaram się zrobić porządek z tempem. Oby pomigło Smile
Może jeszcze odpowiesz mi na jedno pytanie odnosnie hammonda w songu. Chodzi o to że owszem jest, ale bez fx... brak efektu leslie.

W tej sprawie jest jakiś myk (chyba na forum kurzweila coś mi sie takiego przewinęło) i jeśli dobrze pamiętam to hammond musi być na pierwszej ścieżce aby wszystko działało jak należy i może być tylko na jednej chyba.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.05.2020, 12:22,
#10
RE: Sekwencer kilka pytań
(04.05.2020, 10:34)bestspec napisał(a):
(04.05.2020, 03:54)mar11111 napisał(a): Dzieki za pomoc. Pod wieczór postaram się zrobić porządek z tempem. Oby pomigło Smile
Może jeszcze odpowiesz mi na jedno pytanie odnosnie hammonda w songu. Chodzi o to że owszem jest, ale bez fx... brak efektu leslie.

W tej sprawie jest jakiś myk (chyba na forum kurzweila coś mi sie takiego przewinęło) i jeśli dobrze pamiętam to hammond musi być na pierwszej ścieżce aby wszystko działało jak należy i może być tylko na jednej chyba.

O, pierwsza rzecz której się nie da zrobić na Kurzweilu! Hammond na drugim tracku Big Grin

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
04.05.2020, 18:34,
#11
RE: Sekwencer kilka pytań
Dziękuje bestspec za pomoc. Wszystko się zgadza co pisałeś, hammond na pierwszej ścieżce śmiga aż miło Smile
Puki co wszystko jasne... Wink

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
04.05.2020, 22:49,
#12
RE: Sekwencer kilka pytań
(04.05.2020, 12:22)pawelsz napisał(a): O, pierwsza rzecz której się nie da zrobić na Kurzweilu! Hammond na drugim tracku Big Grin

Jakoś sie to też obchodzi chyba (albo i nie) ale ja nie korzystam z seq pokłądowego więc nie skupiałem się na tym. Po za tym widział ktoś kapelę z dwoma hammondami? Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS