Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z przyciskami
12.05.2019, 13:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.05.2019 17:39 przez mar11111.)
problem z przyciskami
Witam. Mam problem z z działaniem przycisków moim w pc3k. Podejrzewam, że są tam mikrostyki i są już niestety wypracowane. Czy znajdzie się ktoś mający wiedzę na ten temat??? Czy można jakoś wymienić??? A może wymienia się całe sekcje przycisków/ płytki pod przyciskami??? Wiedzę również że suwaki (dwa pierwsze A i B) też mają oznaki zużycia... Myślę że powinno się udać wymienić te elementy. Tylko o jakich parametrach są montowane?? Czy pozostaje mi serwis w tym temacie???

Za pomoc z góry dziękuje Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP6, KURZWEIL PC3K6 kiedyś KAWAI X40D Heart i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink
12.05.2019, 17:41
RE: problem z przyciskami
Ewentualnie może orientujecie się gdzie mogę znaleźć jakieś materiały (zdjęcia, filmy) z rozbiórki tego instrumentu? Zawsze można rzucić okiem może będzie widać jakie są podzespoły

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP6, KURZWEIL PC3K6 kiedyś KAWAI X40D Heart i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink
12.05.2019, 19:57
Ja bym zadzwonił do dystrybutora na Polskę, mają też serwis. Ew. Jakiś znajomy elektronik może wymienić mikroprzelaczniki, takie elementy że świata elektroniki pewnie są standardowe.
13.05.2019, 10:35
Też myślę że podzespoły powinny być w miarę standardowe. A jak się dobrać do wnętrza? Żeby niczego nie uszkodzić????

13.05.2019, 16:51
Nie wiem czy PC3 jest tak samo złożony jak Sp4 ale zobacz ten wątek, bo zawiera zdjęcia z rozbiórki instrumentu. Wygląda na to że po odkręceni paru śrubek na spodzie dostanie się do środka jest już łatwe.

http://www.muzykuj.com/forum/showthread.php?tid=137
13.05.2019, 23:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.05.2019 08:44 przez bestspec.)
Zarówno potencjometry jak i przyciski pewnie da się naprawić bez ich wymiany jeśli problemy dopiero się zaczynają. Wystarczy je potraktować specjalnym płynem do poprawy styków (sprey). W przypadku potencjometrów to bardo proste bo jest dostęp bez rozbierania czegokolwiek bo psikasz trochę w rowek i kilka razy suwakiem trzeba powachlować i odczekać trochę i potencjometr powinien działać jak nowy (wymiana jest konieczna kiedy warstwa oporowa całkiem się wytrze a w pierwszej fazie to się zabrudza lub pokrywa się nalotem który pogarsza przewodzenie i do tego są te płyny).
Z przyciskami jest podobnie jeśli się fizycznie mechanicznie nie zepsuły to płyn też powinien pomóc ale tu już jest gorzej bo instrument trzeba rozebrać aby dobrać się do płyty z przyciskami. Przycisków nie trzeba wylutowywać tylko na płycie delikatnie na każdy prysnąć aby płyn się dostał do środka i kilka razy powciskać i również odczekać (aby wyschło).
Sprey kosztuje nie wielkie pieniądze więc warto zaczac od tego a jak nie pomoże dopiero trzeba mysśleć o wymianie fizycznej przycisków czy potencjometrów.
Ja dokładnie tak reanimowałem swojego Rolanda XP-80 w którym po wielu latach zaczął trzeszczeć potencjometr głośności oraz kilka przycisków nie działało za pierwszym razem albo trzeba było mocniej wciskać. Po tej operacji wszystko zaczęło działać jak nowe i to przez kilka lat aż poszedł na sprzedaż (i pewnie dalej komuś służy)

Kurzweil PC3K8 Kore64 i Ribbon, Virus Ti2 Desktop, Waldorf Blofeld, Yamaha MODX6.
Do sprzedania:
1) Waldorf Blofeld z Licencją SL (wgrywanie sampli),
2) Interfejs audio: M-Audio Profire610 (komplet)
14.05.2019, 08:20
Konkretna pomoc, tak zrobię Smile Końcem tygodnia biorę się za to o ile coś mi planów nie zmieni.

15.05.2019, 19:23
Małe pytanko. Czy wszystkie przyciski i suwaki potraktować sprayem? Te działające również

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości