Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Behringer Deepmind 12
16.04.2019, 09:49
Behringer Deepmind 12
Witajcie

Chciałby zasięgnąć waszej opinii na temat Analoga Behringera, czy ktoś z Was go posiada i jak oceniacie debiut Behringera?

Miałem sprawić sobie jakiś aranżer lub workstation z Korga, ale ostatnio trochę się rozmyśliłem Smile
Zawsze chciałem pograć na prawdziwym analogu. Cena około 3200 bardzo atrakcyjna.
Po demach bardzo mi się spodobał, pozostała tylko kwestia ogrania w sklepie.

Jakie są wasze doświadczenia?

PozdroCool
25.06.2019, 19:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.06.2019 19:55 przez pwa.)
RE: Behringer Deepmind 12
Myślę, że za te pieniądze, to prawdziwa rewelacja. Nie jest to tak do końca w pełni analogowy syntezator, bo kluczowe elementy typu VCO, obwiednie czy LFO są sterowane cyfrowo (nie uważam tego za minus, a jedynie stwierdzam fakt), ale dzięki temu oscylatory trzymają strój nawet przy zmianach temperaturySmile. Jest to świetny mariaż techniki cyfrowej i analogowej.
Klawiatura bardzo przyzwoita, z aftertouch. Zestaw dobrej jakość efektów (TC Electronics), matryca modulacji, arpegiator i sekwencer. Czego chcieć więcej? Do tego darmowy edytor VST.
Syntezator jest w pewnym sensie klonem Rolanda Juno 106, ale bardzo wzbogaconym o masę funkcjonalności. Troch ubogo z przebiegami oscylatorów, ale Juno 106 też ich ilością nie grzeszyłSmile
Sam przymierzam się do wyrzucenia z setup'u MOX6 (który w moim przypadku był totalną pomyłka) i zastąpienia go deepmind. Zastanawiam się tylko, czy z klawiaturą, czy desktop, bo co do tego, że go kupię, to jestem niemal pewien.
Z tego co wiem, to jest to projekt MIDAS'a, więc to tez gwarancja jakości.

DSI Mopho keyb./Pulse2/Blofeld/Ultranova/MOX6/Neutron/Model D/Numa Nero/TR-8/MPX16/Beatstep Pro/UFX1204/Novation Zero SL MkII/DT770/HD600/AKG K77/Focal Alpha 50/Cubase 10 Pro/V Collection 6/Spark 2&VDM/Korg Legacy/The Grand 3/AIR Instrument Complete 3/iZotope RX6&Ozone&Neutron.
14.08.2019, 20:46
pwa, czy kupiłeś Deepminda? Przymierzam się do choć jednego analoga i zastanawiam się, czy teraz przy cenie 2800zł jest jakaś konkurencja dla tego behringerka...
Widzę w Twoim "spisie" też Model D. Widziałem gdzieś kiedyś fajną "samoróbę", łączącą klawiaturę z tym modułem. Wyglądało jak Moog Wink
15.08.2019, 02:30
(14.08.2019 20:46)konwalia5 napisał(a):  pwa, czy kupiłeś Deepminda? Przymierzam się do choć jednego analoga i zastanawiam się, czy teraz przy cenie 2800zł jest jakaś konkurencja dla tego behringerka...
Nie, jeszcze nie kupiłem. Musiałem uporządkować trochę graty i kupiłem 5-cio półkowy stand Jaspersa, żeby mieć je gdzie postawić (tani nie jest, ale wart cenySmile). Dodatkowo priorytetem było spięcie 4 desktopowych synthów z klawiaturą i sekwencerem, więc musiałem kupić jakiś interfejs midi i zdecydowałem się na iConnectivity mio10 (czekam na dostawę).
Co do Deepmind, to myślę, że nie ma on żadnej konkurencji na rynku w kwestii price/performance. Z tymi możliwościami w choćby zbliżonej cenie nic nie znajdziesz. Wszystkie inne polifoniczne syntezatory analogowe z przynajmniej 8 głosami, to wydatek startujący od 5-6 tys. Patrząc na swój budżet, to raczej będzie to zakup na przełomie 2019/20... niestetyUndecided. Ponadto muszę się wcześniej pozbyć Yamahy MOX6, która mi zalega na półce i zajmuje miejsce pod deepmindaSmile. Mam jeszcze na swojej short liście Korg Minilogue XD module, no i ARP Odyssey od Beha, ale to na pewno przyszły rok.

(14.08.2019 20:46)konwalia5 napisał(a):  Widzę w Twoim "spisie" też Model D. Widziałem gdzieś kiedyś fajną "samoróbę", łączącą klawiaturę z tym modułem. Wyglądało jak Moog Wink
Model D jest ok., ale moim zdaniem ciekawszy jest półmodularny Neutron z możliwością zabawy kabelkami w patchbayu. A co do "samoróbek" i połączeń, to jest taka firma, która robi "boczki" do łączenia różnych instrumentów ze sobą i np. klawiaturami. Robią też projekty na zamówienie, ale trzeba im dostarczyć CADowy projekt, żeby mogli go wczytać do obrabiarki CNC.
https://www.synthsandwood.co.uk/
Tu z kolei możesz zobaczyć połączenie Model D lub Neutron + jakieś moduły Eurorack z klawiaturą/sekwencerem Arturia Beatstep
https://www.synthsandwood.co.uk/ebay-eco...3162405432

DSI Mopho keyb./Pulse2/Blofeld/Ultranova/MOX6/Neutron/Model D/Numa Nero/TR-8/MPX16/Beatstep Pro/UFX1204/Novation Zero SL MkII/DT770/HD600/AKG K77/Focal Alpha 50/Cubase 10 Pro/V Collection 6/Spark 2&VDM/Korg Legacy/The Grand 3/AIR Instrument Complete 3/iZotope RX6&Ozone&Neutron.
15.08.2019, 10:10
O Minilogue XD myslałem w pierwszej chwili, ale jednak... on mi nie pasuje brzmieniowo (bez rozwodzenia się o brzmieniu, bo to tylko słowa), Deepmind zdecydowanie. Co do sterowania nim z poziomu DAW, to jest pełna implementacja MIDI? Wszystkimi parametrami da się sterować?
A drugi analog? Nie wiem jeszcze. Chciałbym, aby słuzył bardziej do solówek, ale... Dobrze by było, gdyby tak jak Deepmind, miał swój procesor efektów Big Grin Nie chcę i nie mam możliwości stawiania wielu gratów, więc procesora nie chcę kupować. Wystarczy Deepmind, coś do solówek, no może jeszcze jakieś drums Wink i to wszystko. Razem z VSTi w zupełności mi wystarczy... Wink
15.08.2019, 11:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.08.2019 12:50 przez pwa.)
(15.08.2019 10:10)konwalia5 napisał(a):  O Minilogue XD myslałem w pierwszej chwili, ale jednak... on mi nie pasuje brzmieniowo (bez rozwodzenia się o brzmieniu, bo to tylko słowa), Deepmind zdecydowanie. Co do sterowania nim z poziomu DAW, to jest pełna implementacja MIDI? Wszystkimi parametrami da się sterować?
A mnie z kolei właśnie możliwości brzmieniowe urzekły w XD, a zwłaszcza kooperacja obydwu VCO z multi enginem. Jak dla mnie, to naprawdę ciekawie to wygląda i fajne barwy można kręcić. Dodatkowo można dokupić 2 moduł i w łańcuchu masz 8 głosowy, ciekawy synth.
Z tego, co widziałem w dokumentacji deepmind, to jest zaimplementowany komplet komunikatów CC, więc z poziomu DAW wszystkim można sterować i korzystać z automatyki. Zresztą Beh załącza również aplikację, ale niestety tylko standaloneSad. Są natomiast dostępne jakieś edytory VST na rynku np. ten za 6€
https://deepmind-12-vst-editor.jimdofree...4064134478
(15.08.2019 10:10)konwalia5 napisał(a):  A drugi analog? Nie wiem jeszcze. Chciałbym, aby słuzył bardziej do solówek, ale... Dobrze by było, gdyby tak jak Deepmind, miał swój procesor efektów Big Grin Nie chcę i nie mam możliwości stawiania wielu gratów, więc procesora nie chcę kupować. Wystarczy Deepmind, coś do solówek, no może jeszcze jakieś drums Wink i to wszystko. Razem z VSTi w zupełności mi wystarczy... Wink
Cóż, model D to klasyka, jeżeli chodzi o solówkiSmile. Natomiast Neutron ma wbudowany delay i overdrive...tylko 2, no ale zawsze to coś. Można też przepuścić sygnał przez DAW i wtyczkowe efekty.
Może warto też poczekać chwilę na Beh ARP Odyssey? Ma arpegiator i skwencer oraz moduł efektów od Klark Technic... no i będzie kosztował poniżej 2 tys.
UNO od IK Multimedia jest też ciekawą i niedrogą opcją... i posiada 5 wbudowanych efektów + delay
https://www.ikmultimedia.com/products/un...php?p=info
Ciekawie prezentuje się też Minibrute 2 Arturii. Nie posiada wprawdzie efektów, ale ma wbudowany sekwencer, arpegiator i patchbay do zabawy z CV.
Popatrz też na Pulse 2 od Waldorfa... też dość ciekawy syntezator analogowy mono o sporych możliwościach.

Jeszcze jedna uwaga... Neutron, Model D czy Minibrute, to prawdziwe analogi, więc MIDI ogranicza się praktycznie do note on/off. Zapomnij o zapisywaniu ukręconych brzmień. Wszystko albo pamiętasz, albo zaznaczasz na specjalnych template sheet'ach i odtwarzasz barwy ustawiając pokrętła za każdym razem.

15.08.2019, 11:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.08.2019 11:53 przez bestspec.)
Co prawda to wirtualny analog (i nie tylko) ale jak to nie przeszkadza to polecam Virusa Ti.
Ma bardzo dużo świetnych barw na pokładzie i jeszcze więcej dostępnych za darmo do pobrania (zaletą jest też to że po za 4 bankami RAM na barwy User można też całkowicie nadpisać banki fabryczne (jest możliwość ich przywracania) więc w sumie ma się 3840 barw do dyspozycji. O złożoności syntezy i jej możliwościach nie będę się rozpisywał ale ma też mega rozbudowany procesor efektów (można bardzo dużo procesorów użyć w tym samym czasie i obrabiać zewnętrzne sygnały), vocoder,nie urywa barw przy ich zmianie i ma dużą polifonię jak na urządzenia tego typu oraz ma unikalną funkcję "Atomizer" do rytmicznej obróbki sygnału zewnętrznego. Tu jest demo gdzie od 4:30 s jest zaprezentowany Atomizer https://www.youtube.com/watch?v=KeDBKfolVfM
Ewentualnie jeśli budżet nie pozwala na Ti to warto rozważyć Virus Snow który ma praktycznie te same możliwości tylko mniejszą polifonię, mniej banków na barwy i zubożały interfejs fizyczny (dużo mniej gałek itp) ale ma tez Atomizer ;-).

Kurzweil PC3K8 Kore64 i Ribbon, Virus Ti2 Desktop, Waldorf Blofeld, Yamaha MODX6.
Do sprzedania:
1) Waldorf Blofeld z Licencją SL (wgrywanie sampli),
2) Interfejs audio: M-Audio Profire610 (komplet)
15.08.2019, 11:57
(15.08.2019 11:48)bestspec napisał(a):  Co prawda to wirtualny analog (i nie tylko) ale jak to nie przeszkadza to polecam Virusa Ti.
To ja dorzucę jeszcze Novation Ultranova... też wirtualny analog, ale znacznie tańszyWink, bo za niecałe 2 tys.

15.08.2019, 17:31
Dzięki za wszystkie sugestie. Deepmind właściwie na 100% jako pierwszy. A drugi? W tej samej cenie jest ten Minilogue XD. Muszę dokładniej mu się przyjrzeć Smile
15.08.2019, 19:33
(15.08.2019 17:31)konwalia5 napisał(a):  Dzięki za wszystkie sugestie. Deepmind właściwie na 100% jako pierwszy. A drugi? W tej samej cenie jest ten Minilogue XD. Muszę dokładniej mu się przyjrzeć Smile
YW i powodzenia w "polowaniu" na ten odpowiedniSmile
Teraz na rynku zatrzęsienie analogów w całkiem dobrych cenach, więc wybór trudnySmile
Zastanów się jeszcze nad tym ARP Odyssey od Beha. Za 2 tys. masz naprawdę świetny instrument z klawiaturą, sekwencerem, arpegiatorem i zestawem efektów... no i kultowym brzmieniem lat 70-tych. Moim zdaniem za taką kasę, to naprawdę gratka.

15.08.2019, 21:00
Tak, zastanawiałem się ARP Odyssey, ale muszę posłuchać możliwości brzmieniowych. A na razie dem na YT nie za wiele...
Analogów rzeczywiście teraz zatrzęsienie. Ja chcę tylko dwa i nauczyć się posługiwania nimi z małpią zręcznością... Wink

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości