Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Behringer Deepmind 12
16.04.2019, 09:49,
#1
Behringer Deepmind 12
Witajcie

Chciałby zasięgnąć waszej opinii na temat Analoga Behringera, czy ktoś z Was go posiada i jak oceniacie debiut Behringera?

Miałem sprawić sobie jakiś aranżer lub workstation z Korga, ale ostatnio trochę się rozmyśliłem Smile
Zawsze chciałem pograć na prawdziwym analogu. Cena około 3200 bardzo atrakcyjna.
Po demach bardzo mi się spodobał, pozostała tylko kwestia ogrania w sklepie.

Jakie są wasze doświadczenia?

PozdroCool

Odpowiedz
14.08.2019, 20:46,
#2
RE: Behringer Deepmind 12
pwa, czy kupiłeś Deepminda? Przymierzam się do choć jednego analoga i zastanawiam się, czy teraz przy cenie 2800zł jest jakaś konkurencja dla tego behringerka...
Widzę w Twoim "spisie" też Model D. Widziałem gdzieś kiedyś fajną "samoróbę", łączącą klawiaturę z tym modułem. Wyglądało jak Moog Wink

Odpowiedz
15.08.2019, 10:10,
#3
RE: Behringer Deepmind 12
O Minilogue XD myslałem w pierwszej chwili, ale jednak... on mi nie pasuje brzmieniowo (bez rozwodzenia się o brzmieniu, bo to tylko słowa), Deepmind zdecydowanie. Co do sterowania nim z poziomu DAW, to jest pełna implementacja MIDI? Wszystkimi parametrami da się sterować?
A drugi analog? Nie wiem jeszcze. Chciałbym, aby słuzył bardziej do solówek, ale... Dobrze by było, gdyby tak jak Deepmind, miał swój procesor efektów Big Grin Nie chcę i nie mam możliwości stawiania wielu gratów, więc procesora nie chcę kupować. Wystarczy Deepmind, coś do solówek, no może jeszcze jakieś drums Wink i to wszystko. Razem z VSTi w zupełności mi wystarczy... Wink

Odpowiedz
15.08.2019, 11:48,
#4
RE: Behringer Deepmind 12
Co prawda to wirtualny analog (i nie tylko) ale jak to nie przeszkadza to polecam Virusa Ti.
Ma bardzo dużo świetnych barw na pokładzie i jeszcze więcej dostępnych za darmo do pobrania (zaletą jest też to że po za 4 bankami RAM na barwy User można też całkowicie nadpisać banki fabryczne (jest możliwość ich przywracania) więc w sumie ma się 3840 barw do dyspozycji. O złożoności syntezy i jej możliwościach nie będę się rozpisywał ale ma też mega rozbudowany procesor efektów (można bardzo dużo procesorów użyć w tym samym czasie i obrabiać zewnętrzne sygnały), vocoder,nie urywa barw przy ich zmianie i ma dużą polifonię jak na urządzenia tego typu oraz ma unikalną funkcję "Atomizer" do rytmicznej obróbki sygnału zewnętrznego. Tu jest demo gdzie od 4:30 s jest zaprezentowany Atomizer https://www.youtube.com/watch?v=KeDBKfolVfM
Ewentualnie jeśli budżet nie pozwala na Ti to warto rozważyć Virus Snow który ma praktycznie te same możliwości tylko mniejszą polifonię, mniej banków na barwy i zubożały interfejs fizyczny (dużo mniej gałek itp) ale ma tez Atomizer ;-).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.08.2019, 17:31,
#5
RE: Behringer Deepmind 12
Dzięki za wszystkie sugestie. Deepmind właściwie na 100% jako pierwszy. A drugi? W tej samej cenie jest ten Minilogue XD. Muszę dokładniej mu się przyjrzeć Smile

Odpowiedz
15.08.2019, 21:00,
#6
RE: Behringer Deepmind 12
Tak, zastanawiałem się ARP Odyssey, ale muszę posłuchać możliwości brzmieniowych. A na razie dem na YT nie za wiele...
Analogów rzeczywiście teraz zatrzęsienie. Ja chcę tylko dwa i nauczyć się posługiwania nimi z małpią zręcznością... Wink

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS