Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak podłaczyć Blofeld do MODX7?
24.03.2019, 15:05,
#1
Jak podłaczyć Blofeld do MODX7?
Witam.

Zakupiłem niedawno Yamaha MODX7 i Waldorf Blofeld (bez klawiatury) . Instrukcja jest po DE/EN. Próbowałem to przez translation Google przemielić, ale że jestem żółtodziobem, nie bardzo rozumiem tej instrukcji.

Na razie jedyne podłączenie jakie mam do MODX7 to kabel MIDI (oprócz tego podłączenie mam przez usb do PC, jak i MODX7).

Co mi brakuje, by Blofeld zaczął mi działać?
Czy muszę podłączyć do niego głośniki, czy wystarczy ten podłączony do MODX7?
Ponadto w instrukcji obsługi jest informacja o CD-ROM z pełną instrucją w PDF i inne dodatki - u mnie tego nie było, czy po prostu w wersji bez klawiszy nie ma CD-ROM?

Proszę o pomoc

Yamaha MODX7, Waldorf Blofeld, Pioneer S-DJ50X
Odpowiedz
26.03.2019, 20:43,
#2
RE: Jak podłaczyć Blofeld do MODX7?
Instrukcji po polsku nie znajdziesz dla Modx ani dla Blofelda. To co było na płycie do Blofelda (prócz darmowych programów) czyli sterowniki i instrukcję znajdziesz na stronie Waldorfa do pobrania ale skoro nie znasz angielskiego czy niemieckiego to niewiele ci ona pomoże Wink

Co do nagłośnienia to jeśli chcesz słyszeć oba instrumenty na raz to coś musi je zmiksować więc najlepszym rozwiązaniem było by posiadanie miksera do którego będzie wpięty Blofeld i Modx oraz np aktywne monitory jeśli masz cos słyszeć po za słuchawkami. To rozwiązanie jak rozumie wiąże się z zakupami a ty masz jak piszesz ograniczony budżet ale to najlepsze rozwiązanie moim zdaniem.

Inna opcja to wykorzystanie wejść audio w MODX do nagłośnienia Blofelda i wtedy możesz słyszeć oba instrumenty w słuchawkach podłączonych do MODX lub w aktywnych monitorach podłączonych do MODX (jeśli masz głośniki pasywne to oczywiście będzie ci potrzebny jeszcze wzmacniacz).
Wadą tego rozwiązania jest fakt że blokujesz sobie wejścia audio w MODX i nie podłączysz mikrofonu aby korzystać z wokodera w MODX jednak to dla ciebie najtańsza opcja. Drugą wadą tego rozwiązania jest fakt że MODX jako klawiatura sterująca dla zewnętrznego instrumentu jak Blofeld to dla ciebie może być zbyt duże wyzwanie jeśli jesteś w tych sprawach zielony dlatego jeśli masz trochę miejsca to przemyśl sprawę czy nie dokupić jakieś choćby najprostszej taniej małej klawiatury sterującej (nawet używki) tylko dla Blofelda przynajmniej dopóki nie opanujesz obsługi MIDI i MODX ale szczerze mówiąc MODX (podobnie jak Montage) nie nadaje się na klawiaturę sterującą do zarządzania dodatkowymi urządzeniami/modułami brzmieniowymi itp.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.03.2019, 23:06,
#3
RE: Jak podłaczyć Blofeld do MODX7?
Odpisałem Ci na Priv, ale nie doczytałem że Twój Blofeld to wersja bez klawiatury. Dobrze radzi Bestspec

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Blofeld opinie? hammond 10 19,416 09.11.2013, 09:16
Ostatni post: hammond
  Blofeld - demo Vanderson 4 9,773 06.09.2012, 19:09
Ostatni post: Vanderson

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS