Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alternatywa dla wbudowanego wyjścia słuchawkowego
22.03.2019, 17:13,
#1
Alternatywa dla wbudowanego wyjścia słuchawkowego
Rozwijając myśl z wątku dot. Yamahy P-515...

Teraz się zastanawiam w ogóle jak te wszystkie wzmacniacze słuchawkowe, DACi, karty dźwiękowe i interfejsy audio funkcjonują. Gdybym chciał uzyskać lepsze wyjście słuchawkowe niż mam wbudowane w instrument, musiałbym poprzez USB to host połączyć się z zewnętrznym wzmacniaczem słuchawkowym z układem DAC? Są takie maszynki np. od FiiO. Tak? Ponoć usb to host nie ładuje podłączonych urządzeń (iPad), czyli taka "kostka" musiałaby mieć niezależne zasilanie.

Teraz pytanie skoro już DAC to czy nie podłączyć zewnętrznej karty dźwiękowej, która sama jest DACiem, może mieć swój wzmacniacz słuchawkowy a dodatkowo ma np. symetryczne wyjścia idealne dla monitorów a nie tylko słuchawkowego jacka stereo? Ale czy to nie jest dublowanie obecnego już w instrumencie układu? Czy w ogóle taki interfejs może działać samodzielnie bez udziału komputera jeśli chciałbym połączyć gniazdo USB to host z takim samym gniazdem USB w karcie? Czy w ogóle jest to możliwe? Bo w tym konkretnym przypadku może jeszcze wystąpić problem z zasilaniem karty skoro to USB w tym instrumencie nie ładuje/nie zasila urządzeń takich jak iPad.

Niestety nie mam na czym porównać jakości wyjścia cyfrowego po USB z wyjściem liniowym analogowym bo to też chciałbym sprawdzić. Jeśli o coś bym się pokusił to wolałbym już używać tego poprzez wyjście cyfrowe tym bardziej, że taki interfejsik można by użyć z laptopem, telefonem, czymkolwiek. Przynajmniej wzmacniacze słuchawkowe tak z tego co rozumiem działają, ze mogą być zasilane nawet z telefonu i tym samym kablem trafia do niego sygnał audio. Wzmacniasz słuchawkowy na pewno jest samodzielnym urządzeniem, trudno żeby go do kompa jeszcze podłączać.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
23.03.2019, 19:07,
#2
RE: Alternatywa dla wbudowanego wyjścia słuchawkowego
Ok, zadam pytanie inaczej. W P-515 jest interfejs audio niby wbudowany. Do komunikacji z komputerem służy port USB typu B i można połączyć to kablem A-B to gniazda USB typu A w kompie. Wszelkie karty dźwiękowe i interfejsy w postaci "pudełek" mają USB typu B do połązenia z komputerem.
Pomijając trudności w zdobyciu kabla B-B, czy da się łącząc dwa gniazda typu A wysłać cyfrowo sygnał audio z instrumentu (czyli z jego karty dźwiękowej) do zewnętrznej karty dźwiękowej? Czy nie da się bo to są dwa urządzenia device a nie host?

Podobnie czy da się w ten sposób wysłać sygnał do DACa z wzmacniaczem słuchawkowym?

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
23.03.2019, 19:53,
#3
RE: Alternatywa dla wbudowanego wyjścia słuchawkowego
Sam bym chciał znać odpowiedzi na twoje pytania ale myślę że najprędzej bestspec mógłby pomóc.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.03.2019, 17:54,
#4
RE: Alternatywa dla wbudowanego wyjścia słuchawkowego
Pytałem w grupie studyjnej na Facebooku i mówią, że takie połączenie USB nie zadziała. Tylko analogowo z wyjść.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
26.03.2019, 19:10,
#5
RE: Alternatywa dla wbudowanego wyjścia słuchawkowego
Zapytałbym o ten problem z wyjściem słuchawkowym jeszcze tutaj:
http://forum.pianoworld.com/ubbthreads.p...hs_&a.html

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
27.03.2019, 20:55,
#6
RE: Alternatywa dla wbudowanego wyjścia słuchawkowego
Napisałem w wątku dotyczącym podobnych spraw. Nagrałem także dźwięki ze swojego wyjścia i umieściłem także tutaj w wątku dot. P-515, bo to się tyczy konkretnie tego instrumentu.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
12.06.2019, 17:21,
#7
RE: Alternatywa dla wbudowanego wyjścia słuchawkowego
Nie ma rzeczy nie możliwych Big Grin Przykładowo Blofeld nie ma wyjścia cyfrowego audio a jest możliwość wyprowadzenia takiego audio w prosty sposób na poziomie średnio zaawansowanego majsterkowicza.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=...sAoBNZpV-2
Trzeba tylko znaleźć zapalonego elektronika oblatanego w temacie (niestety to nie ja ale w powyższym linku jest e-mail to tego gościa co rozpracował Blofelda więc nie szkodzi zapytaćSmile )

Pawelsz@: jesteś w stanie zrobić dobre zdjęcia elektroniki (szczególnie tej części na której są wyprowadzenia audio i usb) ?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
12.06.2019, 22:13,
#8
RE: Alternatywa dla wbudowanego wyjścia słuchawkowego
Nawet miałem właściwie okazję zdjęcia zrobić, ale nie powstały. Teraz niczego nie rozkręcam. Wygląda na to, że, o czym polecam poczytać we właściwym wątku dot. P515, Yamaha została ostatnio naprawdę naprawiona, także mam sprawne wyjście słuchawkowe. Może nie jest super jasne, ale działa jak ma działać. Instrument jest na gwarancji, żadnych inwazyjnych modyfikacji wprowadzać nie zamierzam.
Wyjścia raczej na pewno niesymetryczne, jakby były symetryczne to by było wyraźnie napisane balanced.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
14.06.2019, 22:23,
#9
RE: Alternatywa dla wbudowanego wyjścia słuchawkowego
(12.06.2019, 22:01)pwa napisał(a): A tak na poważnie, pruł byś swojego Virusa, żeby cyfrowe audio wyprowadzić, gdyby go nie miał? Ja nie :-)

Akurat z tym nie mam problemu. Jeśli przeróbka wniosła by istotną korzyść to bym to zrobił. Blofelda też bym przerobił gdybym go miał zostawić ale za bardzo pokrywa się z Virusem (poważnie się nad tym zastanawiałem).
Akurat lubię takie rzeczy. Przykładowo jeśli bym kupił używanego Kronosa to pierwsze co w nim robię to wymieniam całe serce czyli płytę główną, procesor i pamięci.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS