Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór szkoły muzycznej (Warszawa)
02.03.2019, 19:39,
#1
Wybór szkoły muzycznej (Warszawa)
Witam.
Chciałbym uczyć się gry na organach. Prosiłbym Państwa o polecenie publicznej szkoły muzycznej w Warszawie, która przyjmie ucznia bez przygotowania muzycznego i ucznia, który w tym roku kończy 17 lat. I czy w ogóle są szkoły I stopnia, które przyjmują osoby w takim wieku?

Pozdrawiam.

Odpowiedz
02.03.2019, 22:46,
#2
RE: Wybór szkoły muzycznej (Warszawa)
Witaj
Wydaje mi się, że może być problem z przyjęciem kogoś w wieku 17tu lat na I st. do Państwowej Szkoły Muzycznej, bo na II st. nie byłoby problemu ale tutaj trzeba by mieć przynajmniej podstawowe przygotowanie muzyczne, zwłaszcza w takim przypadku jak klasa organów więc raczej wątpię ale najlepiej, to zapytać bezpośrednio w Szkole Muzycznej i to nie tylko w sekretariacie szkoły ale konkretnego nauczyciela organów, który może coś doradzić czy polecić.

Myślę jednak, że dla Ciebie chyba najlepszym wyjściem byłby po prostu kurs organowy. Kiedyś były to dwuletnie kursy organistowskie, najczęściej robione przy instytucjach kościelnych a plus też był taki, że ćwiczyło się na prawdziwych organach a nie na jakiś instrumentach zastępczych. Wiem to, ponieważ moja Ciocia skończyła taki kurs w Łodzi.
Tak więc popytałbym również organistów w kościołach, którzy też mogą coś podpowiedzieć.
Pozwodzenia

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.03.2019, 09:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.03.2019, 09:50 przez Dafik.)
#3
RE: Wybór szkoły muzycznej (Warszawa)
Widzę pewne rozwiązanie.
Jeżeli kandydat ma 17 lat i pragnienie gry na organach klasycznych i jest bez przygotowania muzycznego to proponuję zwrócić uwagę na
Instytut Szkolenia Organistów w Warszawie.
- Przyjmują na rok 0 bez przygotowania muzycznego.
- Zapewniają dobry poziom nauki (teoria, fortepian, organy).
- Są wprawdzie zajęcia profilowane pod organistę kościelnego ale to już specyfika szkoły.
- Nie ma obowiązku zostania organistą kościelnym po ukończeniu Smile

Roland HP 605, Yamaha P125
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS