Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc instalacji KORE 64 ( pilna prośba do użytkowników)
01.02.2019, 14:45,
#1
Pomoc instalacji KORE 64 ( pilna prośba do użytkowników)
Witam serdecznie . Posiadam kurzweila PC3 K7 , nabyłem ostatnio kore 64. mam system operacyjny OS.2.41.24383. Po konsultacjach z panem Ryszardem otrzymałem od niego plik instalacyjny o nazwie XKORE225.PC3 dzięki któremu będę mógł zobaczyć brzmienia z kore 64. Proszę o pomoc czy ten plik jest aktualny do mojego klawisza i jak ktoś już to robił jak za pomocą pendrajwa przenieść go i uruchomić w klawiszu . Kość kore założyłem dobrze bo instrument w funkcji master przeprowadził test pozytywnie. Bardzo proszę o pomoc. Miałem kilka swoich barw to skopiowałem je na pendrajwa dla bezpieczeństwa.Liczę na zrozumienie bo jest to mój pierwszy kontakt z tego rodzaju instrumentem.

Odpowiedz
01.02.2019, 14:55,
#2
RE: Pomoc instalacji KORE 64 ( pilna prośba do użytkowników)
Przykro mi że nie potrafię pomóc, gdyż moja instalacja Kore 64 na moim PC361 miała miejsce dość dawno i szczerze nie pamiętam jak to zrobiłem.
Jednak specjalistą w temacie Kurzweila na naszym forum są Azzorek i bestspec i do nich polecam udać się z zapytaniem (najlepiej i najszybciej na priva).
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.02.2019, 15:17,
#3
RE: Pomoc instalacji KORE 64 ( pilna prośba do użytkowników)
Ja i tak panu jestem bardzo wdzięczny dużo mi pan pomógł i nakreślił sytuacje . Dziękuje

Odpowiedz
01.02.2019, 21:53,
#4
RE: Pomoc instalacji KORE 64 ( pilna prośba do użytkowników)
Ten plik który dostałeś to nie to co jest potrzebne.
Ty potrzebujesz wgrać system z zaimplementowaną obsługą KORE (aby go instrument widział).
1. Zrób sobie kopie swoich barw w pamięci USER albo zrób backup całego instrumentu. (Barwy pewnie wiesz jak zapisać ale jak byś nie wiedział to daj znać)
2. Pobierz ze strony Kurzweil najnowszy system (przy okazji sobie zaktualizaujesz bo wyszła niedawno aktualizacja do 2.45)
Do pobrania tu: PC3K_V245_UPDATE.ZIP
3. Rozpakuj zawartość i przenieś na USB odpowiedni dla ciebie plik z systemem (jeśli masz zainstalowane tylko KORE to plikiem tym jest P3K245K.KUF)
4. Włóż USB do Kurzweila i wyłącz go jeśli był włączony.
5. Mając Kurzweila wyłączonego przyciśnij i trzymaj przycisk EXIT i włącz Kurzweila cały czas trzymając przycisk. Trzymaj przycisk EXIT nieprzerwanie tak długo aż na ekranie załaduje się loader i pojawią się napisy nad przyciskami pod ekranem:

| Run | System | Run | System | System |
| PC3K | Update | Diags | Reset | Utilities |

Wciśnij przycisk odpowiedni dla "System Update" następnie "USB Device" i wybierz plik z systemem który pokazał się na USB i zatwierdź OK i zacznie sie system ładować.
Po zakończeniu wybierz "Run PC3K" albo wyłącz i włącz przyciskiem kurzweila.
Po restarcie zawartość kore pojawi sie w pamięci pod przyciskami EXP1 i EXP2 a to co do tej pory było pod EXP1 i EXP2 pojawi sie na końcu banku Strings
Inna droga to barwy Kore są od nr 3200 w górę gdybyś chciał wklepać odpowiedni nr na klawiszach numerycznych i kliknąć Enter

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
02.02.2019, 22:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2019, 23:18 przez Dawid1988.)
#5
RE: Pomoc instalacji KORE 64 ( pilna prośba do użytkowników)
Jeśli to możliwe prosiłbym o pomoc jak zapisać te barwy mam je tylko np zapisane jako program od nr 1200 do 1300

One są pod user . A ten backup całego instrumentu to mógłbym o szersze objaśnienie co to jest i kiedy powinno się to robić .Dziękuję panu za fatygę i pomoc na pewno się jeszcze zwrócę o pomoc .

W instrumencie jak pod spodem otworzyłem to był tam już dysk chyba z pamięcią flash w banku 1 a korę wsadziłem w bank 0 potem w funkcji master zrobiłem test że korę jest ok wsadzone .Jeszcze tylko spróbuje ten plik pobrać i zainstalować . To mimo że była tam też ta pamięć flash to plik do pobrania będzie P3K245K.KUF ?

Jak skopiuje się barwy na pendrajwa zrobi aktualizacje w gra ten plik i ponownie jak w grać z powrotem te barwy i czy nr przypisane do barw jakie były wcześniej ulegną zmianie czy będą w tej samej kolejności co przed zgrywaniem ? Przepraszam że tyle pytam ale nie mam i nie znam bliżej nielogiczne kto by mi mógł pomóc przy tym instrumencie zdaje się tylko na dobrą wolę użytkowników tego forum , widzę że są tu dobrzy ludzie i wyrozumiali , dziękuję.

Odpowiedz
02.02.2019, 23:42,
#6
RE: Pomoc instalacji KORE 64 ( pilna prośba do użytkowników)
Zapisywanie barw w najprostrzy sposób:
Wciskasz przycisk Storage i na wyświetlaczy wybierasz Store. Nastepnie kursorem najeżdżasz na All types i wybierasz Select. Nastepnie kursorem najeżdżasz na Everything i też robisz Select a nastepnie wybierasz Store i potem OK i wpisujesz nazwę pliku pod jaką chcesz to wszystko zapisać i zapisze ci się na USB

Wgrywasz wciskając przycisk Storage a następnie wybierasz Load i wybiersza swój plik z USB i OK.

Kolejność barw się nie zmieni jeśli sam nie wybierzesz innej lokalizacji do ich wgrania (np były od 1200 do 1300 a ty je wgrasz od 1400 do 1500 itp)

Powodzenia

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.02.2019, 09:33,
#7
RE: Pomoc instalacji KORE 64 ( pilna prośba do użytkowników)
Dziękuje Panu bardzo , jestem wdzięczny wszystko się udało mi dobrze zrobić , kość kore chodzi,własnych brzmień nie utraciłem. Dziękuje i pozdrawiam Dawid

Odpowiedz
16.02.2019, 13:54,
#8
RE: Pomoc instalacji KORE 64 ( pilna prośba do użytkowników)
Dzień dobry ,wie pan może jak ustawić czułość klawiatury kurzweila pc3 K7 pisze że jest 10 poziomów .pod jakim pojęciem jest to ustawienie i gdzie tego szukać

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc , kurzweil PC 3 K 7 , instrukcja Dawid1988 7 9,516 31.01.2019, 13:09
Ostatni post: Rychubil
  Kore 64 Muzyk-Kamil 5 9,201 21.11.2016, 11:31
Ostatni post: Muzyk-Kamil
  Kore 64 hammond 11 21,791 10.12.2013, 08:30
Ostatni post: cziko
  kore 64 - nowy rom do Kurzweila hammond 10 120,042 05.03.2013, 10:25
Ostatni post: muzykuj.com

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS