Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aranżacja wnętrza pokoju z klawiszami
19.01.2019, 18:05,
#1
Aranżacja wnętrza pokoju z klawiszami
Witajcie,

poszukuję sprawdzonych przykładów funkcjonalnych aranżacji wnętrz pokoju/gabinetu, w którym obok innych funkcji jest również miejsce na klawisze/domowe mini-studio lub jakikolwiek inny "muzyczny kącik klawikordzisty" Smile

Czy moglibyście podpowiedzieć z własnego doświadczenia, na co zwracać uwagę, czego unikać, o co zadbać najpierw, co może poczekać na etapie organizacji takiego miejsca?

Oczywiście poglądowe zdjęcia Waszych muzycznych oaz mile widziane Smile

Odpowiedz
31.01.2019, 02:14,
#2
RE: Aranżacja wnętrza pokoju z klawiszami
Nie zupełnie na temat, ale uważam że warto obejrzeć.

https://www.youtube.com/watch?v=C7CTvO0WlsE

Odpowiedz
31.01.2019, 04:08,
#3
RE: Aranżacja wnętrza pokoju z klawiszami
(31.01.2019, 02:14)Valtari napisał(a): Nie zupełnie na temat, ale uważam że warto obejrzeć.

https://www.youtube.com/watch?v=C7CTvO0WlsE

Znakomity materiał! Fundamentalny i obowiązkowy dla każdego miłośnika dobrej jakości dźwięku Rolleyes

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.01.2019, 11:24,
#4
RE: Aranżacja wnętrza pokoju z klawiszami
Przy doborze i ustawieniu sprzętu bardzo ważny okazuje się "współczynnik akceptacji żony" Smile
A więc wybór sprzętu należy rozpocząć od odpowiedniego doboru żony Smile

Odpowiedz
31.01.2019, 13:11,
#5
RE: Aranżacja wnętrza pokoju z klawiszami
(31.01.2019, 11:24)Valtari napisał(a): Przy doborze i ustawieniu sprzętu bardzo ważny okazuje się "współczynnik akceptacji żony" Smile
A więc wybór sprzętu należy rozpocząć od odpowiedniego doboru żony Smile

Piękne Big Grin

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.01.2019, 16:02,
#6
RE: Aranżacja wnętrza pokoju z klawiszami
No tak Smile parametry żony mają istotne znaczenie przy projektowaniu pomieszczenia odsłuchowego.

Przede wszystkim powinna cechować się płaską charakterystyką, bez podbić, aby wyeliminować zjawisko "buczenia"
Przekaz dźwiękowy docierający do słuchacza powinien być bogaty w informacje a nie atakować ścianą słabo kontrolowanego dźwięku na wysokich poziomach głośności.
Niestety obawiam się że dzisiaj takich "Focali" już nie ma Smile. Zostały zastąpione FOCHalami Big Grin

Odpowiedz
31.01.2019, 17:01,
#7
RE: Aranżacja wnętrza pokoju z klawiszami
Myślę że znacznym czynnikiem niwelującym w.w. niepożądane parametry dźwiękowe żony w postaci "buczenia", może być zastosowanie korektora w postaci znacznej rekompensaty w wyposażenie jej garderoby np. Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
24.02.2020, 10:37,
#8
RE: Aranżacja wnętrza pokoju z klawiszami
(31.01.2019, 17:01)Rychubil napisał(a): Myślę że znacznym czynnikiem niwelującym w.w. niepożądane parametry dźwiękowe żony w postaci "buczenia", może być zastosowanie korektora w postaci znacznej rekompensaty w wyposażenie jej garderoby np. Wink

Big Grin Big Grin ciekawe co na taki patent powie żona Big Grin

Odpowiedz
24.02.2020, 11:44,
#9
RE: Aranżacja wnętrza pokoju z klawiszami
Nie wiem, bo moja Żona nie buczy kiedy gram a raczej wręcz przeciwnie Wink więc Ja akurat nie muszę stosować żadnego korektora, bo nie ma co korygować.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS