Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tyros 3 usterka podświetlenia przycisku
12.01.2019, 01:20,
#1
Tyros 3 usterka podświetlenia przycisku
Witam wszystkich!

Mam problem z moim Tyroskiem 3, zakupiłem go rok temu trafił mi się w naprawdę fajnym stanie, nie widział chałtury, używany w domu, lecz po jakimś czasie zaczął szwankować przycisk REGISTRATION MEMORY dokładnie 1, zawiozłem go do autoryzowanego serwisu YAMAHA gdzie wymieniono ten przycisk oraz zrobiono ogólny serwis instrumentu (czyszczenie itp.), zdaniem serwisanta instrument w bardzo dobrej kondycji, jedynie poprzedni właściciel grał ciężką prawą ręką i tłumik filcowy z prawej strony za niedługo będzie nadawać się do wymiany, ale do rzeczy - po jakichś 3 miesiącach od serwisu zgasło mi podświetlenie jednego przycisku REGISTRATION MEMORY dokładnie nr 2 (zaraz obok wymienianego), ale po paru chwilach się znów zapaliło. Teraz sprawa wygląda tak, że gdy uruchamiam Tyrosa, przycisk nie świeci, ale po chwili grania zaczyna "rozpalać" się jak świetlówka, trochę pomruga i później będzie świecić, po jakimś czasie znów pomruga, zgaśnie, pomruga, zapali i tak w kółko. Przycisk działa prawidłowo i spełnia nadal swoją funkcję, ale to mruganie i brak podświetlenia doprowadza mnie do szału - to po pierwsze, po drugie nie znam się za bardzo na elektronice i chciałbym się dowiedzieć czy oprócz tego, że mnie to wkurza przycisk będzie działał nadal prawidłowo? czy szykuje się może jakaś grubsza naprawa? jak wygląda naprawa podświetlenia i czy warto się za to zabierać? może istnieje jakiś tutorial dla amatorów elektroniki i da się to jakoś naprawić? może któryś z kolegów miał podobny problem? Z góry dzięki za pomoc, i pozdrówka!!! :) :) :)

Odpowiedz
13.01.2019, 09:27,
#2
RE: Tyros 3 usterka podświetlenia przycisku
Witaj.
Ciekawa sprawa z tym wymienionym przyciskiem, przestał działać akurat ten sąsiadujący z wcześniej wymienianym.
Masz 8 przycisków Registration Memory, a dokładniej to pogrupowane 2 razy po 4 przyciski (po między przyciskami 4 a 5 jest większy odstęp). Żeby było jaśniej to "Przycisk" to część mechaniczna która włącza i wyłącza funkcję, a to co Ty naciskasz nazwijmy nakładką przycisku. Otóż tych nakładek nie jest 8 tylko dwie poczwórne. Takie jak na tym przykładzie
http://store.musicservice.pl/panel-przyc...-1598.html

Tak więc aby dostać się do mechanizmu jednego przycisku należy zdjąć nakładkę cztero-przyciskową. I tu mam teorię spiskową że serwis zdejmując nakładkę aby wymienić uszkodzony przycisk, a następnie ponownie ją nakładając doprowadził do uszkodzenia sąsiedniego przycisku ( A właściwie samego podświetlenia)
Czemu nie nastąpiło to od razu, tylko trzy miesiące po serwisie ? Możliwe że nakładka nie jest prawidłowo osadzona, gdy naciskasz któryś przycisk to tak na prawdę działasz na całą nakładkę cztero-przyciskową która z czasem przerwała jakieś lutowanie, lub połączenie odpowiedzialne za podświetlanie przycisku. I czasami styka a czasami nie.

Co robić ? Winy serwisu nie udowodnisz, ale nie koniecznie trzeba ponownie korzystać z z ich usług. Możliwe że wystarczy jakiś w miarę rozgarnięty elektronik, który zdejmie obudowę iprzyjrzy się temu.

Odpowiedz
13.01.2019, 12:25,
#3
RE: Tyros 3 usterka podświetlenia przycisku
Witam
Miałem problem z podświetleniem Yamahy Psr 700 jest specjalistą inżynierem elektroniki w Rzeszowie napisz na priv prześlę Ci dane i kontakt

Odpowiedz
20.01.2019, 14:01,
#4
RE: Tyros 3 usterka podświetlenia przycisku
Dziekuję wam bardzo za odpowiedzi. Ciekawa sprawa, bo postanowiłem zrobić twardy reset, i na chwilę pomogło, jakieś 2 dni był spokój, i podświetlenie działało super, ale moja radość nie trwała długo i znów zaczęła się dyskoteka. Możecie polecić jakiś dobry serwis abo jakiegoś magika od takich rzeczy w okolicach Wrocławia lub Opola?? Spróbowałbym ponownie go oddać, sam się za to nie będę zabierał bo nie wiadomo czy wogóle kiedykolwiek mój Tyros zagra Big Grin, fakt faktem przycisk spełnia swoją funkcję, ale wkurza mnie niesamowicie brak tego podświetlenia albo dyskoteka. Z góry dzięki!

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS