Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sample
07.12.2018, 17:35
Post: #1
Sample
Witam.
Czy jest możliwe wycinanie danego instrumentu z utworu przez jakiś program?? Chodzi mi o to aby móc go wyciąć i wgrać do instrumentu.
Podobno nie ma takiej możliwości. Jeśli tak jest to jak uzyskać sample do danego utworu?? Np. wyciąć partię gitary i wykorzystać ją w grze.
Pozdrawiam.
Cytuj
07.12.2018, 18:34
Post: #2
RE: Sample
Jest kilka metod, które czasem mogą do tego doprowadzić. Nagrania stereo zawierają część specyficzną dla kanału lewego, kanału prawego i część wspólną. Następnie można:
1. zsumować oba kanały zamieniając polaryzację jednego, co spowoduje, że część wspólna się zniesie czyli wytnie, zostanie wersja zsumowana mono obu kanałów bez części wspólnej (środka panoramy).
2. Mając taką sumę można odwrócić jej polaryzację i zsumować z normalną sumą obu kanałów, co da efekt odwrotny, czyli pozostawienie części wspólnej.
3. Suma z wyciętym środkiem z odwróconą polaryzacją + Kanał lewy = Kanał prawy + środek (polaryzacja odwrócona)
4. Suma z wyciętym środkiem z odwróconą polaryzacją + Kanał prawy = Kanał lewy + środek (polaryzacja odwrócona)
5. pkt. 3 + środek = sam kanał prawy bez środka
6. pkt. 4 + środek = sam kanał lewy bez środka

W ten sposób można poszukać, czy uzyskamy coś, o co nam chodzi. Niestety tak różowo to się raczej nie zdarza i nagrania zawierają stereofoniczne efekty pogłosowe i echa, efekty Haasa, przesunięcia fazowe wynikające z analogowej equalizacji itp, które całą tę matematykę na utrudniają. Gdzieś czytałem o programach z AI, które lepiej lub gorzej wyodrębniają poszczególne instrumenty, ale to trochę przypomina rzeźbę w g... Niestety jest trochę jak z białkiem i żółtkiem - jak zmieszamy to rozdzielenie jest tym trudniejsze im bardziej zmieszane.

Roland FA 08, Kurzweil PC361, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand, Pianoteq 6, Organteq, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer Xenyx 1202 FX, JBL LSR 306p
Cytuj


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Sample pojedynczych dźwięków różnych instrumentów pawelsz 1 1,208 27.02.2018 22:27
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości