Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Które pianino cyfrowe wybrać? Yamaha Korg Kawai
23.10.2018, 12:43,
#1
Które pianino cyfrowe wybrać? Yamaha Korg Kawai
Cześć! Smile
Chciałabym Was prosić o poradę, wiem, że już takich wątków było mnóstwo, ponieważ przejrzałam wiele, ale nadal nie mogę się zdecydować.

Nie jestem początkująca, ale też nie jestem wirtuozem. Uczyłam się przez 5 lat, potem miałam przerwę kilkuletnią, teraz wracam do gry. Grałam zawsze na pianinie akustycznym, mam też keyboard, ale jego klawisze w ogóle mi nie pasują. Interesuje mnie pianino cyfrowe, które będzie jak najbardziej zbliżone do akustycznego jeśli chodzi o czucie klawiatury. Nie potrzebne mi są żadne dodatki, akompaniamenty czy milion różnych brzmień. Jakby było kilka różnych fortepianowych to by było fajnie, ale to nie jest konieczne. Na głośnikach o ogromnej mocy też mi nie zależy, będę grać raczej tylko w domu. Chcialabym też, żeby to było pianino-mebel.

Najpierw zwróciłam uwagę na Korga LP-180 lub LP-380, ale doczytałam się informacji, że ma bardzo twardą klawiaturę i że trudno się na nim gra melodyjne, klasyczne utwory.
Zastanawiałam się też nad Kawai KDP 90 i 110, bo podobno jest polecane dla dzieci uczących się, czyli pewnie ma klawiaturę zbliżoną do zwykłego pianina.
W końcu zwróciłam uwagę na Yamahę YDP 143 i 163. Szczerze mówiąc, skłaniałabym się ku tej pierwszej, ale ona podobno ma już bardzo lekką klawiaturę zbliżoną do keyboardu, a nie wiem czy to dobrze, bo na keyboardzie mi się wcale dobrze nie gra. Tylko że w sumie keyboard ma jakby płytkie te klawisze, więc może taka "lekkość" w pianinie to plus?

Pojdę sobie do sklepu popróbować, ale najpierw chciałam się Was poradzić, które z tych pianin (albo może jakieś inne?) byłoby najbardziej podobne do akustycznego pianina. Obawiam się też, że po chwili testowania w sklepie nie będę umiała powiedzieć, czy na dłuższą metę będzie mi się dobrze grało.

Odpowiedz
23.10.2018, 13:09,
#2
RE: Które pianino cyfrowe wybrać? Yamaha Korg Kawai
Witaj Smile

Modele pianin wymienione przez Ciebie, to dobre propozycje w swoim segmencie cenowym, zarówno pod względem klawiatury jak i brzmienia ale jest to kwestia własnej subiektywnej oceny, czyli gustu więc osobiste ogranie jest najlepszym sposobem wyboru instrumentu.

Klawiatura w Kawai jest najbardziej zbliżona do pracy fortepianu akustycznego ale musi się też spodobać brzmienie. Klawiatura w Yamasze owszem jest lżejsza od kawai ale nie jest znowu taka lekka jak w keyboardzie więc spokojnie. Obie pozwalają na szybkie przebiegi.
Ograj również tego Korga, bo może akurat on przypadnie do gustu.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.11.2018, 13:39,
#3
RE: Które pianino cyfrowe wybrać? Yamaha Korg Kawai
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Nie pisałam wcześniej, bo dopiero w ten weekend udało mi się wybrać do sklepu muzycznego. Niestety, mimo że to największy w moim mieście, to mieli tylko Yamahy i Casio. Podobno Roland przyjdzie w najbliższym czasie, a o Kawai dowiedziałam się tylko tyle, że jest problem z dystrybucją i jest tylko na zamówienie. Ograłam Yamahy: 143 i 163 i o dziwo o wiele bardziej podpasowała mi 143, mimo że to starszy model i tańszy. W 163 klawisze nie chodziły płynnie, tylko wyraźnie czuć było taki opór, którego w 143 nie było. W sumie wzięłabym tą 143, ale ostatnio zaczęłam się skłaniać jednak ku bardziej przenośnemu pianinu. Jak oglądałam różne recenzje to te przenośne yamahy zawsze wypadały słabiej przy Rolandzie FP30 i Kawai ES110. Jako że Roland ma specyficzny dzwięk i się doczytałam że te klawisze jakoś tak wyważone nie jak w akustyku, to się bardzo skłaniam ku temu Kawai. Znalazłam sklep w którym podobno jest jego jeden egzemplarz więc spróbuję się tam jutro wybrać, bo się jednak trochę boję w ciemno brać. Mam nadzieję że to bedzie czysta formalność i upewnię się że to pianino jest ok i w końcu będę mogła zamówić Big Grin

Odpowiedz
07.11.2018, 02:34,
#4
RE: Które pianino cyfrowe wybrać? Yamaha Korg Kawai
(06.11.2018, 13:39)cygaretka napisał(a): Ograłam Yamahy: 143 i 163 i o dziwo o wiele bardziej podpasowała mi 143, mimo że to starszy model i tańszy.

Znalazłam sklep w którym podobno jest jego jeden egzemplarz więc spróbuję się tam jutro wybrać, bo się jednak trochę boję w ciemno brać.

Modele Yamahy 143 i 163 są z tego samego okresu produkcji ale może akurat te egzemplarze różnią się czasem pobytu w sklepie.

Słuszna decyzja o ograniu Kawaia - warto!
Pianina absolutnie nie kupuje się w ciemno, bo można się później mocno rozczarować.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
07.11.2018, 18:24,
#5
RE: Które pianino cyfrowe wybrać? Yamaha Korg Kawai
Z tymi Yamahami to bardziej chodziło mi o to, że 163 jest jakby o półkę wyżej, droższa i lepsza, więc myślałam, że będzie się przyjemniej grało niż na 143. Tak strzeliłam, że jak lepsza to pewnie nowsza ale w sumie nie musi tak być Smile

Odwiedziłam kolejny sklep i znów nie było ES110. Był za to jedyny Kawai KDP110. Bardzo podobała mi się gra na nim, nawet bardziej niż na Yamaha 143. Czy one są może podobne względem siebie ( KDP i ES), czy raczej powinnam szukać jednak ES110, żeby się upewnić, że jest ok? Poza tym, przy dostawie przez internet chyba jest możliwość odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, więc jakby coś było nie tak, to chyba mogę zwrócić sprzęt.

Odpowiedz
07.11.2018, 19:32,
#6
RE: Które pianino cyfrowe wybrać? Yamaha Korg Kawai
ES110 i KDP110 to praktycznie te same instrumenty, tylko że w wersji stage i w zabudowie. Posiadają ten sam silnik brzmieniowy i tą samą klawiaturę, przy czym w modelu ES110 klawiatura będzie pracować minimalnie bardziej miękko. Taka sytuacja tyczy się prawie wszystkich klawiatur zamontowanych w pianinach cyfrowych w pełnej zabudowie i stage pianach, zwłaszcza tych budżetowych. 
Jeśli więc klawiatura w KDP110 się spodobała, to w odczuciu z ES110 nie powinno być dramatu. Na pewno klawiatura w ES110 pracuje bardziej pianistycznie niż w Yamasze YDP143.‎
Co do możliwości zwrotu, wymiany na inny model lub zwrotu pełnej gotówki, to już trzeba na 100% upewnić się w sklepie z którego się kupuje.‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KORG WAVEDRUM hammond 0 91 19.02.2024, 10:59
Ostatni post: hammond
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 532 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Korg LP-180 Kligler 4 337 07.02.2024, 14:14
Ostatni post: Valtari
  Yamaha Modx7 vs yamaha sx700 qwedud 1 294 21.01.2024, 18:07
Ostatni post: pawelsz
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS