Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kawai KDP-110 czy Yamaha Ydp-163 ?
12.10.2018, 23:49,
#1
Kawai KDP-110 czy Yamaha Ydp-163 ?
Witam!

Po przejrzeniu forum, zdecydowałem się na zakup jednego z dwóch tytułowych modeli.
Byłem również w sklepie i ograłem obydwa, aczkolwiek jako laik, nie potrafię się ostatecznie zdecydować. W Kawaiu, odniosłem wrażenie, jakby klawiatura była, że tak powiem, bardziej realistyczna niż w modelu od yamahy, ale na jednym i na drugim grało mi się dobrze. Co do dźwięku, kawai ma taki głębszy dźwięk, a yamaha taki, wyraźniejszy. Priorytetową sprawą dla mnie jest wybór pianina, z którym będę się rozwijał. Takiego, które w raz z upływem czasu, nadal sprosta moim wymaganiom. Mam zamiar uczyć się grać utworów głównie klasycznych, bądź coś w stylu artysty takiego jak Yiruma, raczej nic z coverów typu, Alan Walker Big Grin , dlatego też, nie potrafię określić, w którym pianinie, dźwięk będzie bardziej odpowiedni. Co byście Panowie doradzili w takiej sytuacji?

Odpowiedz
13.10.2018, 00:20,
#2
RE: Kawai KDP-110 czy Yamaha Ydp-163 ?
Twoje spostrzeżenia na temat brzmienia obu modeli oraz pracy klawiatury są jak najbardziej trafne.
W związku z czym nie jesteśmy Ci już do niczego potrzebni Smile
Kieruj się już swoim gustem, na każdym z tych dwóch instrumentów będziesz się rozwijał.
Nie ma tu faworyta ani wygranego oraz przegranego, oba modele są godne polecenia, wróć ponownie do sklepu, usiądź trochę przy nich, zobacz jakość wykonania, detale, ponownie ograj klawiaturę, przywal mocniej aby przekonać się które głośniki lepiej radzą sobie z dynamiką. A potem negocjuj cenę Smile
Pozdrawiam

Odpowiedz
13.10.2018, 00:33,
#3
RE: Kawai KDP-110 czy Yamaha Ydp-163 ?
No to wszystko jasne Smile W takim razie, wracam i ogrywam ponownie. Dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!

Odpowiedz
13.10.2018, 00:38,
#4
RE: Kawai KDP-110 czy Yamaha Ydp-163 ?
Oprócz odczuć z samej gry przyjrzyj się też klawiaturze, zobacz czy jest równa.
Zerknij na ten wątek, są tam wrzucone zdjęcia, to będziesz wiedział co sprawdzić.

http://www.muzykuj.com/forum/showthread.php?tid=2036

Odpowiedz
13.10.2018, 07:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2018, 08:01 przez shallya.)
#5
RE: Kawai KDP-110 czy Yamaha Ydp-163 ?
O właśnie. Przy okazji posprawdzaj także same klawisze, bez dźwięku. Czy nie stukają, nie hałasują dziwnie, ale też czy nie jest za głośna, grając na słuchawkach. Klawiaturę oglądaj pod kątem także. Najlepiej wtedy zauważyć nierówności klawiszy, ale i odległości między klawiszami. Najlepiej by było móc sprawdzić instrument, który będzie do Ciebie wysłany. Niedługo sama będę zamawiać więc poproszę sklep, żeby rozpakował, porobił mi zdjęcia klawiatury i wysłał. Tym razem wolę sprawdzić 10 razy a dobrze.

Życzę udanego zakupu.

Pozdrawiam.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
13.10.2018, 12:02,
#6
RE: Kawai KDP-110 czy Yamaha Ydp-163 ?
Na wykonanie zwróciłem już uwagę przy pierwszej wizycie. Obydwa instrumenty prezentują się bardzo ładnie, co znowu utrudnia wybór Big Grin Tutaj akurat osobiście jadę po instrument, także przed zakupem poproszę o rozpakowanie i wtedy przyjrzę się klawiaturze. Zapoznałem się z poprzednim wątkiem, także będę wiedział na co zwrócić uwagę, aczkolwiek przy modelach wystawowych, nie rzucił mi się w oczy żaden defekt klawiatury, no ale zobaczymy jak to będzie w zapakowanym modelu Smile Dzisiaj kolejna wizyta, dziękuję za porady, mam nadzieję, że uda mi się dokonać właściwego wyboru Smile

Pozdrawiam!

Odpowiedz
14.10.2018, 17:29,
#7
RE: Kawai KDP-110 czy Yamaha Ydp-163 ?
Witam ponownie Smile

Ostatecznie zdecydowałem się na Kawai Big Grin Decydującym czynnikiem okazała się być klawiatura. Po ponownej wizycie w sklepie, że tak powiem o świeżym umyśle i ograniu dwóch instrumentów, to KDP110 przekonało mnie do siebie, zarówno klawiatura jak i dźwięk, który brzmiał w mojej opinii cieplej i głębiej co mi najbardziej pasowało. Sprzedawca również powiedział, że przeważnie osoby odwiedzające sklep i szukające instrumentu w tym przedziale cenowym, testują głownie te dwa modele i zazwyczaj wychodzą z Kawaiem, ze względu na klawiaturę bliższą akustycznemu instrumentowi, ale powiedział to dopiero przy dopinaniu transakcji, a nie w kontekście przekonania mnie "wie pan, może pan weźmie yamahe, bo jakoś nie schodzi ostatnio Smile". Także utwierdził mnie w podjęciu, mam nadzieję właściwej decyzji Smile Teraz tylko się rozwijać, bo póki co nie umiem zagrać zbyt wiele, aczkolwiek moja nauczycielka mówi, że szybko się uczę i mam dobry słuch, dlatego jestem dobrej myśli Smile Dziękuję za odzew w wątku i udzielenie rad co do wyboru Smile

Pozdrawiam!

Odpowiedz
14.10.2018, 21:11,
#8
RE: Kawai KDP-110 czy Yamaha Ydp-163 ?
Gratuluje instrumentu Smile cieszymy się że mogliśmy pomóć

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Yamaha Modx7 vs yamaha sx700 qwedud 1 292 21.01.2024, 18:07
Ostatni post: pawelsz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,183 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 332 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 290 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 1,904 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS