Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keybord dla początkującej
01.10.2018, 22:42,
#1
Keybord dla początkującej
dzień dobry. moja kobieta ostatnimi czasy często gra na keyboardzie od znajomych czy takim na telefonie. powiem wam, że fajnie się słucha jak tak gra. chciałbym sprawić jej prezent ale, że ja kucharz, a nie muzyk nie mam pojęcia co i jak. budżet do 1000 zł, taki który będzie dobry dla początkującego. z góry dziękuje za rzetelne polecenie z krótkim uzasadnieniem. pozdrawiam burzyk

Odpowiedz
02.10.2018, 05:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2018, 05:57 przez Valtari.)
#2
RE: Keybord dla początkującej
Witaj.
Czy masz jakieś informacje na jakim poziomie gra Twoja Pani ? Czy jest samoukiem który coś tam brzdęka ze słuchu, czy może uczyła się kiedyś grać na pianinie, a to że gra na czyimś keyboardzie lub klawiaturce na telefonie, to tylko efekt tego że nie ma dostępu do czegoś lepszego.
Wspominasz co prawda że instrument dla początkującego, ale jeżeli chociaż trochę uczyła się grać w jakiejś szkole muzycznej, to szkoda marnować potencjał i lepszym wyborem od keyboardu byłoby jakieś pianino cyfrowe z 88 pełnowymiarowymi klawiszami.
Rozumiem że budżet nie pozwala na wiele, no ale jeśli będziesz wstanie odpowiedzieć i określić jaki jest jej poziom zaawansowania, to pomyślimy nad jakąś propozycją. Możliwe że doceni lepszą klawiaturę i bardziej realistyczne brzmienie, niż bajery z keyboardu

Dla uściślenia: pianino cyfrowe to instrument z 88 klawiszami (najczęściej), czyli tyle ile jest w pianinie akustycznym. Nacisk w takich instrumentach jest na możliwie najlepszą barwę fortepianu oraz pracę klawiatury.
A keyboard to w sumie taki samograj, czyli wyposażony w podkłady (style). Prawą ręką gramy jakąś melodię a lewą kontrolujemy podkład poprzez granie akordami (przeważnie trójdźwiękami)
Prawdopodobnie taki właśnie keyboard mają znajomi.
Tanie keyboardy to mało realistyczne "zabawkowe" brzmienia a i podkłady brzmią niezbyt poważnie.

Odpowiedz
02.10.2018, 11:27,
#3
RE: Keybord dla początkującej
Witaj.
Jest samoukiem ale moim zdaniem zdolnym. Spodobał mi się pomysł tego pianina cyfrowego. Może pójdziemy w tą stronę, jak koszta się zwiększa ale będzie warto to się zdecyduję.

Odpowiedz
02.10.2018, 17:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2018, 17:22 przez Valtari.)
#4
RE: Keybord dla początkującej
Cieszę się, że pomysł z pianinem cyfrowym się spodobał. Na keyboardzie jedyne czego można się nauczyć, to gdzie nacisnąć żeby samo grało Smile natomiast instrument z 88 ważonymi klawiszami z pewnością bardziej przyczyni się do poprawy umiejętności gry a i przyjemniej dla ucha gdy z głośników wydobywa się dźwięk bardziej przypominający akustyczny instrument.

Załóż słuchawki i posłuchaj prezentacji Yamahy P45
https://www.youtube.com/watch?v=gnLhuCiJQLI

Ten instrument najtaniej znalazłem za nieco ponad 1400zł. Gdy będziesz się orientował w ofertach różnych sklepów to zwróć uwagę że ten model jest oferowany w wersji z dedykowanym stojakiem - podstawą lub bez. Dlatego takie różnice w cenach. Z uwagi na budżet w grę zapewne wchodzi sam instrument, trzeba będzie jednak pomyśleć na czym go postawić.
Jeszcze jeden obowiązkowy zakup to pedał sustain, czyli do podtrzymania dźwięku.

Na priv wrzucam link do najlepszej ceny jaką znalazłem, oraz przykładowy pedał sustain ale już z innego sklepu aby nie zostać posądzonym o promowanie czyjejś oferty.

P.S niestety nie da się wysłać Tobie prywatnej wiadomości na forum.

Odpowiedz
02.10.2018, 20:01,
#5
RE: Keybord dla początkującej
Do P45 dają pedał sustain, wprawdzie taki kwadratowy, ale jest, i pulpit na nuty też dają.

Odpowiedz
03.10.2018, 06:02,
#6
RE: Keybord dla początkującej
O widzisz Garit, bardzo dobra wiadomość bo kilkadziesiąt złotych zaoszczędzone. Ja co prawda nie przepadam za pedałem sustain typu footswitch, ale jak wspomniałeś dają w komplecie więc nie ma co marudzić i robić dodatkowych kosztów

Odpowiedz
03.10.2018, 19:49,
#7
RE: Keybord dla początkującej
Dziekuję Panowie za odpowiedzi. Bardzo mi się podoba ten demosound z P45. Poza tematem, te centrum muzyczne, które nagrało ten dźwięk w filmiku, który mi przesłałeś Valtari jest kilkanaście kilometrów ode mnie Wink wracając do tematu, mogę kupić ten P45 wraz ze stojakiem (dedykowany będzie dobry?) oraz ten pedał, jak coś robię chce żeby chociaż trochę było to solidne, gratisy rzadko takie są. Jak mogę prosić, nikt Cię nie będzie posądzał, wklej tutaj nazwę stojaka i pedała, który polecasz. Z góry dziękuję.

Odpowiedz
03.10.2018, 21:50,
#8
RE: Keybord dla początkującej
Bardzo dobry pomysł z dedykowanym statywem do pianina. Pianino będzie wtedy najbardziej stabilne, co jest bardzo istotne.
Stojak ma symbol L85 a pedały to FC3A lub FC4A.
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.10.2018, 06:51,
#9
RE: Keybord dla początkującej
No z dedykowanym statywem to prezentuje się elegancko Smile
Oczywiście masz świadomość tego że wiąże się to z podwojeniem początkowego budżetu.
Co do pedału sustain to ten dodawany do tego instrumentu to model FC5 czyli taki

https://uk.yamaha.com/en/products/music_...index.html

Na pewno jest lepszy i wygodniejszy w użyciu od zwykłych "przyciskowców" takich jak ten Proel
https://www.ceneo.pl/17986267

No i FC5 dorzucają w gratisie a osobno Yamaha życzy sobie za niego ok 120 zł. Uważam że aby już nie szaleć z wydatkami to mógłby taki zostać, bo P45 z dedykowanym statywem to już mamy około 2 tys.
Jeśli jednak chciałbyś dorzucić taki klasyczny w formie języka, wyglądający jak te w akustycznym pianinie, to Yamaha ma modele które podał Rychubil ale są drogie.
Wrzucę Ci kilka propozycji dobrych pedałów z innych firm, oczywiście sporo tańszych
https://www.ceneo.pl/32221022
https://www.ceneo.pl/29258689
https://www.ceneo.pl/27780513

to są trzy przykłady do 100 zł mające opinie jako niezawodne.

Pozdrawiam

Odpowiedz
04.10.2018, 21:39,
#10
RE: Keybord dla początkującej
Bardzo wam dziękuję. Łapcie po punkcie reputacji. Życzę powodzenia i jakbyście kiedyś chcieli jakiś dobry przepis żeby zaskoczyć swoją kobietę to z chęcią wam pomogę Smile

Odpowiedz
05.10.2018, 05:33,
#11
RE: Keybord dla początkującej
Napisz jak to się skończyło. Co ostatecznie kupiłeś i najważniejsze - jaka była reakcja Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 595 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Budżetowy keyboard dla początkującego. greggo-r 205 180,251 29.06.2023, 18:43
Ostatni post: Valtari
  Instrument dla oldboya Rookie 4 1,105 30.05.2023, 19:22
Ostatni post: Rookie
  Keyboard dla dziecka 10 lat zabawa/nauka gooliver 3 973 29.05.2023, 14:19
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS