Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
21.07.2018, 15:49,
#1
Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
Witam

Z racji tego , iż zamierzam na poważnie zagłębić się w muzykę , i ugryźć nieco teorii , potrzebuję sprzętu na którym będę mogła praktykować i uczyć się skal , akordów , interwałów itp , ale zależy mi także na przyzwoitej jakości dźwięku , żeby tez posłużył mi przez jakiś czas , oraz miłe widziane MIDI ( tak zamierzam się potem bawić i eksperymentować nieco z daw, jednakże ten rok solidnie zagłębiam się w teoretyczne sprawy , by wyjsc tylko z amatorswa:-)

Ok, czego oczekuję :
- przede wszystkim dynamicznej klawiatury , aby to nie brzmiało jak robot :-)
- przyzwoity dźwięk pianina , w zasadzie nie oczekuję niczego więcej , żadnych innych dodatkowych zbędnych mi opcji ( w tym momencie ktoś się zapyta - dlaczego więc nie pianino cyfrowe ? Rozważałam , lecz cenowo taniej wyjdzie chyba keyboard )
- budżet ? Do 1000 zł
Ewentualnie do 1500
......
Ewentualnie do 2000 jeżeli naprawdę ciężko , chociaż nie chcę przepłacać
- minimum 6 oktaw :-) chyba ze w tej cenie nie za bardzo , to może być 5
- midi, w celu połączenia się w niedalekiej przyszłości z daw, chociaż jeśli w tym przedziale cenowym nic ciekawego to kupię coś tańszego na czas nauki wchodzi w grę, a MIDI kontroler później

Priorytetem dla mnie jest dynamika i brzmienie i liczba klawiszy i cena , reszta nie gra roli :-)

Będę bardzo wdzięczna za każdą sugestię i radę

Odpowiedz
21.07.2018, 18:00,
#2
RE: Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
Zapomniałam dodać , iż używany wchodzi jak najbardziej u mnie w grę :

Odpowiedz
21.07.2018, 18:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2018, 18:59 przez Rychubil.)
#3
RE: Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
(21.07.2018, 15:49)Ziggystardust napisał(a): Priorytetem dla mnie jest dynamika i brzmienie i liczba klawiszy i cena , reszta nie gra roli :-)

Witaj Smile
W takim razie tylko pianino cyfrowe, żaden keyboard. Znajdź jakaś używaną Yamahę a będziesz zadowolona. Nowa Yamaha w twoim budżecie to tylko P45.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.07.2018, 23:31,
#4
RE: Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
a ktoś może poleci coś używanego w tej cenie ?Smile
Ewentualnie rozważę p45 , dzięki :>

Odpowiedz
08.08.2018, 12:03,
#5
RE: Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
Nadal się nie zdecydowałam :
Zastanawiam się między dwiema opcjami obecnie :
CASIO CTK-6200 Ok 1000
I yamaha psr E 363 , podobna cena, używane tańsze

Czy jakość dźwięku polifonie i dynamika i przyjemność grania to wystarczające specyfikacje dla tych modeli?Smile
Mogę już mieć mniejsza ilość klawiszy

Dziękuje z góry za każda odpowiedz i pomoc w moim niezdecydowaniuSmile

Odpowiedz
08.08.2018, 17:12,
#6
RE: Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
To co wymieniasz to zabawki dla dzieci a nie instrumenty więc o przyjemności grania raczej tam nie ma mowy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.08.2018, 17:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2018, 17:23 przez Valtari.)
#7
RE: Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
Ech...
Wspominasz że interesuje Ciebie dobre brzmienie pianina, bez dodatkowych zbędnych opcji a wymieniasz dwa keyboardy z BARDZO KIEPSKIM brzmieniem zarówno piana jak i pozostałymi. Dodatkowo płacisz za dodatkowe opcje, których przecież nie potrzebujesz, czyli podkłady (style).

Oba te modele niczym Ciebie nie zainspirują ani nie spowodują chęci zagłębiania się w muzykę o której wspominasz i po miesiącu zabawy będą stały nieużywane na stojaku lub spakowane do kartonu. Uwierz mi że wiem co pisze. Coś takiego można co najwyżej kupić dziecku żeby trochę się pobawiło, i to ze szkodą dla niego jeżeli chcielibyśmy poważnie pomyśleć o edukacji w tym kierunku.

Chcesz instrument z sporą ilością dobrych jakościowo brzmień, o dużych możliwościach który pozwoli również na tworzenie muzyki i taki który z pewnością długo się nie znudzi to poszukaj używanego Rolanda Juno G

Wśród używek wybierzesz coś w przedziale 1500 - 1800 zł a nowy kosztował ponad 3 tyś

Natomiast jeżeli na razie nie potrafisz grać i zaczynasz od zera, to trzeba zacząć od instrumentu z możliwie jak najlepszą klawiaturą i pomyśleć o lekcjach gry z nauczycielem. Wówczas postawił bym na proponowaną przez Rychubila Yamahę P45

Odpowiedz
09.08.2018, 08:17,
#8
RE: Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
Macie rację, zbyt bardzo chcę się ograniczyć cenowo i dlatego wybrałam zabawki które producent wciska z taką umiejętnością ambitnym laikom którzy jeszcze nie maja dobrego pojęcia o czynnikach instrumentów , a przeciez słuchając na YT przez sluchawki brzmi ładnie .

W takim razie wezmę sobie radę do serca i sprawię sobie na początku yamahę p45Smile

Później wymienię na Rolanda nowego.Smile
P45 będzie mi służyć do nauki , jednak jestem podekscytowana tworzeniem melodii w międzyczasie i mam nadzieję ze się sprawdzi troszkę tez pod względem tworzenia czegoś tam czasami tezSmile

No nic, zakupuję p45 i idziemy się uczyć

Bardzo dziękuję za sugestie i przepraszam za moja niewiedzę ^^

Odpowiedz
09.08.2018, 08:47,
#9
RE: Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
Nie ma za co przepraszać. Każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć i pytać Wink
W każdym razie o wiele więcej można się nauczyć ćwicząc na pianinie, nawet najtańszym, które zmusza do myślenia i słuchania muzycznego niż na keyboardzie, gdzie przeważnie gra się jedną ręką, bo resztę załatwia akompaniament. P45 co prawda nie posiada aż tylu brzmień co keyboard ale za to jakość brzmień i dynamika jest niebo lepsza, nie mówiąc już o klawiaturze, która w P45 również jest lepsza do nauki i klasycznego grania od tej sprężynowej w keyboardach.
Życzę zatem dużo samozapału do ćwiczeń i radości z muzykowania.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.08.2018, 09:33,
#10
RE: Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
Bardzo dziękuję

Odpowiedz
27.08.2018, 11:20,
#11
RE: Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
mam za małe mieszkanie i nigdzie mi się nie chciało zmieścićSad musze sie zredukować do 5 oktaw , i czegoś lekkiego na czas aż się nie przeprowadzę
Wiem ze nie polecicie mi keyboarda gdyż wg was to zabawkaSmile
Trzeba pomyśleć nad tym problemem

Albo znaleźć jakaś salkę i sobie to tam przynosić

Odpowiedz
27.08.2018, 12:41,
#12
RE: Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
A rozważałaś? https://m.ceneo.pl/43417478?se=9jCyx9Waa...SAQAvD_BwE

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
14.10.2018, 06:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2018, 07:00 przez Ziggystardust.)
#13
RE: Prośba o pomoc w wyborze keyboarda
Zamówiłam ten sam model yamahy tylko pięciooktawowy i idealnie mi się zmieścił ..Smile tamten musiałam z bólem serca odesłać . jestem zadowolona z użytkowania . Wiem, ze mniej klawiszy ale coś za coś , naprawdę wymiarami nigdzie bym nie wstawiła , póki się wyprowadzę , przynajmniej nie tracę na ta chwilę czasu na naukę Smile
Pozdrawiam wszystkich i życzę radości i motywacji w tworzeniu

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prośba o poradę - syntezator rav88 12 585 21.02.2024, 00:32
Ostatni post: rav88
  The One Pro prośba o opinie PrzemekBnK 14 10,540 01.02.2021, 17:36
Ostatni post: pawelsz
  Problem w wyborze dostawki na "górę" mati89 13 27,005 21.03.2020, 07:47
Ostatni post: hammond
  Prośba o pomoc w wyborze instrumentu - keyboard isi@ 7 8,065 22.11.2019, 21:21
Ostatni post: Valtari
  Korg pa-300, Casio wk-7600 czy Yamaha s670? Proszę o pomoc. Anjaker 15 18,762 28.08.2019, 16:56
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS