Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z monitorami KRK RP6 G3 - Szumy
06.07.2018, 10:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.07.2018, 11:15 przez Tomek007.)
#1
Problem z monitorami KRK RP6 G3 - Szumy
Witam! Od wczoraj jestem posiadaczem monitorów studyjnych KRK RP6 G3. Są to moje pierwsze monitory, wcześniej pracowałem na starym kinie domowym Samsunga.. Po podłączeniu monitorów kablem TRS do interfejsu audio Focusrite Scarlett 2i4 2gen, z tweeterów słychać szum.. Jest to dosyć wkurzające i nie wiem jak sobie w tym poradzić... Próbowałem dosłownie wszystkich podanych w sieci rozwiązań i nic to nie dało.. Zmieniałem listwy zasilające, podłączałem do kontaktu w innym pokoju, omijałem komputer oraz interfejs audio podłączając bezpośrednio pod monitory Rolanda FA-06 czy nawet smartfona i dalej to samo. Ściszyłem monitory do poziomu mniej więcej -15 db, podkręcając przy tym pokrętło głośności na interfejsie.. Dalej słychać te szumy... Zastanawiam się, czy nie wymienić tych monitorów na inne np. Yamaha HS5/7 bądź JBL LSR305. Czy miał ktoś podobne doświadczenia z tymi monitorami bądź w ogóle z monitorami firmy KRK ? Dzięki i pozdrawiam! Dodam jeszcze, że szum pojawia się dopiero w momencie kiedy do głośników dochodzi sygnał dźwiękowy z dowolnego źródła. Monitory zaraz po włączeniu nie szumią.

Odpowiedz
07.07.2018, 00:35,
#2
RE: Problem z monitorami KRK RP6 G3 - Szumy
Witaj.
Szum pojawia się w momencie gdy głośniki zasilimy z jakiegoś źródła, ponieważ te monitory mają tryb gotowości i wewnętrzne wzmacniacze odpalają dopiero gdy na wejściu podamy jakiś sygnał.
Jeżeli szumi nawet przy podaniu sygnału ze źródła zasilanego poza sieciowo (smartfon zasilany baterią) to winne są wzmacniacze wewnętrzne i jedyne co można doradzić to zamiana na inne monitory, bo na różnych forach o tematyce audio piszą że te monitory tak mają.
Daj im ostatnią szansę i podłącz jeszcze raz coś co nie jest zasilane z gniazdka, na przykład laptop zasilany z baterii. Jeśli nadal szumi, to pakuj je i zamień na inny model, choćby na te Yamahy czy JBL o których wspominasz, bo to dobre propozycje

Pozdrawiam

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KRK Rokit 5 G4 matias 3 4,697 14.05.2020, 17:30
Ostatni post: bestspec
  Problem z Focal Alpha 65/80 Rychubil 3 6,060 31.01.2019, 02:05
Ostatni post: Valtari
  DIRECT MONITOR w Behringer UMC 202HD, problem z działaniem bartosz.brychcy@gmail.com 0 2,491 24.09.2018, 10:15
Ostatni post: bartosz.brychcy@gmail.com

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS