Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A ja sobie w końcu kupiłem...
18.02.2019, 15:02,
#61
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
(18.01.2019, 11:55)cziko napisał(a): Bardzo chętnie się dowiem opinii na temat focal-i w praktyce.

Niestety, Focale nie wypaliły.
http://www.muzykuj.com/forum/showthread.php?tid=2279
ale za to wypaliły Neumanny Smile
http://www.muzykuj.com/forum/showthread.php?tid=2278

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.03.2019, 03:13,
#62
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Ja tymczasem, w celu usprawnienia procesu tworzenia, uzbroiłem się w Akai MPC X. Jest cacucho.

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz
06.03.2019, 09:34,
#63
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
(06.03.2019, 03:13)Marty11 napisał(a): Ja tymczasem, w celu usprawnienia procesu tworzenia, uzbroiłem się w Akai MPC X. Jest cacucho.

Kawał maszyny! Gratulacje Smile
Napisz potem jakąś krótką recenzję okiem użytkownika Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.03.2019, 10:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.03.2019, 10:31 przez Marty11.)
#64
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Jasne, jak tylko go ciut rozgryzę. Dzięki Smile

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz
06.03.2019, 14:51,
#65
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Ładna kolekcja Smile Widzę że masz V-synth GT, cudowny instrument, szkoda że Roland nie kontynuował tego projektu. Zawsze chciałem mieć ten instrument !

Odpowiedz
06.03.2019, 22:11,
#66
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
GT to taka moja perełka bo nie dość, że jest niesamowity to stosunkowo rzadko można go spotkać. W mojej subiektywnej opinii to najbardziej ekspresyjny synth we wszechświecie Smile Nawet aftertouch w nim działa inaczej niż w innych klawiszach. Ma się wrażenie jakby naprawdę modulowało się jakiś rzeczywisty lub nieistniejący instrument. Trudno to opisać słowami ale wrażenie jest powalające.

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz
07.03.2019, 01:09,
#67
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Nie miałem nigdy do czynienia na żywo z tym instrumentem, ale prezentacje i dema powaliły mnie już dawno temu. Używane chodzą za ponad 8 tys ale bywa też tak że nie ma żadnego przed dłuższy czas.

Gdybym miał wymienić trzy żale skierowane ogólnie do świata elektronicznych instrumentów klawiszowych to żal, że nie ma kontynuacji V-synth, Yamaha nie rozwijała dalej wszystko mającego kombajnu EX5 i że upadł Ensoniq

Odpowiedz
07.03.2019, 09:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2019, 09:12 przez Marty11.)
#68
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Dlatego musiałem wyczekać na swój egzemplarz. Kasa była już odłożona a ofert zero. W końcu się udało Smile

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz
07.03.2019, 15:33,
#69
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Jakieś cztery lata temu był okres gdy nie miałem żadnego instrumentu, dotychczasowe sprzedałem bo wyczerpała się inspiracja jaką mi dawały Smile I wówczas najpoważniejszym kandydatem do zakupu był właśnie V-synth GT2. Wreszcie pojawiło się ogłoszenie, instrument kosztował 5400zł z bardzo zachęcającym opisem - "stan dobry, wszystko sprawne" Big Grin. Tak przedstawiony stan rzeczy nie zachęcił mnie do głębszego zapoznania się z ofertą. Później jednak kupiłem Forte Se, ale nadal zaglądam na ogłoszenia V-synth. Tak tylko dla "monitorowania sytuacji"

No ale co do Twojego ostatniego zakupu, to czego oczekujesz od Akai ? Jakie funkcje i możliwości były głównym powodem zakupu ?

Odpowiedz
07.03.2019, 17:24,
#70
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
(07.03.2019, 15:33)Valtari napisał(a): Później jednak kupiłem Forte Se, ale nadal zaglądam na ogłoszenia V-synth. Tak tylko dla "monitorowania sytuacji"

Forte SE mi się podoba, przynajmniej na papierze. To chyba najkrótszy 88-klawiszowy kombajn jaki istnieje, czy po prostu najkrótsze stage piano. Nie zdziwiłbym się gdyby do w miarę szerokiego auta wlazł w casie na tylną kanapę. Mam tak z FA-07, że do dość wąskiego auta wchodzi w twardym casie i dlatego specjalnie w casie po bokach tylko 5 mm pianki Smile A Forte SE jest tylko o 11 mm dłuższy od FA-07. Nie wiem tylko jak Fatar TP100LR się zachowuje...
Gdybym czegoś takiego sceniczno-podróżnego potrzebował i nie kupił Norda to bym myślał Forte SE vs Forte 7 w pierwszej kolejności choć graczy jest więcej (Nowa Yamaha CP, Korg Grandstage).

Ja za to jakiś czas po zakupie P-515 stałem się posiadaczem także małego Hammondzika Big Grin taka okazja się nadarzyła. Model XK-1c Smile Już kilka lat temu myślałem, że kiedyś na pewno sobie coś takiego sprawię, no i jest i pewnie zostanie na zawsze Smile bo nic lepszego/większego w tej materii mi nie trzeba, a zawsze jakąś klawiaturkę na drugi manuał można przez MIDI wpiąć i jest super Smile

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
08.03.2019, 01:34,
#71
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Lubię brzmienie Hammonda ale w tej łagodnej wersji, bez ostrego rockowego pazura.
Paweł robił kiedyś porównania
https://www.youtube.com/watch?v=46nsJdpCYVA
https://www.youtube.com/watch?v=LYB8pQjj9nI

Brzmienie Hammonda wolę jak tło, niż grając solówki. Na przykład jako tło towarzyszące dla Mooga Smile

Tutaj właśnie taki duet w coverze bardzo starego utworu Pink Floyd.
https://www.youtube.com/watch?v=HbFOa6UHBjQ

A najbardziej znany utwór wykorzystujący brzmienie Hammonda ? Według mnie ten Smile
https://www.youtube.com/watch?v=Mb3iPP-tHdA

Odpowiedz
08.03.2019, 02:10,
#72
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
(08.03.2019, 01:34)Valtari napisał(a): Lubię brzmienie Hammonda ale w tej łagodnej wersji, bez ostrego rockowego pazura.

Podzielam zdanie Smile

(08.03.2019, 01:34)Valtari napisał(a): Tutaj właśnie taki duet w coverze bardzo starego utworu Pink Floyd.
https://www.youtube.com/watch?v=HbFOa6UHBjQ

Genialny utwór, niemal mistyczny. Hammond tu brzmi świetnie a Moog śpiewa.

(08.03.2019, 01:34)Valtari napisał(a): A najbardziej znany utwór wykorzystujący brzmienie Hammonda ? Według mnie ten Smile
https://www.youtube.com/watch?v=Mb3iPP-tHdA

Chyba ten. Ja znowu bardzo lubię Hammonda wyłaniającego się powoli i brzmiącego w pełni w drugiej minucie tego utworu:
https://www.youtube.com/watch?v=V8-WLOPIHNI

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.03.2019, 02:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.03.2019, 02:40 przez Valtari.)
#73
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Taak !! Steven Wilson stworzył przepiękną kompozycję i właśnie w takiej wersji Hammonda uwielbiam najbardziej

I jeszcze moja jedna propozycja klimatycznych Hammondów Smile
Oczywiście Pink Floyd i wstęp do utworu "Us and Them"

https://www.youtube.com/watch?v=deU_uwlNpOo

Odpowiedz
08.03.2019, 14:17,
#74
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Przepraszam za ciągnięcie tego offtopa, ale ja natomiast zakochałem się w Hammondzie w tym utworze:
https://www.youtube.com/watch?v=7Y26KpgZknY
a Jimmiego Smitha mogę słuchać ciągle.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
08.03.2019, 19:40,
#75
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Chyba poruszyłem tonewheele w Waszych głowach swoim postem Smile. Dla mnie Hammond to przede wszystkim blues, blues rock jak i właśnie klasyczny rock czy tematy progresywne.

A z mniej znanych formacji za ciekawe uważam brzmienie Hammonda w zespole Rare Bird. Takie majestatyczne, a miękkie. Np. tu https://youtu.be/8-DPeZfe3TE

Co do przesteru, to przester w XK nie jest najcudowniejszy. Może w Nordzie lepszy. W tym temacie jednak nic nie zastąpi lampy.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
09.03.2019, 00:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.03.2019, 05:02 przez Marty11.)
#76
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Valtari, przed Akai stawiam dość konkretne zadania: odmłodzenie właściciela Wink i usprawnienie pracy. Tak jak pisałem wcześniej, do tworzenia muzyki w ogóle nie używam komputera, jedynie sequencery i rejestrator. Tak z zasady. Teraz ten MpcX ma trochę unowocześnić moje podejście do tematu nagrywania.
Póki co ogarniam temat a jest co robić. W każdym razie moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Akai zadbało żeby nabywca szybko przestał martwić się o odchudzony portfel, przesuwając wadę w zaletę: jaki ten portfel teraz fajny, leciutki taki... Wink
Maszyna po zakupie stała na stole w salonie, przewinęła się przez stolik nocny w sypialni, teraz pracuje w kuchni a ja staram się ją okiełznać zanim trafi do mojej jaskini Wink W każdym razie sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach domowych Smile Docelowo ma być podpięta pod rejestrator wielościeżkowy, pomiędzy nimi będzie efektor. Z kolei przed MpcX będzie mikser z podpiętymi klawiszami i sequencerami audio. Taka idea.

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz
10.12.2019, 17:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2019, 13:12 przez pawelsz.)
#77
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
A ja zrobiłem pewien comeback, zwany także powrotem.

Miałem kiedyś wzmacniacz klawiszowy Peavey KB3, ale był wielki i ciężki, bo 24 kg, głośnik 12 cali i spora obudowa.
Teraz zdecydowałem się na piecyk Laney AH80 na 10-tce. Nie gra to na pewno tak jak jakiekolwiek monitory studyjne, ale myślę, że będzie całkiem praktyczne jako monitor na scenę, bądź przenośne nagłośnienie na próby czy mniejsze wydarzenia, ze względu na gabaryty i wagę oraz możliwość ustawienia pod kątem.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
10.12.2019, 17:34,
#78
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
No ale to masz tylko mono, chyba że kupiłeś dwa.

Odpowiedz
10.12.2019, 17:53,
#79
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Mono, mono. Zresztą z jednego głośnika nie będzie inaczej.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS