Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
09.06.2018, 18:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2018, 19:28 przez miroslawa.)
#1
Wink  Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Od dłuższego czasu planuje kupić pianino cyfrowe do domu miejsca nie mam za wiele, łożko mi trzeszczy od dłuzszego czasu to wyrzuciłem na śmietnik bo i naprawic nie szło, wiec postanowiłęm kupić pianino cyfrowe.
Pierwszy wybór padł na rolanda fp 30 gdyż grać porafie to pomyślałęm że pojde o segment wyzej to znalazłem korg lp 180 nast 380 aż do c1. Czytajac dalej złapałem sie na tym ze dzwieki sa samplowane i z jakoscia roznie bywa w pianinach cyfrowych wiec trafiłem tutaj. Prosze was o rade bo chciałbym dokonać zadowalajacego zakupu a i nie chciałbym sie przesiadac za jakis czas na inny model, nie ukrywam ze c1 wyglada ładnie . Biore również pod uwage miejsce ktore by zajmowało to pianino.Wink myśle ze granica wydanych pieniedzy to( -5000).Ciekawi mnie rowniez jakie macie zdanie na temat pianin thomann'a.

Odpowiedz
09.06.2018, 23:11,
#2
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Jakaś, jakakolwiek forma przywitania się?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.06.2018, 11:49,
#3
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Jasne Big Grin

Odpowiedz
10.06.2018, 15:35,
#4
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Wyrzucił łózko bo trzeszczało, zrobiło się miejsce więc postanowił kupić pianino cyfrowe Smile
Piękne Smile

Skoro grać potrafisz i instrument nie będzie służył do nauki, to znaczy że masz wyrobioną własną opinie o klawiaturze i jej pracy, czuciu itp.
W związku z tym nie możesz polegać na opiniach z forum tylko koniecznie musisz odwiedzić sklep muzyczny lub kilka sklepów i osobiście się przekonać na jakiej klawiaturze gra Ci się najlepiej i jakie brzmienie najbardziej Ciebie przekonuje. Innego wyjścia nie ma.
Ktoś może polecić jakiś konkretny model, ale jak przy nim siądziesz to może okazać się że podsumujesz go - "co to za chała" Smile
Więc pozaglądaj co gdzie mają, zaplanuj wyprawę i ograj jak najwięcej różnych modeli.
Na jedną rzecz chciałem tylko zwrócić uwagę, bądź pewien że na 100% sprzedawca posadzi Ciebie przy jakimś Casio i będzie Ci wmawiał że nie ma nic lepszego.
Casio ma w Polsce silny dział marketingu i sprzedaży i najwyraźniej sprzedawcy w sklepach muszą coś z tego mieć. Przekonasz się że tak będzie !
Liczę jednak na Twój słuch Smile i że nie dasz się podejść, gorzej jeśli trafisz na sklep gdzie mają prawie same Casio.
Sam napisałeś że nie chciałbyś za jakiś czas przesiadać się na inny model, więc bądź uparty i ograj te modele które wstępnie wybrałeś a nie bierz tego co akurat stoi na sklepie.

Pozdrawiam

Odpowiedz
10.06.2018, 18:32,
#5
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Pianina: Casio, Dynatone/Elpiano, Thomann omijać szerokim łukiem. Liczą się tylko: Kawai, Roland i Yamaha.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
13.06.2018, 08:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.06.2018, 08:34 przez miroslawa.)
#6
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Słyszałem właśnie żę są modele w ktorych przytrzymujac jeden klawisz można usłyszec jak sie zapetla sampel, i tego właśnie chciałbym sie ustrzec rowniez.

Możecie mi polecic od tak na jakie modele mogłbym zwrócić uwage ?

Jak oceniacie korgi bo mowie napaliłem sie tak na nie ze chej szczegolnie na C1 widziałem jeszcze ostatnia wersje G1 ale wygląd troche razi , ten panel na samym środku.

Odpowiedz
13.06.2018, 11:50,
#7
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Zapętlenie próbki można usłyszeć ale w jakiś keyboardach albo chińszczyźnie typu Thomman, Medeli itp.
W Korgu C1 jest klawiatura RH3, jeżeli nie ograsz tej klawiatury i nie przekonasz się czy jej praca Tobie odpowiada czy nie, to nie da się odpowiedzieć czy można ten model polecić czy nie.
Czucie klawiatury, preferencje co do jej pracy to indywidualna sprawa

Odpowiedz
13.06.2018, 12:21,
#8
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
To w sumie nic innego nie pozostało jak sie wybrać i przetestować.
Moze są jakieś pianina na ktore powinienem zwrocic uwage ? Big Grin modele itp:

Odpowiedz
13.06.2018, 15:16,
#9
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Koniecznie wybrać się do dobrego sklepu, wcześniej obdzwonić i wypytać co mają.
Proszę zainteresować się takimi modelami jak Yamaha YDP163, Kawai KDP110 lub może gdzieś w dobrej cenie poprzedni model KDP90, może uda się też zaprzyjaźnić na przykład z Rolandem Rp 102 lub wyższym modelem z serii RP. No i oczywiście wspomniany wcześniej Korg.
Zadanie może okazać się nie łatwe z uwagi na dostępność tych modeli w sklepach od ręki, no ale jeżeli nie chcemy mieć wątpliwości czy na pewno dobrze wybraliśmy, to trzeba by było dotknąć wszystkich tych wymienionych instrumentów.

Odpowiedz
16.06.2018, 11:32,
#10
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Wczoraj wybrałem sie na miasto pochodzić po sklepach muzycznych udało mi sie natrafic na model podobny do Korga C1 tle ze było to pianino firmy roland i model F140R . chce was sie zapytac czy jest wieksza roznica miedzy klawiatura PHA-4 a RH3, czy może sie rózni bardzo ?

Odpowiedz
16.06.2018, 12:18,
#11
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
(16.06.2018, 11:32)miroslawa napisał(a): ... czy jest wieksza roznica miedzy klawiatura PHA-4 a RH3, czy może sie rózni bardzo ?

PHA-4 ma bardziej wyczuwalny wymyk i jest cięższa od RH3.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.06.2018, 08:54,
#12
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Jeszcze jedno pytanie w roznych sklepach internetowych czy nawet stacjonarnych cena tego samego pianina rozni sie nawet o 1000 zł. czym to spowodowane może być? pomyślałęm ze za rolanda wole dać wiecej i dostac instrument z pudełka niż zeby mnie oszukali. co o tym sadzicie ?

Odpowiedz
19.06.2018, 09:35,
#13
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
(19.06.2018, 08:54)miroslawa napisał(a): Jeszcze jedno pytanie w roznych sklepach internetowych czy nawet stacjonarnych cena tego samego pianina rozni sie nawet o 1000 zł. czym to spowodowane może być?

Może to być model powystawowy czyli taki, który stoi im w sklepie stacjonarnym albo najprawdopodobniej któraś z cen jest nieaktualna lub dotyczy nawet innego modelu. Niestety ale nadal sprzedawcy w Polsce nie dbają o poprawne doinformowanie klienta, tłumacząc się, że to stara cena lub stosują podchwytliwą metodę zainteresowania klienta towarem, poprzez ustawienie niskiej ceny.
Trzeba dzwonić do konkretnego sklepu i pytać przede wszystkim o:
1. dostępność towaru, bo może się okazać, że go już nie mają,
2. cenę, która może być nieaktualna,
3. no i wreszcie stan, czy jest to instrument nowy czy wystawka.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.06.2018, 21:30,
#14
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Odnośnie zapętlenia to przysłuchajcie się swoim instrumentom. u Nord słychać zapętlenie na kompresorze u KORGa i Yamahach tych tańszych też Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
20.06.2018, 10:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.06.2018, 12:44 przez miroslawa.)
#15
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Dzieki wam za pomoc, bardzo mi to pomogło, choć ostatnio doszedłem do bramki nr trzy oprocz korga c1 i rolanda fp140r doszedł roland, model rp501r i nie wiem ktory wybrac chociaz z tego co naczytałem sie i naogladałem to rp501 jest wersja ostateczna full wypas niz fp 140, rp501r ma wszystko. i moje pytanie jest takie czy ktos miał kontakt z tym rp501r ? (wydaje mi sie ze z tych trzech bede wybieral). A i jeszcze widziałem porownanie pianina korga g1 i rolanda rp501r i jesli chodzi o brzmienie to korg bije na głowe.... mhmhmh zauwazyłem dylemat i chyba wiekszosc go miała, jak brzmienie jest kozackie to klawiatura jest troche gorsza i na odwrót. korg c1 ma zmiane ciezkosci klawiatury 3 stopnie i i brzmienie tez bardziej naturalne a roland klawiatura pha 4, a co do brzmienia to takie jakby nasycone i charczace nienaturalne...
moj wybor od poczatku sklanial sie do korga c1. ale gdy zaszedlem do sklepu to uderzył we mnie roland fp140 i faktycznie klawiatura fajna , ale ludzie pisza ze co do powtorzen szybkich moze byc dosc wolna. aczkolwiek to chyba ta opcja wymyku ktora posiada umozliwia własnie pozytywne wrazenia jesli chodzi o tremolo itd:.. eeehhhhh
sie rozpisałem AngryAngelDodgyBig GrinTongueWinkIdeaCool

Odpowiedz
20.06.2018, 14:10,
#16
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Patrz na to co Tobie się podoba i na czym Tobie lepiej się gra. To co inni piszą, nie zawsze jest zgodne z naszym gustem a każdy często oczekuje czegoś innego, pomimo że pyta zwykle to samo. Przewrotne, prawda? Wink

Jeśli już teraz brzmienie Rolanda robi na Tobie niemiłe wrażenie, to lepiej nie będzie. Klawiatura PHA-4 pomimo, że jest miła w dotyku, ma pożądany tak mechanizm wymyku (choć też nie należy tego przeceniać), to jest rzeczywiście ciężka i w szybkich przebiegach może być ospała więc i tremolo może być niemałym problemem. Wszystko jednak zależy od ręki. Musisz ocenić to sam na klawiaturze.

Korg G1 to już sporo wyższa cena więc to też należy wziąć pod uwagę.
Ograłbym jeszcze raz porządnie Korga C1, może okaże się tym pianinem dla Ciebie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.06.2018, 10:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2018, 10:44 przez miroslawa.)
#17
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
nadal debatuje nad pianinem cyfrowym, kurczaki ehhe. ostatnio natrafiłem na Korga B1 ale brzmienie mnie poraziło bo w wyzszych rejestrach dzwiek jest tłumiony a i nawet czasem go nie ma chociaz zostałą całą oktawa (śmiech). wiec utwierdziłem sie bardziej w korgu c1. a moje pytanie jest takie co to znaczy ze barwa konczy sie w pierwszej fazie wybrzmienia, co to jest szum alikwotowy(moze podam link dla jasnosći https://www.youtube.com/watch?v=lOq46fBk2OY jest to minuta 5:21 i nie wiem co sie stało nie ma dzwieku .
Moglibyśćie polecic pianina ktore maja naprawde dobre brzmienie ?
Dzieki z góry.
Pozdrawiam.

Prosze was o odpowiedz na ten post a i rowniez jest moje pytanie, bo jesli byłym skłonny i zmotywowany zeby dozbierać do Yamaha CLP-635 to jakie macie opinie na temat tego pianina? Jesto ono piekielnie drogie, wiem AngelBig GrinCoolWinkIdeaHuh

Odpowiedz
26.06.2018, 13:18,
#18
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
(26.06.2018, 10:31)miroslawa napisał(a): co to znaczy ze barwa konczy sie w pierwszej fazie wybrzmienia, co to jest szum alikwotowy(moze podam link dla jasnosći https://www.youtube.com/watch?v=lOq46fBk2OY jest to minuta 5:21 i nie wiem co sie stało nie ma dzwieku .

To się dzieje, co mówi prezenter - górne dźwięki są tłumione i dlatego nie wybrzmiewają, co nie powinno mieć miejsca, gdyż w akustycznym fortepianie czy pianinie, naturalnie takie zjawisko nie występuje. Ogólnie jakieś nieporozumienie ze strony Korga Undecided
Rozumiem, że chodzi Ci o rezonans współalikwotowy? Jest to efekt wzbudzania tzw. alikwotów, czyli nakładania się fal dźwiękowych części składowych współbrzmienia harmonicznego. Efekt ten można uzyskać poprzez wciścnięcie i przytrzymanie jednego lub kilku klawiszy harmonicznych (pryma, kwinta, oktawa) w dolnej cześci kalwiatury (np. C lub C i g lub C i c) i uderzeniem klawisza z kolejnej składowej harmonicznej w wyższej części klawiatury (np. c1, g1, c2, itd.) wówczas odzywają się niesłyszalne normalnie tony dźwiękowe, które harmonicznie rezonują pomiędzy wzbudzonymi strunami.

(26.06.2018, 10:31)miroslawa napisał(a): Moglibyśćie polecic pianina ktore maja naprawde dobre brzmienie ?

Nie da się, bo każdy lubi co innego. Musisz sam ograć i ocenić, co Tobie się podoba. Dobre brzmienie, to rzecz gustu.

(26.06.2018, 10:31)miroslawa napisał(a): Yamaha CLP-635 to jakie macie opinie na temat tego pianina?
Nie grałem jeszcze na nim. Najlepiej też sam ograj Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.06.2018, 19:30,
#19
RE: Klawisze pianina cyfrowego a brzmienie. jakie wybrać?
Dzieki wszystkim za pomoc. 3m-cie SIE POZDRO Big Grin

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Jakie wymagania sprzętowe komputera do klawiatury midi komodo83 9 1,582 02.10.2023, 20:09
Ostatni post: klezmer_stg
  pianina hybrydowe ? LlamaDrama 2 540 18.09.2023, 20:18
Ostatni post: klezmer_stg
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 301 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 457 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123
  Kawai CN301 vs CA49 - co wybrać? Toluen 1 787 23.06.2023, 15:25
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS