Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurzweil Forte - parę pytań
20.02.2018, 09:57,
#1
Kurzweil Forte - parę pytań
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem na tym forum i mam do kolegów parę pytań odnośnie Kurzweila Forte. Z góry zaznaczam, że jestem osobą niewidomą, która chce wymienić swój sprzęt na dwa klawisze, aby mieć jak grać z całym zespołem, jak i dłubać coś przy własnych pomysłach w domu na instrumentach. Niektóre z tych pytań mogą być może głupie, ale miałem małą styczność z instrumentami tej marki, a w szczególności prawie żadnych po za szybką grą w sklepie na tym modelu. Oczywiście jeżeli ktoś by też poratował mnie Polską instrukcją w formacie PDF, albo Epub to bym był niesamowicie wdzięczny, bo by pewnie mi to przejaśniło wiele kolejnych kwestii.
1. Czy Kurzweil ma edycje w tej chwili efektów? Czy raczej to nie jest potrzebne jak np. do organów dobiorę efekt overdrive, bo będę chciał stworzyć coś na miarę purplowskich hammondziaków to są tam takie gotowce, czy trzeba dłużej podłóbać?
2. Jak to wygląda z arpeggiatorem tam? Mam tylko jeden, czy mogę włączyć trzy na raz, albo cztery? Wiem, że PC3K miał 16, ale raczej to ostra przesada jak dla mnie.
3. Jak to wygląda z plikami midi? Mogę wgrać jakieś własne podkłady, czy lepiej korzystać z wejścia mini jack i puszczać sobie coś z Macbooka z programu? Czy z Forte nie ma problemu z takimi plikami?
4. Z tego co się orientuje to banków brzmień fabrycznych jest ok. 400 w tym instrumencie. A jak to wygląda z wgrywaniem nowych? To mam wolne komórki w user, aby je wgrywać, czy muszę zamieniać inne brzmienia na swoje? I rozumiem, że brzmienia z seri PC, jak i K wchodzą do niego bez problemu?
5. Jak to jest z dzieleniem klawiatury? Maksymalnie mogę użyć sześciu różnych barw i jest to dość szybkie, czy czasochłonne?
6. Jak to wygląda w tej chwili z sekwencerem? Jest to praktycznie już to co w PCK, czy jeszcze troszkę mu brakuje?
7. A jak to jest z tymi samplami? Czy to muszą być konkretnie dedykowane pod Kurza, czy wystarczy mieć jakieś sample np. takie jak do wtyczek?

Kwestia jest tego typu, że byłem w brytyjskim sklepie, a pan z obsługi średnio się orientował w tej materii dlatego nie mogłem chociażby paru rzeczy sprawdzić po za czystą grą na barwach. Chciałbym ten klawisz jednak sobie sprawić, bo urzekł mnie paroma kwestiami w szczególności symulacjami organów. Wiem, że Kurzweil to dość skomplikowany sprzęt do obsługi ale wszystkiego idzie się nauczyć, bo od paru latte nasze sprzęty robią się coraz bardziej wymyślne, a moje się niestety sypią.
Za wszelaką pomoc będę wdzięczny i mam nadzieje, że jakaś dobra dusza się tutaj znajdzie co mi pomoże okiełznać tą małą bestię.

Odpowiedz
20.02.2018, 12:59,
#2
RE: Kurzweil Forte - parę pytań
Witaj na forum.

Ad.1. Kurzweil Ma olbrzymie możliwości edycji, po wyborze brzmienia możemy zmieniać przypisane do tego brzmienia efekty, parametry tych efektów oczywiście również można edytować. Brzmienie takie jak Hammond w stylu Deep Purple spokojnie znajdziesz wśród tych gotowych w instrumencie.

Ad.2. Wchodząc w tryb multi dostajemy do dyspozycji 16 arpeggiatorów.

Ad.3 Forte nie przeczyta podkładów, styli takich jakie mamy w Keyboardach/aranżerach.
Można skorzystać z funkcji Audio In i przepuścić przez instrument jakiś zewnętrzny sygnał i wzbogacić go o efekty z Kurzweila, ale jako MIDI podkładów nam nie przeczyta.

Ad.4.Kurzweil Forte ma 322 brzmienia pojedyncze (tryb program) oraz 186 brzmień złożonych (tryb multi) Każde brzmienie możemy edytować, zmienić jego parametry a następnie nazwać je po swojemu i zapisać w pamięci jako nowe brzmienie User.
Nowych pojedynczych brzmień Program można zapisać 3072 ! Brzmień złożonych Multi również 3072 więc miejsca na nowe brzmienia jest bardzo dużo.
Można również załadować nowe brzmienia ze strony Kurzweila
http://kurzweil.com/news/63/
lub ściągnąć płatne pakiety brzmień zawierające całkowicie nowe próbki, na przykład stąd
http://megapreset.com/
Forte ma w swojej pamięci wszystkie próbki z serii PC3

Co do sekwencera to pojawił się on w najnowszym uaktualnieniu systemu a jego obsługa jest myślę że łatwiejsza od tej w PCK, w Forte mamy większy ekran więc wszystko jest bardziej czytelne.

Zerknij proszę na ten film, powinien on wyjaśnić Twoje wątpliwości i odpowiedzieć na te kwestie których ja nie wyjaśniłem

https://www.youtube.com/watch?v=fo5LLW3iKEw

Pozdrawiam

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurzweil PC4 aktualizacja systemu v 1,06 bestspec 0 1,609 13.11.2019, 22:29
Ostatni post: bestspec
  Forte update v4 ksiusiu 3 3,908 13.11.2019, 10:13
Ostatni post: Kurz
  Artis vs Forte - demo pawelsz 2 3,884 11.09.2019, 15:56
Ostatni post: pawelsz
  Kurzweil Forte SE dziajl 0 1,915 20.04.2019, 16:03
Ostatni post: dziajl
  kurzweil artis -nowe brzmienia kris95 0 1,923 25.03.2019, 16:45
Ostatni post: kris95

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS