Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie kilku urządzeń pod jedne słuchawki.
08.01.2018, 12:47,
#1
Podłączenie kilku urządzeń pod jedne słuchawki.
Cześć.
Mam do was drodzy forumowicze takie pytanie.
Mam pianino cyfrowe na którym gram na słuchawkach. Chciałbym jednocześnie słuchać czegoś z laptopa, albo innego źródła (np samplera na karty sd).
W jaki sposób podłączyć wszystko pod jedne słuchawki? Gram dla przyjemności. Nie musi to być rozwiązanie bardzo profesjonalne. Gram, a nagrywam rzadko. Myślałem o zakupie jakiegoś małego miksera, ale nie wiem jak się za to zabrać.
Z góry dzięki za radę.
Pozdrawiam

Odpowiedz
08.01.2018, 14:45,
#2
RE: Podłączenie kilku urządzeń pod jedne słuchawki.
Jeśli chodzi tylko o zsumowanie dźwięku z różnych źródeł to mały mikser wystarczy. Ja mam np. taki:
Yamaha MG06

Jeśli chcesz mieć na pokładzie także procesor efektów (pogłos itp.) to jest też rozszerzona wersja Yamaha MG06X

Używane miksery są jeszcze tańsze. Ja używam także starszy model Alesis, Multimix 6 FX.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
08.01.2018, 17:32,
#3
RE: Podłączenie kilku urządzeń pod jedne słuchawki.
Azzorek, jak oceniasz ten Mg06 ? Interesuje mnie głównie czy nie wprowadza szumów

Odpowiedz
09.01.2018, 10:40,
#4
RE: Podłączenie kilku urządzeń pod jedne słuchawki.
Ten MG06 wydaje się ciekawy. Myślałem jeszcze o czymś Behringer'a, bo mam klawiaturę sterującą tej firmy i wydaje się ok (bez szału, ale może być), ale nie wiem jak u nich z nagłośnieniem. Jeszcze nad jednym się zastanawiam. Nie wiem, czy zakładać osobny wątek. Co można podłączyć do pianina cyfrowego przez kabel midi?
Mam Korga lp-380 (jest midi in i out). Czy podłączenie samplera z wyjściem midi jest możliwe? Sprawdzam możliwości, bo może pierwszy pomysł z mikserem ma swoją alternatywę i da się jakoś bezpośrednio podłączyć.

Odpowiedz
09.01.2018, 16:30,
#5
RE: Podłączenie kilku urządzeń pod jedne słuchawki.
Jeśli chcesz wysyłać komunikaty midi pomiędzy instrumentami, to potrzebne Ci są zwykle kable midi. Jak chcesz zgrywać muzykę do DAWa, jednocześnie z dwóch instrumentów lub oba je nagłośnić to mikser. 
Jeśli chodzi o miksery Behringera, to kiedyś słyszałem opinię, że to szumofony ale to było kiedyś więc może się coś teraz zmieniło. ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
12.01.2018, 17:39,
#6
RE: Podłączenie kilku urządzeń pod jedne słuchawki.
W sklepie polecono mi Nux PMX-2. Podobno wystarczy do moich potrzeb. (coś czuje, że zalega im na magazynie)
Myślicie, że warto to kupić, czy mimo wszystko poszukać czegoś w stylu tej Yamahy?
Mnie się podoba jeszcze Alesis MULTIMIX 4 USB, ale nie wiem czy spełnia wymagania.
W jednym sklepie mało mi nie wcisneli miksera mono.

Odpowiedz
13.01.2018, 21:17,
#7
RE: Podłączenie kilku urządzeń pod jedne słuchawki.
Valtari, MG06 jest ok, tylko trzeba ustawić odpowiednio głośność na kanale i wyjściu. U mnie nie szumi jak mam ustawione obie gały na 11.30. Gdy jest na 12.00 to już trochę szumią i im dalej tym gorzej. Oczywiście pamiętaj żeby najpierw ustawić głośność instrumentu na max. Wtedy w zależności od siły sygnału z syntezatora, ta pozycja 11.30 może być nawet za głośna. Syntezatory niestety mają różne siły wyjścia sygnału audio. Np Kurzweil PC3K8 jest zauważalnie cichszy niż Roland JP-8000. Jeśli trzeba wzmocnić sygnał bez zauważalnego pogorszenia jakości to trzeba kupić jeszcze wzmacniacz (nowe gdzieś około 2500PLN).

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
14.01.2018, 16:34,
#8
RE: Podłączenie kilku urządzeń pod jedne słuchawki.
Dzięki Azzorek za podpowiedź. Przyznam że nie wiedziałem żeby w instrumencie dać głośność na max. Podłączając instrument zawsze dawałem tak na 60%. Myślę że nie będzie problemu z tym że będzie za cicho, bo nie chcę nagłaśniać jakiejś sali tylko mój pokój a sygnał z miksera na monitory.

Pozdrawiam

Odpowiedz
15.01.2018, 20:46,
#9
RE: Podłączenie kilku urządzeń pod jedne słuchawki.
Tak, źródło zawsze na max bo teoretycznie na nim powinny być małe szumy chyba, że spierdzielone są przetworniki AD/AC lub jest słaba ich jakość. Niestety, szumy wprowadzają najczęściej miksery i słabej jakości interfejsy audio/karty dźwiękowe (te które nisko szumią kosztują że ho ho). Aby nie wydawać majątku zwłaszcza, jeśli się muzykuje w domu, kombinuje się z ustawieniami głośności miksera, która w praktyce nie powinna przekraczać 50%, u mnie ma nawet około 40% na Yamaha MG06 (stąd ta godzina 11.30 Smile ). Na Alesis Multimix 6 FX mam gały jeszcze inaczej, tj głośność na kanale syntezatora na max, a główna głośność (dwie gały - main mix i control room) tak na godzinę 10.00 czyli około 30% całkowitej głośności.

Niestety, jeśli źródło ma słaby sygnał na wyjściu (czysty, ale cichy) to pozostaje tylko wzmacniacz, lub dobrej klasy amplituner. Można je kupić za około 2500 PLN. I jeszcze bardzo ważna sprawa. Jeśli się ma głośniki pasywne (bez własnego zasilania), to wzmacniacz - amplituner jest niezbędny do działania.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
16.01.2018, 01:43,
#10
RE: Podłączenie kilku urządzeń pod jedne słuchawki.
Oczywiście że monitory aktywne. Pasywnych samym sygnałem bez wzmocnienia nie nakarmię Smile

Odpowiedz
10.03.2018, 01:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.03.2018, 01:30 przez Marty11.)
#11
RE: Podłączenie kilku urządzeń pod jedne słuchawki.
Z nowszym Behringerami chyba jest trochę lepiej bo w jeden się niedawno uzbroiłem i źle nie jest, ale tak jak piszecie, dużo zależy od ustawień. Generalnie mikser to szumowo bardzo newralgiczny element toru audio. Przy rejestracji materiału warto pamiętać o wyłączeniu/wyciszeniu wszystkich niepotrzebnych w danej chwili kanałach miksera.

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podłączenie jednej pary głośników do dwóch źródeł dzwięku. GoOrange 0 492 04.08.2022, 08:39
Ostatni post: GoOrange
  Mobilny, ruchomy statyw pod syntezator. GoOrange 2 1,810 05.09.2021, 20:00
Ostatni post: GoOrange
  Podłączenie syntezatora do interfejsu audio Bartekk393 8 23,224 10.03.2019, 22:34
Ostatni post: cabrio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS