Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rejestratory cyfrowe audio - opinie i wrażenia użytkowników.
09.10.2017, 13:21,
#1
Rejestratory cyfrowe audio - opinie i wrażenia użytkowników.
Witajcie zacni Forumowicze! Kolejny raz proszę o Waszą pomoc, poradę, opinię. Otóż, staję przed wyborem rejestratora cyfrowego audio do nagrań akustycznych (z mikrofonów rejestratora), jak i elektronicznych (poprzez wejścia liniowe w rejestratorze). Ograniczyłem sobie wybór do trzech urządzeń:
Zoom H5
Zoom H6
Roland R-26

Który z powyższych rejestratorów byłby najlepszym wyborem? Który brzmi najlepiej, najczyściej, najwierniej oryginalnej jakości dźwięku nagrywanego instrumentu? Który wg Was jest najlepszy i dlaczego (i do czego)?
Z góry dzięki za opinie, sugestie, pomoc, etc. Pozdrawiam, Adam.

Odpowiedz
09.10.2017, 15:45,
#2
RE: Rejestratory cyfrowe audio - opinie i wrażenia użytkowników.
Zależy ile potrzeba wejść. Jeśli tylko 2 liniowe + mikrofon, to nie ma co rzucać się na wyższy i droższy model, chyba, że będzie to sprzęt dla większego składu niż np. piano + wokal. Patrzyłbym też na poziomy gainu, które zazwyczaj są wyższe w nowszych modelach i tak np. H5 ma wyższy od H4n, którego akurat mam choć nie narzekam. Nie wiem jednak kiedy był wypuszczony model H6. Rolanda nie znam w ogóle.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.10.2017, 07:03,
#3
RE: Rejestratory cyfrowe audio - opinie i wrażenia użytkowników.
Dzięki za Twoją opinię - zawsze na Ciebie można liczyć. Szkoda, że tylko Ty coś w tym temacie powiedziałeś..

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Interfejs audio, częstotliwość próbkowania, opóźnienia, bufor. GoOrange 5 5,323 23.08.2020, 21:24
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS