Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca pod USB.
18.12.2012, 20:37,
#1
Praca pod USB.
Czy Wasz Virus Ti/ Snow też gubi synchronizację podczas zatrzymywania projektu i ponownego uruchomienia? Denerwuje mnie to bo potrafi czasem zupełnie się rozjechać (praca pod USB). Czasem nawet zgrany plik jest gdzieś zupełnie obok.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
20.12.2012, 22:33,
#2
RE: Praca pod USB.
hmm kiedyś miałem podobny problem.. pracowalem wtedy jeszcze na FL Studio... zmieniłem DAW i problem znikł. Ale to pewnie wina czegoś innego niż samego DAW'u..

DAW: Zynewave Podium Free 2.42
Hardware: Virus TI Snow; Yamaha DX-21; M-Audio Axiom 49 MKII; M-Audio Keystation 88 Pro; M-Audio Audiophile 24/96; Yamaha CA610; Magnat Quantum 653
Software: Arturia Minimoog-V Original; Cakewalk Z3TA+; Free VST/VSTi
Odpowiedz
22.12.2012, 13:12,
#3
RE: Praca pod USB.
Może problemem jest przewód USB. Sprawdzę to sobie, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
21.02.2014, 08:44,
#4
RE: Praca pod USB.
mój problem przy pracy z Virusem TI podłączonym pod komputer przez USB polega na tym, że Reaper zamiast wyrenderować mi gotowy mix, który w programie brzmi świetnie, składa się z kilku ścieżek (wszystko z Virusa) tworzy mi kilka sekund szumów i trzasków.
Zamiast efektu końcowego zapisanego jako jeden plik na dysku dostaje coś, co moje głośniki ledwo mogą przetworzyć :/

Czy ktoś wie dlaczego się tak dzieje?

Odpowiedz
21.02.2014, 12:54,
#5
RE: Praca pod USB.
Musisz dać zgrywanie w czasie rzeczywistym.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
08.03.2014, 14:53,
#6
RE: Praca pod USB.
Mój Snow czasami gubi tempo, tzn. totalnie się "rozwala"... wkurza mnie to.
Pomijam, że przy pracy przez USB mam straszny przydźwięk i coś na kształt brumienia. Z Clavią nie ma tego problemu... - może ktoś zna lekarstwo na to?

Gram na: Nord Electro 4, Virus TI Snow, Yamaha Motif ES Rack
Odpowiedz
09.03.2014, 07:53,
#7
RE: Praca pod USB.
Dibox. A w przypadku rozwalania tempa tylko latencja. Virus ma usb 1.0 stad ten problem przy rozbudowanych projektach.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
09.03.2014, 21:16,
#8
Sad  RE: Praca pod USB.
hmm... Próbowałem przez DI-Boxa, ale poziom sygnału spadał. Spróbuję wpiąć DI-Boxa w drugą stronę i zobaczymy Smile

Co do Latencji - też spróbuję, ale najgorsze jest to, że traci się time również w normalnym graniu, bez skomplikowanych projektów... pomijając niezbyt przyjazny system zarządzania brzmieniami to chyba największe słabe miejsce Virusa.

Gram na: Nord Electro 4, Virus TI Snow, Yamaha Motif ES Rack
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS