Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co z Nordem?
04.08.2017, 02:52,
#1
Co z Nordem?
Witam kolegów.

Zastanawiam się czemu na forum już w zasadzie nie wspomina się o czerwonych instrumentach, chociażby najnowszym NS3?
Przecież te instrumenty w dużej mierze opanowały większość europejskich scen.
Wspomina się tu często Yamahy, Rolandy, Kawai-e czy Korgi ale o Nordzie ani słowa.
Może ktoś zarzuci ciekawy wątek na temat Clavii, chyba, że już fenomen tych instrumentów przygasł a brzmienia Norda wszystkim spowszedniały i doszukujemy się dobrych u innych producentów.

Pozdrawiam

Odpowiedz
04.08.2017, 09:27,
#2
RE: Co z Nordem?
Tak się składa, że akurat wczoraj miałem okazję pograć na w sklepie na NS3, tylko że Ja potraktowałem go dość wybiórczo, skupiając się głównie na osłuchaniu jednego z najnowszych sampli fortepianu Royal Grand 3D, który bardzo przypadł mi do gustu i brzmi bardzo przestrzennie i nie tak ostro jak jego pozostałe sample. Mam wrażenie i chyba to nie jest tylko wrażenie, że klawiatura została wytłumiona, bo nie ma tego charakterystycznego stukania klawiszy o obudowę, przy powrocie do górnej pozycji jak to było w dwójkach. Bardzo ciekawy jest czterostopniowy wybór twardości/miękkości ataku młotka oraz tak samo czterostopniowy rodzaj rozstrojenia. Tak po za sekcją piano, niczym innym się nie bawiłem, bo grałem jeszcze na innych pianach ale widać, że jest się czym bawić i to o wiele więcej niż u poprzednika.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS