Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KAWAI ES 110 jakie macie zdanie ?
04.07.2017, 08:17,
#1
KAWAI ES 110 jakie macie zdanie ?
Wczoraj zaczalem testowac wymieniony model i przyznam ze dynamika brzmienia jest jeszcze wieksza niz w Rolandzie FP 30 a klawiatura zblizona i tez matowa natomiast wielkim plusem jest obencosc pełnoprawnego MIDI in out 5 dinowego oraz ..LINE OUT i do teog waazy kg mniej. W zwiakzu z tym mysle o przesiadce z Rolka ? A wy mieliście już styczność i jakie macie wrażenia ?

Pozdrawiam Smile
WK

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
04.07.2017, 10:08,
#2
RE: KAWAI ES 110 jakie macie zdanie ?
Dynamika dynamiką ale ważne jednak czy samo brzmienie instrumentu odpowiada, bo mnie akurat bardziej Rolanda. Line out mi nie potrzebny. Również w FP30 USB typ B znakomicie działa zamiast pięcio-pinowych wejść midi do połączenia z komputerem i wtyczką Ivory a USB typ A łączy się z pięcio-pinowymi wejściami midi w moim Kurzweilem poprzez kabel interfejs audio. Co do wagi instrumentu, to nigdzie się z nim nie wybieram więc to dla mnie nieistotne.
Może klawiatura w ES110 mnie zaskoczy, zobaczymy. Wybieram się w sobotę do sklepu muzycznego więc jak będzie Kawai ES110, to sobie wreszcie na nim pogram i zobaczę na ile też poprawili brzmienie i czy bas już nie buczy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.07.2017, 10:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.07.2017, 10:14 przez Pedrito.)
#3
RE: KAWAI ES 110 jakie macie zdanie ?
No ja zdecydowalem sie na przesiadke i dzis sprzedaje mojego FP 30. Brak wyjsc 3 kg ciezszy. PO dluzszym teście Kawai go zdeklasowal moze ma odrobine gorsza klawiature ale 8 barw fortepianow zamiast 3ech wszyskie wyjscia jak w drozszych stage pianach ogromna dynamika i jeszcze dłuższe wybrzmiewanie przekonało i stało się Smile

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
08.07.2017, 10:51,
#4
RE: KAWAI ES 110 jakie macie zdanie ?
A jak z basem w Kawaiu, buczy nadal? Pewnie się dzisiaj sam przekonam, bo akurat jadę do sklepu muzycznego ale jestem ciekaw twojej opinii.
Będziesz kupował też wirtualnego Bechsteina z East West Qantun Leap? Nie wiem czy obecnie nie lepiej jednak kupić cyfrowego Bechsteina. Wymagania sprzętowe praktycznie takie same a zamiast 18 warstw jest 25.
https://www.bechstein-digital.com/system-requirements/

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.07.2017, 18:14,
#5
RE: KAWAI ES 110 jakie macie zdanie ?
No i pograłem wreszcie na ES110.
Co się zmieniło? Wreszcie nie buczy w basie!!! Można przywalić gęstymi akordami i pianino brzmi selektywnie Smile
Jest więcej brzmień fortepianu w stosunku do poprzedniego ES100 i znacznie różnią się od siebie a szczególnie spodobało mi się brzmienie piana nr 3, które ma wyraźnie strunowy charakter i ładnie rezonuje.‎ Dynamika rzeczywiście jest duża i wybrzmiewa długo ...ale małe ale!
Tak jak w akordach wybrzmiewa naprawdę ładnie, tak w pojedynczych dźwiękach nieco nienaturalnie, czyli nie zmieniła się u Kawaia zbytnio fala wybrzmiewania w sensie jej kształtu, gdzie w dole dźwięk faluje zbyt szybko a w górze zbyt prosto. Jest to do przeżycia ale Ja akurat mam bzika na tym punkcie, dlatego też może się tak czepiam. Nie bardzo wierzę, że w budżetowym pianinku jakim jest ES110 można to zmienić w ustawieniach ale jeśli można, to byłoby super!
Grając na maksymalnym wolumenie nic w obudowie nie trzeszczy i nie ma zniekształceń. Klawiatura z imitacją kości słoniowej jest bardzo przyjemna w dotyku a jej średnia waga plasuje się mn.w. pomiędzy lekką Yamahą P115 a cięższym Rolandem FP30. Uważam że jest optymalna, co nie należy rozumieć, że któraś jest gorsza.
Ma więc Roland FP30 poważnego konkurenta!

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.07.2017, 13:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.07.2017, 13:19 przez Valtari.)
#6
RE: KAWAI ES 110 jakie macie zdanie ?
Też muszę osobiście ograć tego ES110, jestem ciekawy jak pracuje klawiatura.

Z tego porównania to jak dla mnie zdecydowanie FP30, chociaż odnoszę wrażenie że jest tu coś pokombinowane, jakby Roland FP30 był czymś innym nagrywany. Pomijając brzmienie próbek dźwięk przy FP30 jest jakby hmm...wyraźniejszy a podczas prezentacji Yamahy jest wyraźny szum. Więc z pewnością te trzy instrumenty nie były jednakowo nagrane.

https://www.youtube.com/watch?v=cvnKpj2wxd4

Odpowiedz
10.07.2017, 12:50,
#7
RE: KAWAI ES 110 jakie macie zdanie ?
(09.07.2017, 13:15)Valtari napisał(a): ... z pewnością te trzy instrumenty nie były jednakowo nagrane.

Prawdopodobnie poziom głośności pianin lub gain w rejestratorze ustawiany był odpowiednio do każdego pianina w zależności od mocy sygnału poszczególnego z nich.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.07.2017, 22:47,
#8
RE: KAWAI ES 110 jakie macie zdanie ?
Chłopaki, przecież nie jest możliwe, żeby każda firma spróbkowała piano tak samo. Począwszy od rodzaju, ilości, ustawienia mikrofonów i w ogóle całym torze sygnałowym, skończywszy na właściwościach akustycznych pomieszczenia, nie da się powtórzyć. Stąd próbki, nawet te najlepsze, inaczej brzmią u każdego producenta.

Odpowiedz
11.07.2017, 08:44,
#9
RE: KAWAI ES 110 jakie macie zdanie ?
Wczoraj byłem w sklepie i sprawdziłem sam, co o nim sądzę. Brzmieniowo mi się podoba, choć nie ma rezonansu strun, damper rezonansu nie miałem jak sprawdzić. Gra ładnie zarówno na słuchawkach jak i na wbudowanych głośnikach. Klawiatura ujdzie. Ja osobiście wybrałbym FP 30, w którym pha4 jest zdecydowanie lepsza, a i brzmieniowa bardziej w mój gust plus rezonanse.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
14.07.2017, 21:22,
#10
RE: KAWAI ES 110 jakie macie zdanie ?
A ja przesiadłem sie i dzieki temu mam na stałe załączone line outy na preampiejak i midi in out wiec w ciagu kilku sekund przesiadm sie z brzmienia Kawai na Fazioli albo Steinawya D. Klawiatura PH iV byla trozke lepsza ale ufnkcjonalnością od ilości i jakości złącz przez ilość barw pianin z DŁUŻSZYM wybrzmiewaniem kończąc na lżejszej wadze w walce na plusy i minusy zdecydowanie wygrał Kawai. No i ten dżwięk pedału i młotków podczas gry ..piękna sprawa..

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
14.07.2017, 22:33,
#11
RE: KAWAI ES 110 jakie macie zdanie ?
(14.07.2017, 21:22)Pedrito napisał(a): ... w ciagu kilku sekund przesiadm sie z brzmienia Kawai na Fazioli albo Steinawya D.

W FP30 też to trwa kilka sekund więc tutaj akurat nie widzę różnicy. Właściwie jest to kwestia włożenia lub wyjęcia wtyczki z gniazda słuchawkowego.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KAWAI - nowe modele klezmer_stg 0 972 02.11.2021, 20:35
Ostatni post: klezmer_stg
  Szukam klawiatury Kawai VPC1 KarolR 0 942 19.10.2021, 18:48
Ostatni post: KarolR
  Pokrowiec do stage piana Kawai MP7SE Lucy 8 8,961 26.10.2019, 20:36
Ostatni post: Lucy
  Kawai KDP 110 Kookiez 1 3,657 07.02.2019, 16:05
Ostatni post: OgrzesiekO
  Kawai VPC1 (z komputera na moduł brzmieniowy) mariods 15 20,655 02.07.2018, 11:46
Ostatni post: borkey24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS