Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy instrument do tworzenia elektroniki i nie tylko
15.06.2017, 22:35,
#1
Pierwszy instrument do tworzenia elektroniki i nie tylko
Cześć, niedawno zajawiłem się mocno ejtisową elektroniką i chciałbym nabyć stosowny instrument do tworzenia właśnie takich epokowych brzmień, jednak byłoby super, jeśli dałoby się to połączyć z klawiaturą fortepianową, żeby móc też grać klasyczny stuff.

Gram prawie codziennie po trochu, od 3-4 miesięcy, na jakimś tanim keybordzie imitującym dźwięki pianina (yamaha e343) i cotygodniowo gram na cyfrowym pianinku u takiego dziadka, który przyśpiesza moją naukę gry. Jestem totalnie zielony jeszcze, jeżeli chodzi o grę i rozeznanie w technikaliach tworzenia elektroniki oraz w sprzęcie.
Budżet to 2500 zł gdzieś.

Jak się z tym zorganizować, kupić cały syntezator z klawiaturą sterującą i dokupować moduły, wtyczki itd? Czy może bez klawiatury i podłączyć to do tego keyboardu co mam? Pomóżcie, pls Sad

Odpowiedz
15.06.2017, 23:52,
#2
RE: Pierwszy instrument do tworzenia elektroniki i nie tylko
"Ejtisowa" - ciekawe określenie, nie spotkałem się z takim.
Za 2500 zł coś co ma 88 ważonych klawiszy, hmmm...
Na instrument typu wszystko w jednym (workstation) z 88 ważonymi klawiszami to za mały budżet.
Może rozwiązaniem byłby zakup klawiatury sterującej, na przykład takiej:

http://allegro.pl/m-audio-keystation-88-...08134.html

Do tej klawiatury producent dorzuca program Ableton Live w wersji Lite, więc narzędzie do komponowania na komputerze też już będzie. Do klawiatury trzeba jeszcze dokupić interfejs MIDI, ale to nie trzeba wydawać na to fortuny, może koledzy z forum doradzą jakiś nie drogi.
Brakuje jeszcze brzmień, więc może na początek jakiś nie drogi używany moduł brzmieniowy, lub wtyczki i tu ponowna prośba aby ktoś coś doradził Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz
17.06.2017, 17:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2017, 17:33 przez klejnotplazy.)
#3
RE: Pierwszy instrument do tworzenia elektroniki i nie tylko
Czyli taka klawiatura sterująca, interfejs midi z modułem brzmieniowym i chyba by jeszcze się jakieś nagłośnienie przydało? Jeżeli ktoś jeszcze widzi alternatywę, co do moich wymagań, to bardzo proszę o pomoc (jeżeli nie da się kupić workstation za taką cenę, nie koniecznie musi być 88 ważonych, chodziło mi bardziej o to, żebym mógł grać sobie klasyczne piosenki na klawiszach, których będę również używał do grania jakiś synthów).
A opcja kupna czegoś takiego nie wchodzi w grę? Jak bardzo można zaufać już nieco antycznemu sprzętowi? https://www.olx.pl/oferta/korg-m50-CID75...0026b82208
Jakie polecacie nagłośnienie?

Odpowiedz
07.07.2017, 16:20,
#4
RE: Pierwszy instrument do tworzenia elektroniki i nie tylko
I jak, kupiłeś tę Yamahę AN1X, o której wspomniałeś w moim temacie? Widzę, że ogłoszenie jest już nieaktualne. Jeśli tak, to jak wrażenia? Smile Wczoraj wieczorem słuchałam różnych dem, to potężny sprzęt. Szkoda, że producent nie pomyśli o wznowieniu tego modelu, choćby limitowana edycja. Ale pewnie cena byłaby zaporowa albo - adekwatnie do dzisiejszych trendów - remake dostałby klawiaturę mini albo 3-oktawową.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,244 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,631 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 987 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz
  Instrument dla oldboya Rookie 4 1,105 30.05.2023, 19:22
Ostatni post: Rookie
  Standardowe - instrument dla "świeżaka" w niestandardowo niskim budżecie Zbig123 5 1,672 08.03.2023, 21:10
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS