Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kawai mp7 vs CA17 + statyw + słuchawki
05.05.2017, 15:21,
#1
Kawai mp7 vs CA17 + statyw + słuchawki
Witam,

Jestem samoukiem, gram na klawiszach od dziecka, nigdy żadnej szkoły nie robiłem. Kiedyś grałem na syntezatorach Casio za 100zł, aktualnie gram na tanim pianinie akustycznym, które muszę stroić co 3 miesiące, ponieważ jestem bardzo czuły na dźwięk. Czeka mnie już remont generalny tego pianina i zastanawiam się nad cyfrowym pianinem.

Dlaczego cyfrowe pianino?
1.Przede wszystkim możliwość gry na słuchawkach, pianino akustyczne ograniczało mnie tylko do jednej pory dnia, kiedy nikogo nie było w domu.
2.Brak potrzeby strojenia.
3.Dźwięk fortepianu i ingerencja w dźwięk.

Siedzę już ponad tydzień w internecie, zarywam noce, im więcej czytam tym mniej wiem i już zgłupiałem.


Nigdy z pianinami cyfrowymi nie miałem do czynienia. Najlepsze brzmienie dla mnie ma Yamaha i Kawai, Roland mi nie pasuje w ogóle. Ostatecznie wybrałem markę Kawai ze względu na klawiaturę, ale podobno robi kakofonie na dole, ma ktoś próbkę jak to wygląda, bo nie mogę tego znaleźć. Mp7 czy Ca17, czy warto dopłacać 1000zł do CA17? Które z nich ma lepsze brzmienie? Jak jest z dynamiką tych instrumentów, czy da się zagrać na nich ppp czy fff? Nie mam możliwości przetestowania tych modeli w sklepie.

Jak jest z trwałością tych pianin, czy wiek 15-20 lat jest osiągalny?

Szukam jakiegoś taniego statywu, Hamilton KB460K wygląda na solidny. Czy może lepiej dopłacić do innego?

Mam słuchawki Hyperx cloud, ale nie są one dobre do pianina, czy w kwocie 300-400zł dostanę jakieś dobre słuchawki dedykowane do pianina? Czy trzeba do tego dodatkowo jakąś kartę graficzną? Bo wg mnie to właśnie w głośnikach czy słuchawkach jest największy problem jeśli chodzi o brzmienie.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź, po wszystkim na pewno napiszę wrażenia z gry.

Odpowiedz
05.05.2017, 16:12,
#2
RE: Kawai mp7 vs CA17 + statyw + słuchawki
W kwestii słuchawek polecam stronę www.audiofanatyk.pl. Można tam znaleźć poradniki nt. wyboru różnych rodzajów słuchawek, bardzo szczegółowe opisy poszczególnych modeli wielu marek. Osobiście sam zasięgałem porady na tamtejszym forum, szukałem pełnowymiarowych słuchawek jakości studyjnej.

Kartę graficzną? Prędzej dźwiękową Smile. Do grania na pianinie na słuchawkach nie jest potrzebna Smile.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
05.05.2017, 16:59,
#3
RE: Kawai mp7 vs CA17 + statyw + słuchawki
Witaj, nie ma odpowiedzi na pytanie czy dany instrument wytrzyma 20 lat. Sama klawiatura może nie dawać żadnych objawów zużycia ale po latach niektóre przyciski mogą już wymagać mocniejszego naciśnięcia, suwaki, potencjometry mogą trzeszczeć na skutek zabrudzenia lub utleniania się powierzchni.
Dlatego żeby móc odpowiedzieć na pytanie czy konkretny model wytrzyma tyle czasu musielibyśmy mieć taki sprzed 20 lat żeby się przekonać co aktualnie się w nim dzieje.

Co do słuchawek to posłuchaj rady kolegi Pawelsza i rozeznaj temat właśnie tam, gdzie wskazał.

Skoro grasz na akustyku, to na pewno docenisz jak najlepszą klawiaturę w pianinie cyfrowym i tu Kawai chyba najlepiej sobie radzi w tym temacie, choć inne firmy, takie jak Roland, również robią dobre klawiatury szczególnie w tych wyższych modelach.
Jeżeli mógłbyś wziąć pod uwagę również używany instrument to może zainteresuje Cię ogłoszenie jednego z naszych kolegów z forum. To model Kawai MP11 z jedną z najlepszych klawiatur na rynku.

https://www.olx.pl/oferta/kawai-mp11-sta...cbd2c3a19c

Może warto zadzwonić i dopytać.

Odpowiedz
13.05.2017, 21:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.05.2017, 21:38 przez razor1379.)
#4
RE: Kawai mp7 vs CA17 + statyw + słuchawki
Dziękuję za odpowiedzi, do Warszawy mam 500km Big Grin. Zdecydowałem się na Kawai mp7 z tego co przeczytałem CA17, różni się tylko klawiaturą (drewnianą) silnik brzmieniowy jest ten sam.

Statyw jeszcze nie przyszedł, a ze słuchawkami się wstrzymałem.

Trochę już na nim pograłem bardzo żałuję, że wcześniej nie poszedłem do sklepu przetestować te pianina.

Generalnie nie jest źle, klawiatura chodzi fajnie i w zupełności mi ona wystarcza. Pedał też dobrze, jest metalowy chodzi ciężko. Dynamika dźwięku jest płynna(nie słychać przeskoków między słabszym a trochę silniejszym uderzeniem), ale nie da się zagrać bardzo mocnych dźwięków fff. Ogólnie symulacja dźwięku fortepianu jest dobra tylko sam dźwięk jest beznadziejny, jak bym go słuchał z telefonu. Podłączałem i na słuchawki i na głośniki (nie byle jakie) pod wejście słuchawkowe z przodu i z tyłu. Jest cicho i dźwięk jest bardzo słabej jakości.

Czy w ustawieniach da się coś zmienić, żeby grało to lepiej? Czy ono po prostu tak gra?

Odpowiedz
14.05.2017, 12:46,
#5
RE: Kawai mp7 vs CA17 + statyw + słuchawki
Nie bardzo rozumiem, kupiłeś już a teraz nie jesteś zadowolony ? To w sklepie brzmiało to lepiej ? Czy może kupiłeś w ciemno, tylko na podstawie filmików z Youtube.
Druga spawa to podłączenie kolumn. Podłączyłeś je przez wejście słuchawkowe ? (tak wynika z Twojego postu )
Czy to głośniki aktywne, czy zasilane ze wzmacniacza, do którego puściłeś sygnał z wyjścia słuchawkowego ?
Wyjście słuchawkowe, jak sama nazwa mówi, przeznaczone jest dla słuchawek, sygnał na kolumny aktywne lub na wzmacniacz wypuszczasz z wyjść Audio Out L/R !

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kawai CN301 vs CA49 - co wybrać? Toluen 1 787 23.06.2023, 15:25
Ostatni post: pawelsz
  Kawai VPC 1 czy coś innego??? accordiola 2 1,228 01.01.2023, 10:16
Ostatni post: shallya
  Yamaha czy Kawai Ravemag 3 1,718 26.10.2022, 16:02
Ostatni post: Valtari
  Yamaha CLP-725 vs KAWAI CN29 AMI00 2 1,363 27.09.2022, 07:33
Ostatni post: AMI00
  Kawai mp7 se vs Dexibell vivo s7 pro albo...? Majgo 4 2,657 19.03.2022, 09:35
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS