Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studiologic Numa Nero i DAW ?
10.04.2017, 23:32,
#1
Studiologic Numa Nero i DAW ?
hejka , kupiłem tą klawiaturę sterującą . Jestem totalny amator i mam problem błachy dla Was a dla mnie gruntowny. Nie mogę ogarnąć jak w końcu prawidłowo połączyć ją z kompem. Mam UM-ONE mk2 Roland USB midi interface i nie wiem jaki DAW byłby prosty na start do tej klawiatury. Szukam wskazówek jak prawidłowo skonfigurować ten DAW i jak podłączyć fizycznie interface aby zadziałało i można było obsługiwać dźwięk z klawiatury.
Proszę o pomoc i wskazówki.

Odpowiedz
11.04.2017, 01:14,
#2
RE: Studiologic Numa Nero i DAW ?
Cześć.
Przede wszystkim gratuluję zakupu ciekawego i dość rzadkiego wśród użytkowników kontrolera midi. Jestem sam ciekaw jak to pracuje.
Klawiaturę zwyczajnie łączysz poprzez USB do komputera ale ten interfejs UM-ONE mk2 Rolanda jest Ci potrzebny, to mam wątpliwość. Ja nie jestem w tym mocny ale raczej skłaniałbym się do użycia jakiegoś konkretniejszego interfejsu audio, który posiada wejście na monitory i słuchawki, no i jakieś jedną parę wyjść.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.04.2017, 07:55,
#3
RE: Studiologic Numa Nero i DAW ?
(11.04.2017, 01:14)Rychubil napisał(a): Cześć.
Przede wszystkim gratuluję zakupu ciekawego i dość rzadkiego wśród użytkowników kontrolera midi. Jestem sam ciekaw jak to pracuje.
Klawiaturę zwyczajnie łączysz poprzez USB do komputera ale ten interfejs UM-ONE mk2 Rolanda jest Ci potrzebny, to mam wątpliwość. Ja nie jestem w tym mocny ale raczej skłaniałbym się do użycia jakiegoś konkretniejszego interfejsu audio, który posiada wejście na monitory i słuchawki, no i jakieś jedną parę wyjść.

Hejka. Mój problem iż nie wiem jak sie za to zabrac prawidłowo . Możesz podpowiedzieć jak po kolei to zrobić . Ja bazuje na laptopie z win10 i mam program DAW a tak na prawdę nie umie go jeszcze obsługiwać . Chciałbym zacząć od prostego rozwiązania .
Aby zacząć grać a pózniej bawić sie z DAW. Ja wydobyć dźwięk na słuchawki z laptopa.
Co zrobić ?

Odpowiedz
11.04.2017, 09:50,
#4
RE: Studiologic Numa Nero i DAW ?
Musisz mieć przede wszystkim jakiś program muzyczny w postaci wirtualnego instrumentu. Masz jakiś? Jaki masz DAW?
Podpinanie słuchawek do laptopa bez karty dźwiękowej nie ma za bardzo sensu, bo jakość dźwięku będzie beznadziejna, no i pewnie pojawi się latencja. Konieczny też będzie sterownik asio4all, który najczęściej załatwia sprawę.
Chłopaki by tu bardziej pomogli ale nikt akurat się jeszcze nie odezwał.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.04.2017, 11:19,
#5
RE: Studiologic Numa Nero i DAW ?
Mam DAW Studio ONE 3... przypadkowy pierwszy jaki mi wpadł pod rękę i był legalny do użytkowania.
A Ty jaki DAW używasz ? Ja chciałbym się nauczyć jak zacząć przechwytywać ten dźwięk ? bo na razie oprócz kompletności kabli i programu nic nie działa.

Odpowiedz
11.04.2017, 11:52,
#6
RE: Studiologic Numa Nero i DAW ?
Nie znam tego DAWA ale tutaj już była o nim mowa:
http://www.muzykuj.com/forum/showthread.php?tid=1205
Tak czy inaczej będziesz potrzebował jakiejś sensownej karty dźwiękowej.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.04.2017, 23:50,
#7
RE: Studiologic Numa Nero i DAW ?
Pianoteq 5 udało mi się odpalić w wersji trial i... dźwięk popłynął z klawiszy.
Już jest dobrze. Czy znacie jakieś programy DAW oparte na wolnej licencji aby można było zastąpić Pianoteq ? albo wskażcie płatne ktore nie są skomplikowane i nie kosztują majątek. Rozpiętość cenowa jest straszna.

Odpowiedz
12.04.2017, 01:26,
#8
RE: Studiologic Numa Nero i DAW ?
Mówisz w sumie o dwóch rzeczach i nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz zastąpić całkiem niezły, wirtualny instrument, którym jest Pianoteq DAWem, w którym może i znajdziesz jakieś piano ale będzie ono dużo słabsze. Do czego będziesz potrzebował tego DAWa? Jeśli tylko do nagrywania na żywo, to darmowy Audacity Ci wystarczy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Studiologic Numa Nero Rychubil 4 11,852 21.06.2019, 02:25
Ostatni post: Rychubil
  Studiologic NUMA COMPACT jjgarcia 3 14,713 04.07.2014, 21:18
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS