Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
06.04.2017, 13:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.04.2017, 06:45 przez freemo.)
#1
Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
Witajcie

Takie z pozoru niepotrzebne pytanie.
Czym czyścicie klawiaturę typu połysk, aby usunąć z niej ślady palców?

Zanim siądę do pianina zawsze dokładnie myję ręce. Wiadomo jednak, że nawet suche dłonie pozostawiają po sobie ślad.

U mnie póki co najlepiej sprawdza się preparat do mycia ekranów LCD. Doskonale rozpuszcza ślady odcisków palców i jest zupełnie neutralny dla powierzchni klawiszy. Nie pozostawia też śladów zaciągnięć po przetarciu. A jako szmatki używam czegoś, co jest dodawane przez producentów do telewizorów właśnie po to, aby czyścić nimi ekrany.

Może są jednak jakieś lepsze preparaty?

Stage Piano KURZWEIL MPS20F
Bractwo KURZWEILA Cool
Odpowiedz
07.04.2017, 06:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.04.2017, 06:26 przez Valtari.)
#2
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
Tu proponują bardziej drastyczne i bezpośrednie metody jak chociażby mydło w płynie i szmata Smile

http://www.wikihow.com/Clean-Piano-Keys

Ja używam preparatu w sprayu czyszczenia laptopów i miękkich ściereczek.

Odpowiedz
07.04.2017, 06:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.04.2017, 07:09 przez freemo.)
#3
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
Metoda 1: Bez komentarza Big Grin
Metoda 2: Dziękuję. Czyli moja koncepcja okazała się dobra :-)
Zastanawiam się czy klawisze z fakturą Ivory Touch jakoś dłużej bronią się przed tym problemem czy tylko wyglądają. Czasem zdarza mi się zagrać coś bardziej refleksyjnego i wtedy mimo woli "głaszcze" się te klawisze, a wtedy wrrr...

Stage Piano KURZWEIL MPS20F
Bractwo KURZWEILA Cool
Odpowiedz
10.04.2017, 13:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2017, 13:12 przez Azzorek.)
#4
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
Panowie,

Ja od wielu lat stosuję stary sprawdzony sposób, zarówno do czyszczenia komputerów, ekranów LCD i oczywiście moich syntezatorów.

Jeśli zabrudzenie nie jest bardzo tłuste, stosuję czystą, mokrą (dobrze wyciśniętą z wody) ściereczkę z mikrofibry, a po oczyszczeniu nią powierzchni - suchą, czystą, 100% bawełnianą szmatkę (świetnie się sprawdza np. stara podarta podkoszulka). Na ściereczkach z mikrofibry nie ma co oszczędzać, bo te tanie nie chłoną w ogóle wody. Polecam "Jan Niezbędny" i inne markowe.

Do pozbycia się kurzu z syntezatora polecam specjalną szczoteczkę z miękkiego włosia jako końcówkę do odkurzacza. Sprawdza się doskonale. Niestety czasami może zostawić mikro ryski na powierzchni klawiszy, ale trzeba się na prawdę mocno przyjrzeć oby je zobaczyć. Bardziej już porysujemy klawisze paznokciem jak nie tak palce trafią Smile .

Jeśli zabrudzenie jest bardzo tłuste, stosuję alkohol polipropylenowy (taki jak do czyszczenia głowic magnetofonowych, magnetowidowych, i soczewek laserów DVD/Blueray itp. Nie stosujcie tylko spirytusu i benzyny ektrakcyjnej, bo ta inwazyjnie wpływa na powierzchnię.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
20.11.2017, 16:43,
#5
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
kurcze, ślady na klawiszach to u mnie bardzo częsty problem, zawsze walczyłem z tym za pomocą mokrej ścierki oraz płynu. Patrzę, że trzeba wypróbować nowych pomysłów.

Odpowiedz
10.03.2018, 01:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.03.2018, 01:05 przez Marty11.)
#6
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
Może bardziej jako ciekawostkę, ale podam mój sposób.Misja przebiega etapami, należy więc:
1. Zapoznać jakiegoś Japończyka/Japonkę
2. Zakupić bombonierkę Chopin/butelkę 40% napoju wyskokowego, koniecznie polskiej produkcji
3.Wysłać ten drobny podarunek zapoznanemu/zapoznanej
4.W tym kroku oczekujemy na przesyłkę zwrotną: Japończycy z reguły nie bywają niewdzięcznikami
5.Istnieje spora szansa, że otrzymany gift będzie zapakowany w taki dziwny japoński papier. Zjadamy japońskie czekoladki/wypija my japońską gorzałkę a papier... jest na wagę złota !!!
Nie wiem czy on u nich rośnie czy jak, nie wiem do czego służy i jak się nazywa, ale po zwilżeniu tegoż papieru najzwyklejszą wodą zyskujemy hiper-narzędzie do ścierania tłustych śladów. W zasadzie wystarczy raz lekko przetrzeć i cały tłuszcz zostaje na papierze. Zero chemii... Wpadłem na to niechcący i uwierzcie lub nie: z pełnym wyrachowaniem powtarzam opisaną procedurę co kilka miesięcy, byle tylko wejść w posiadanie coraz to nowych zasobów tego niesamowitego papieru. Nie muszę jedynie powtarzać kroku nr.1 bo uzależniłem koleżankę z Kraju Kwitnącej Wiśni od polskich pralinek Smile

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz
10.03.2018, 06:32,
#7
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
Któregoś dnia stanie w Twoich drzwiach i powie - zabiegałeś o mnie tyle czasu, wysyłałeś prezenty więc oto jestem. Problem będzie jeśli przyleci bez papieru Smile Będziesz musiał ją zdradzać pisząc z inną Japonką.

Odpowiedz
10.03.2018, 11:00,
#8
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
Wniosek z tego taki, że nie ma co zwlekać tylko od razu rozpocząć korespondencję z większą ilością Japonek. A potem... niech się dzieje co chce Wink

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz
10.03.2018, 11:21,
#9
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
Najważniejszy cel to zapewnienie sobie stałych dostaw papieru, więc od strony logistycznej dobrze jest mieć kilku dostawców. Można też pomyśleć nad objęciem roli dystrybutora na teren Polski Smile

Odpowiedz
10.03.2018, 14:49,
#10
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
No nie mogę Big Grin
Panowie, to brzmi jak fragment scenariusza komedii Stanisława Barei Big Grin
Kontynuujcie, proszę Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
13.03.2018, 07:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.03.2018, 07:57 przez Marty11.)
#11
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
Wink
Dystrybutora lub jeszcze lepiej: PRODUCENTA !!! Japończycy często korzystali z podpatrzonych technologii więc może nadszedł czas odwetu ?
Inna sprawa że, duże koncerny nie ładują tego papieru do swoich paczek. Trzeba to wybadać. Jest folia, styropian, bąbelki... a papieru nie ma. Już do takiego Montage mogliby coś wrzucić. W kartonie z telewizorem też nie było. Podejrzana sprawa...

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz
13.03.2018, 11:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.03.2018, 12:27 przez Valtari.)
#12
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
Jeśli zostaniesz producentem to za jakiś czas firma się rozrośnie, trzeba będzie wejść na giełdę. Będzie presja ze strony akcjonariuszy żeby wypłacić dywidendę, Państwo zasypie Cie podatkami a związki zawodowe będą domagały się darmowego papieru w ilości 8 ton na każdego pracownika.
Podupadniesz finansowo i będziesz musiał wyemitować obligacje, których nie będzie Ciebie potem stać wykupić. Za to Ciebie kupi Hanke Tissue a Twoja rola zostanie zmarginesowana i nie będziesz miał wpływu na to co będzie produkowane z tego papieru.
Z czasem wyjdzie na jaw jakaś afera z niezapłaconym VAT-em od rolek na które nawijane był papier a niemiecki zarząd "wytypuje" Ciebie jako kozła ofiarnego. Gazeta "Fakt" będąca w niemieckich rękach, jak również jej odpowiednik z za Odry "Bild" wydrukują na pierwszej stronie Twoje zdjęcie okraszone tytułem - "Okradał firmę a za pieniądze kupował syntezatory"
Przejmiesz się tym tak bardzo że trafisz do szpitala z podejrzeniem stanu przedzawałowego.
Niestety ordynatorem na oddziele na którym się znalazłeś jest słynny niemiecki profesor, wynalazca elektro-stymulatora prostaty oraz zwolennik leczenia płynnym ołowiem chorób zwyrodnienia odbytu, stosujący równie często terapie żądlenia osami przy zwalczaniu stanów podgorączkowych. Co gorsza profesor ów kojarzony jest z grupą handlującą organami (niestety nie tymi Hammonda).
Ponieważ nie byłeś w stanie przetrwać eksperymentalnego leczenia, więc następnego dnia Twoja rodzina została poinformowana że w nocy Twój stan zdrowia gwałtownie się pogorszył i zszedłeś z tego świata. Twoja podejrzliwa żona załatwiła sekcję zwłok która wykazała - "w ciele denata stwierdzono brak wszystkich organów oraz zatrucie ołowiem".
Więc na Twoim miejscu wybrałbym pozostanie przy flirtowaniu z Japonkami Smile

Odpowiedz
13.03.2018, 17:32,
#13
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
Ha ha ha... Przekonałeś mnie. Niemniej jednak działalność importowa powinna zostać rozszerzona Wink Ciekawe czy stworzenie piramidy importowej podlega ograniczeniu prawnemu ? Wink

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz
13.03.2018, 19:34,
#14
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
Najważniejsze aby jak najdłużej utrzymać w tajemnicy prawdziwy cel korespondencji z Japonkami. Prawda o papierze mogłaby się odbić na ich zdrowiu psychicznym oraz samoakceptacji Smile

Odpowiedz
14.03.2018, 01:46,
#15
RE: Kosmetyka: Czym czyścić klawiaturę typu połysk?
To podstawa.W przeciwnym razie czekoladki/gorzałka może przyjść zapakowana w styropianowe boczki i folię bąbelkową Wink

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czym pomalować instrument? hammond 12 29,081 18.09.2013, 10:10
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS