Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
10.03.2017, 22:05,
#1
Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Witam wszystkich! Nie wiem czy pisze w dobrym dziale, ale czy ktoś z tu obecnych użytkowników miałby do polecenia dobry sklep muzyczny w Trójmieście ze stage pianami za 5000zł+ na sklepie? Chodzi mi głównie o ogranie takich pozycji jak nord electro, kawai mp11/mp7, Roland rd800 czy kurzweil artis. Oczywiście nie wszystko na raz w jednym miejscu, jednak jestem świeży w tych rejonach (studia) A w moim rodzinnym mieście wieje bieda w tej kategorii. Z góry dzięki za wszelki odzew Smile

Korg Krome 88 / Soundcraft Ui 16 / Z innej paki : Roland TD9 KX2/ Yamaha Pacyfica/ Furch D20CM / Rode NT2-A / Focusrite Scarlett 18i20/ Yamaha MG06X

Marzenia? Rhodes mkII / Waldorf Zarenbourg / Moog MiniMoog / Kawai MP11
Odpowiedz
10.03.2017, 23:23,
#2
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Trójmiasto to trudne miejsce jeśli chodzi o dobry sklep muzyczny. Ponoć jest jakiś całkiem dobry w Gdyni ale nie byłem tam jeszcze.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
14.03.2017, 02:30,
#3
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Właśnie w tym problem. Trzy całkiem spore miasta i ciężko znaleźć dobrze zaopatrzony sklep. Wszystkie w/w instrumenty można sprowadzić na zamówienie, a jak wiadomo nie o to w tym chodzi. Pozostało czekać i trzymać kciuki, może któregoś dnia jako klawiszowcy dostaniemy wszystko i to w jednym miejscu (i tutaj zazdroszczę testerom muzykuj.pl za te wszystkie cudeńka przewijające się przez palce Dodgy ).

Korg Krome 88 / Soundcraft Ui 16 / Z innej paki : Roland TD9 KX2/ Yamaha Pacyfica/ Furch D20CM / Rode NT2-A / Focusrite Scarlett 18i20/ Yamaha MG06X

Marzenia? Rhodes mkII / Waldorf Zarenbourg / Moog MiniMoog / Kawai MP11
Odpowiedz
14.03.2017, 11:27,
#4
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Wysłałem Ci na priva namiary na 2 sklepy w trójmieście, może tam coś znajdziesz. Jaką muzę przeważnie grasz?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
15.03.2017, 00:10,
#5
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Soul/akompaniament pod damski wokal. Czyli piano i rhodes na wysokim poziomie + klawiatura z tym "czymś" Big Grin

Korg Krome 88 / Soundcraft Ui 16 / Z innej paki : Roland TD9 KX2/ Yamaha Pacyfica/ Furch D20CM / Rode NT2-A / Focusrite Scarlett 18i20/ Yamaha MG06X

Marzenia? Rhodes mkII / Waldorf Zarenbourg / Moog MiniMoog / Kawai MP11
Odpowiedz
15.03.2017, 22:15,
#6
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Jak dla mnie, to do soulu, brzmienia bym wybrał z Kurzweila: epiana, hammondy i DX (zwłaszcza jego rozpływające się w swoim wybrzmiewaniu DX piano!) albo z Norda: akustyczne piana, epiana, wurlitzery, no i też DX (bardzo dynamiczny jest nordowski DX ale już nie ma tego rozpłynięcia co Kurzweilowski) ale czy ich fatarowskie klawiatury mają to coś? Jak dla mnie nie bardzo, choć są solidnie wykonane, pomimo plastiku (nordy hałasują strasznie). Ja wolałbym pod palcami mieć klawiaturę raczej Rolanda czy Kawaia, no ale każdy czuje inaczej synergię z instrumentem i potrzebuje czego innego, dlatego tak ważne jest osobiste ogranie instrumentów i to nie tylko raz, choć nie powiem, że pierwsze wrażenia często mówią najwięcej.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
15.03.2017, 23:53,
#7
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Gdyby tylko taki artis miał klawiaturę młoteczkową z mp11.. Fatary tak średnio mi podchodzą, jedynie tp-40 znośne

Korg Krome 88 / Soundcraft Ui 16 / Z innej paki : Roland TD9 KX2/ Yamaha Pacyfica/ Furch D20CM / Rode NT2-A / Focusrite Scarlett 18i20/ Yamaha MG06X

Marzenia? Rhodes mkII / Waldorf Zarenbourg / Moog MiniMoog / Kawai MP11
Odpowiedz
16.03.2017, 00:32,
#8
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Jedź najlepiej do Warszawy, ograj sobie te wszystkie klawiatury od MP11, poprzez Rolanda RD800 czy FP90, skończywszy na fatarowskich TP40 w Nordzie i Kurzweilu i sam zobaczysz, co gdzie Ci leży. Spodziewaj się jednak, że w którymś podejdzie Ci klawiatura a nie podejdzie brzmienie lub na odwrót - oj męka i dylematy Huh

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.03.2017, 20:23,
#9
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Prawdopodobnie tak zrobię w wolnym czasie. A co z budżetowym mp7? Wiem, że silnik brzmieniowy ten sam co w mp11 tylko klawiatura z tworzywa sztucznego. Gdzieś pewnie tkwi kij, choć jest lżejsze o skoliozę i lumbago Big Grin

Korg Krome 88 / Soundcraft Ui 16 / Z innej paki : Roland TD9 KX2/ Yamaha Pacyfica/ Furch D20CM / Rode NT2-A / Focusrite Scarlett 18i20/ Yamaha MG06X

Marzenia? Rhodes mkII / Waldorf Zarenbourg / Moog MiniMoog / Kawai MP11
Odpowiedz
16.03.2017, 21:14,
#10
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Słyszałem, że MP7 jest dobrym rozwiązaniem, jeśli podobają się brzmienia Kawaia a nie chce się mieć ciężkiego kloca do noszenia jakim jest niestety MP11. Klawiatura wiadomo nie ta sama ale ponoć bardzo dobrze wyważona. Tak czy owak też byś musiał osobiście pomacać tego pacjenta Wink
Póki co to:
https://www.youtube.com/watch?v=-lODEycl0Z4
i porównanie obu:
https://www.youtube.com/watch?v=BoVLxxNo4Qk
Więcej użytkowników tego piana, to tutaj:
http://forum.pianoworld.com/ubbthreads.p...HREAD.html

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.03.2017, 22:02,
#11
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Wszystko przestudiuję, dzięki za wszelaką pomoc! Smile

Korg Krome 88 / Soundcraft Ui 16 / Z innej paki : Roland TD9 KX2/ Yamaha Pacyfica/ Furch D20CM / Rode NT2-A / Focusrite Scarlett 18i20/ Yamaha MG06X

Marzenia? Rhodes mkII / Waldorf Zarenbourg / Moog MiniMoog / Kawai MP11
Odpowiedz
11.10.2017, 09:59,
#12
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
W sumie wcale nie tak daleko trójmiasta jest Bydgoszcz, a tam są świetne sklepy muzyczne. Mieszkałem 5 lat w Gdańsku i zawsze jeździliśmy z kumplami po instrumenty i akcesoria właśnie do Bydgoszczy. Warszawa wiadomo, za daleko, poza tym za drogo. Zastanów się. Zależy oczywiście o czym myślisz, ja gram na saksie i kupuję tylko w music-concept.pl w Bydgoszczy, ale mają też oczywiście inne instrumenty, fortepiany, flety. A w Gdańsku to się kilka razy przejechałem, nie będę już wymieniał nazw sklepów, ale byłem w każdym, uwierzcie. :/ Niektórzy to się nie nadają do sprzedawania warzyw, a co dopiero instrumentów, hehe.

Odpowiedz
11.10.2017, 10:56,
#13
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
W sumie, to nawet się nie przywitałeś ani nie przedstawiłeś. Więc pewnie mógłbyś się wiele nauczyć od tych co te warzywa sprzedają...

Odpowiedz
11.10.2017, 11:00,
#14
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
(11.10.2017, 10:56)Valtari napisał(a): W sumie, to nawet się nie przywitałeś ani nie przedstawiłeś.
No właśnie!

Może i w Gdańsku nie ma wielkiego wyboru, bo znam trochę to miasto ale chciałbym zauważyć, że ten twój sklep w Bydgoszczy w ogóle nie oferuje instrumentów cyfrowych, którymi zainteresowany jest sam pytający więc o co biega?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.10.2017, 11:12,
#15
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Wiadomo o co, koleś z tego sklepu.

Odpowiedz
11.10.2017, 12:46,
#16
RE: Dobry sklep muzyczny Trójmiasto.
Jeszcze co do Bydgoszczy - mam znajomego muzyka, właśnie z tego miasta i twierdzi że w branży instrumentów cyfrowych nie ma tam czego szukać i jeździ do Poznania, skąd zakupił jak dotąd cały swój osprzęt klawiszowy i nagłośnieniowy a ma trochę tego i to z wysokiej półki.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dobry wieczór :) mam mały problem. wsuwka wpadła pod klawisz olka-10987 2 3,488 29.03.2019, 00:21
Ostatni post: Rychubil
  muzyczny dowcip na weekend garit 1 3,527 07.07.2017, 22:31
Ostatni post: Rychubil
  Jak nagłośnić sklep, żeby nie było za głośno? Havan2002 4 9,874 13.01.2015, 13:18
Ostatni post: Polanpola24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS