Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
02.02.2017, 20:11,
#1
Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
To moja próba tchnięcia nieco życia w forum Smile .

Jako że rzuciłem tematem, zacznę od siebie.
Ostatnio naszło mnie na rozgrywanie sucharka w postaci "Money for nothing" Dire Straits. Chciałem najpierw sprawdzić czy da się sensownie zagrać (a raczej czy mi się uda) tę solówkę na początku. Oczywiście nie na gitarze elektrycznej tylko na syntezatorze. Powiem Wam, że nawet nawet to wychodzi. Na razie męczę to na Kurzweilu PC3K8 i barwie nr 171 .

Przy okazji fajna wersja piano tego numeru z You Tube: link

A jak tam u Was muzykowanie?

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
02.02.2017, 22:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2017, 22:30 przez Valtari.)
#2
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
Świetny kawałek wybrałeś, dość wymagający brzmieniowo ze względu choćby na właśnie gitarę elektryczną. Dysponujesz brzmieniami ze wstępu ? Ten ostry syntezator i te arpeggio w tle.

Ja często próbowałem się z tym kawałkiem

https://www.youtube.com/watch?v=1gQpu_Ciyug

ze względu na kolejno zmieniające się i dochodzące instrumenty ( jak w bolero ) Smile
Robiłem kiedyś ten utwór na Korgu Tritonie Extreme, ale na Forte Se nie ma mowy Smile nie na sekwencerze który jest w tym Kurzu !

Odpowiedz
02.02.2017, 22:33,
#3
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
Ciężko mi przechodzi przez klawiaturę napisanie, że nad czymś ostatnio pracuję, nie mówiąc już o tworzeniu, bo permanentny brak czasu na hobby, no ale dobrze.
Ostatnio pianino poszło trochę w odstawkę, choć nie zupełnie a wziąłem się mocniej za przegląd moich wszystkich rozszerzeń w Kurzweilu, jakie ostatnio nabyłem i na razie robię tylko notatki, które brzmienia mi się spodobały i do czego bym ich ewentualnie użył. Jak to skończę, choć nie wiem kiedy, to będę chciał nagrać trochę krótkich demówek swoich ulubionych brzmień czy zestawów.
Jeśli chodzi o pianino, to jak zwykle, grywam co mi tam pod palce podpasuje ale zazwyczaj jakieś swoje wypociny, wymyślone dla Synka, który za to bardzo chętnie zasiada do Kurzweila, bo tam najwięcej pali się światełek,
...no i te suwaczki Smile
...i kółeczko Big Grin
Oprócz tego, ostatnio na pianinie ćwiczę utwór George Gurdjieffa "Armenian Song". Ta wersja najbardziej mi się podoba:
http://www.dailymotion.com/video/x30swdp
Bardzo lubię muzykę ormiańską, mają przepiękne pieśni. Przekonałem się o tym dawno temu, śpiewając w chórze ich pieśni liturgiczne.

P.S. Świetnie gra na pianinie Dire Straits ten gościu!
Kolega kiedyś zrobił cały ten wstęp do tego kawałka na Ensoniq SQ1+ i z tego co pamiętam nieźle mu to wyszło.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
02.02.2017, 22:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2017, 10:09 przez garit.)
#4
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
No ten Maucoli jest genialny!
Fajnie zagrał też "Losing my religion" i "Englishman in New York". Ja się biorę więc za Anglika:

https://www.youtube.com/watch?v=B5dZ466Erw4

Odpowiedz
02.02.2017, 23:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2017, 23:26 przez Azzorek.)
#5
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
(02.02.2017, 22:20)Valtari napisał(a): Świetny kawałek wybrałeś, dość wymagający brzmieniowo ze względu choćby na właśnie gitarę elektryczną. Dysponujesz brzmieniami ze wstępu ? Ten ostry syntezator i te arpeggio w tle.

Ja często próbowałem się z tym kawałkiem

https://www.youtube.com/watch?v=1gQpu_Ciyug

ze względu na kolejno zmieniające się i dochodzące instrumenty ( jak w bolero ) Smile
Robiłem kiedyś ten utwór na Korgu Tritonie Extreme, ale na Forte Se nie ma mowy Smile nie na sekwencerze który jest w tym Kurzu !

Jestem na etapie wyboru gitarki na Kurzu. Na razie wybrałem programy:
171, 226, 231, 232, 772. Na każdej inaczej to brzmi, ale generalnie fajnie (Rysiek, to są chyba takie same brzmienia fabryczne co w twoim PC3, sprawdź). Ta solówka na gitarze wymiata. Mam już ją zagraną przeze mnie w Logic Pro, więc nie zapomnę jak się nauczyłem Smile. Gra się tutaj dużo dwu- i trój- dźwiękami z przemyślnymi przejściami. Wszystko po to aby jak najbardziej wiernie zagrać ten charakterystyczny Riff gitarki. DO tego jeszcze ślizg pitch bendem. Jutro może nawet wam wrzucę samą solówkę z jakimś bitem dobranym na szybko. Zobaczycie jak te gitarki z PC3K8 dają radę w tym utworze. Oczywiście nie trzymam się oryginału nuta w nutę bo nie gram z nut tylko ze słuchu i tu jest ciężko o wierną kopię.
Ten ostry synth już mam (Waldorf Pulse 2), może w ogóle zrobię cover tego utworu, tylko bez wokalu trochę kijowo Cool . Nie wiem czy podołam Undecided .

Rysiek, muza bardzo klimatyczna i nostalgiczna. Są smyki, numer akurat dla PC3 Smile .

Garit, gość jest niezły to fakt (słuchałeś jego "Careless Whisper"?). Znalazłem go przypadkowo podczas szukania coverów "Money for Nothing".
Co do "Money...", jak mi się uda opanować gitarkę to może ogarniesz basik w tym utworze, Piotrek niech rozpyka to na piano i damy czadu podczas następnego Jam Session u Ciebie Smile . Brakuje tylko wokalisty, a może Wokalistki? Big Grin

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
02.02.2017, 23:31,
#6
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
(02.02.2017, 23:15)Azzorek napisał(a): Jestem na etapie wyboru gitarki na Kurzu. Na razie wybrałem programy:
171, 226, 231, 232, 772. Na każdej inaczej to brzmi, ale generalnie fajnie (Rysiek, to są chyba takie same brzmienia fabryczne co w twoim PC3, sprawdź).

Tak, te same.
Mnie tu najbardziej pasuje 232 Nasty'70s Guitar.
Szukałeś może w Kore64 jakiejś gitary?, tam też są znakomite gitarki, jak np w tym coverze, gościu wymiata solówkę Jacksona na ustawieniu 3339 RAW and BLEEDIN:
https://www.youtube.com/watch?v=BuZwkhVnAtA

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.02.2017, 11:33,
#7
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
Przesłuchałem większość, ma gość fajny patent na te wykonania. Ale zatrzymałem się na dłużej przy "Englishman..." bo zamieścił też świetny tutorial (link w poprzednim wpisie). O coś takiego mi chodziło i spróbuję się z tym pobujać.

Miłego grania życzę.

Odpowiedz
03.02.2017, 12:20,
#8
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
Przesłuchajcie tak na szybko moich dwóch wersji początku. Oba pliki różnią się tylko inną gitarką w solówce. W każdej wersji riff jest trzy razy powtórzony (za każdym razem troszkę inaczej grany), aby było szersze spektrum do dyskusji. Co o tym sądzicie?

Money_for_nothing_Azz_1

Money_for_nothing_Azz_2

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
03.02.2017, 14:24,
#9
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
Mnie zdecydowanie bardziej się podoba druga wersja gitary, która nie jest tak przeładowana w swoim brzmieniu i chyba bardziej bliższa oryginałowi. Bardziej pasuje do tego gatunku rocka, niż ta pierwsza, która lepiej pasowała by do cięższego hard rocka czy metalu.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.02.2017, 14:40,
#10
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
Smutna wiadomość Rysiek jest taka, że gitara z drugiej wersji to gitarka VSTi z Logic Pro Sad . Na PC3K8 będzie trzeba trochę pobawić się z parametrami barwy 171, która jest najbliższa tej gitarce z Logic Pro. W Kore64 nie znalazłem też pasującej gitarki do tego numeru, choć było dużo fajnych.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
03.02.2017, 14:48,
#11
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
No smutne trochę a próbowałeś gitarę nr 232?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.02.2017, 15:19,
#12
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
To jest właśnie ta "Nasty 70-ties" Sad . Niestety nie ten klimat. Jest zbyt zamulona i źle gra z basem. Ja również podzielam twoją opinię, że ta z Logica jest lepsza, bardziej czysta i bliższa oryginałowi. Na Kurzu najbliżej niej to właśnie program 171.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
03.02.2017, 16:07,
#13
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
Rzeczywiście nie ma żadnej, lepiej pasującej gitary w Kore do tego kawałka? Aż nie chce mi się wierzyć, po tym co się czyta w recenzji o Kore. Ja akurat gitar nie przeglądałem więc nie wiem jak brzmią. Jeśli jednak nie ma, to użyj tej z Logica, bo brzmi na prawdę dobrze.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.02.2017, 09:51,
#14
RE: Jaki numer aktualnie rozgrywacie lub tworzycie?
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/ol...20890.html
Ja ostatnio takie robiłem Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianoteq 8 lub Ivory Synthogy 2 Gaspard 2 603 07.09.2023, 18:49
Ostatni post: Gaspard
  Italo disco/spacesynth/eurodisco music - czy ktoś posiada multitracki lub/i sample ? MaroX 0 583 18.10.2022, 13:52
Ostatni post: MaroX
  przemyślenia na temat instrumentu lub oprogramowania do brzmień organów kościelnych tilla 18 19,523 07.04.2020, 05:56
Ostatni post: bestspec
  Na jaki instrument czekacie ? Valtari 46 71,316 24.02.2020, 11:41
Ostatni post: Rychubil
Question Jaki statyw i pokrowiec? MarcinM 9 16,657 25.03.2018, 11:19
Ostatni post: Marty11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS