Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powrót i wybór pianina cyfrowego
24.01.2017, 21:06,
#1
Powrót i wybór pianina cyfrowego
Witam wszystkich serdecznie,
po kilku latach przerwy chciałbym wrócić do "gry" na pianinie. Posiadam jakieś tam "podstawowe podstawy podstaw", bo jako dziecko byłem na kilku lekcjach gry na pianinie, a w domu podgrywałem na keyboardzie. Aktualnie mam 18 lat. Od kilku miesięcy nosi mnie, aby wreszcie kupić sobie pianino cyfrowe.
Niestety mój budżet wynosi max 2000 zł ze statywem. Nie chcę wydawać więcej, bo nie wiem czy chwilę po zakupie nie zmniejszą się moje ambicje. Dodgy Chciałbym również pójść na kilka lekcji gry, aby nauczyciel mógł mnie pokierować, dlatego też troszeczkę muszę uszczuplić budżet.
Najbardziej na rękę jest mi wybrać Casio CDP 130, bo jest najtańsze. Dodatkowo w internecie jest coraz więcej pozytywnych opinii o tejże firmie (ale czy nie są to opinie osób związanych z tą firmą...). Warto? Wystarczy na początek?
Oglądałem też Yamahe P45, Casio PX 160 (ale ich cena jest już wyższa) i Kawai ES100- to kupiłbym najchętniej, ale kosztuje 2500 zł. Angry

Z góry dziękuję za pomoc!

Odpowiedz
24.01.2017, 22:00,
#2
RE: Powrót i wybór pianina cyfrowego
Witamy serdecznie Smile
Przede wszystkim chciałbym Cię utwierdzić w trafnej decyzji o wzięciu lekcji pod okiem nauczyciela fortepianu (oby z prawdziwego zdarzenia), bo to będą bezcenne uwagi i korekty do zapomnianych może nawyków lub oduczenia się niewłaściwych.
Ponieważ masz niewielki budżet, to wiele nie można doradzić w kwestii nowego instrumentu, chyba że bierzesz pod uwagę używany instrument z drugiej ręki, to wtedy już trochę lepiej. Podeślij zatem co masz w zasięgu swojej okolicy do wyboru a może coś pomożemy.
Z tym najtańszym nie zawsze jest najlepiej ale jak mówią, to wszystko kwestia gustu, co się lubi i ile się słyszy. Casio nie polecam, ponieważ uważam, że to na tyle słaba jakość brzmienia, wręcz sprzed dekady, że szkoda sobie psuć słuch a ogólna jakość wykonania również sprawia wiele do życzenia ale z drugiej strony, gdybyś przez to miał nie grać, to może lepiej grać na tym Casio niż na niczym, choć to też jest dyskusyjne, gdyby jakość instrumentu miała zniechęcić do nauki Undecided ...a pozytywne opinie o tej firmie, to tak jak napisałeś - są one niestety większości budowane przez ludzi związanych z tą firmą (taka chyba polityka firmy Casio) i to nie tylko na tym forum.
Poszukaj czegoś na OLX, czy allegro, tam zawsze coś się znajdzie i wrzuć linki.
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
24.01.2017, 23:50,
#3
RE: Powrót i wybór pianina cyfrowego
Oczywiście używane pianina też wchodzą w grę, oczywiście o ile są jeszcze na gwarancji. Czego dokładnie poleciłbyś mi szukać, jaki model?

Znalazłem P45 razem ze statywem, którego cena mieści się w moim budżecie.

Odpowiedz
25.01.2017, 01:10,
#4
RE: Powrót i wybór pianina cyfrowego
Jeśli znajdziesz używany instrument na gwarancji to świetnie ale raczej nie liczyłbym na to.
Trudno mi coś polecić, jeśli nie wiem jakie brzmienie Tobie się podoba. Osłuchaj sobie wpierw tą Yamahę P45 np. na youtube i będziesz mn.w. wiedział czy podoba Ci się jej brzmienie czy nie.
https://www.youtube.com/results?search_query=Yamaha+p45
Jak przypadnie Tobie brzmieniem do gustu, to wtedy można będzie coś doradzić - ile to warte a później wybrać się na ewentualne oględziny.
Yamaszki z tej serii to podstawowe pianina ale brzmieniem przyzwoite na początek.
Na co patrzeć przy kupnie używanego instrumentu, to może później - wpierw to osłuchaj i stwierdź czy Ci pasuje brzmienie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
25.01.2017, 09:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2017, 09:56 przez nwm45.)
#5
RE: Powrót i wybór pianina cyfrowego
Ze wspomnianymi przeze mnie Yamahą i Kawai jakiś czas temu miałem okazję zapoznać się na żywo.
Dźwięk Yamahy jest jaknajbardziej OK, bo czego więcej można wymagać w takim budżecie... Chcę, żeby jakoś stosunkowo przyzwoicie to grało, żebym mógł się czegokolwiek nauczyć bez zbędnego bólu uszu. Tongue

Czy według Ciebie warto zaryzykować i kupić używany instrument bez gwarancji?

Odpowiedz
25.01.2017, 10:57,
#6
RE: Powrót i wybór pianina cyfrowego
Warto, pod warunkiem, że się go osobiście sprawdzi. Nie kupuj bez własnych oględzin, bo może być później problem ze zwrotem.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
25.01.2017, 11:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2017, 11:42 przez nwm45.)
#7
RE: Powrót i wybór pianina cyfrowego
W mojej okolicy do kupienia znalazłem tylko 4 letnią Yamahę P85 (1800 zł) i Casio Privia PX-310 (1650 zł). Poza tym nic konkretnego.
Sam nie wiem co robić- decydować się na nową Yamahę P45 czy szukać czegoś używanego. Huh

Odpowiedz
25.01.2017, 12:11,
#8
RE: Powrót i wybór pianina cyfrowego
Bierz nową P45, bo za mała różnica w cenie (1800 vs 1950), żeby ryzykować a masz gwarancję i nowy instrument, chyba, że chcesz mieć możliwość podpięcia listwy trój-pedałowej, to wtedy można pomyśleć o P85.
W Casio się nie baw - to nie brzmi Undecided

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.02.2017, 10:35,
#9
RE: Powrót i wybór pianina cyfrowego
@nwm45: Wybor instrumentu to kwestia indywidualna, wiec radze filtrowac porady od osob, ktore cierpia na chorobliwa fobie wobec marki X lub Y a co gorsza nie maja zadnych kompetencji zawodowych do doradzania w temacie instrumentow klawiszowych (kierowca autobusu nie jest autorytetem w dziedzinie fortepianow, pianin, pianin cyfrowych nawet, jezeli czasami ma trafne uwagi). Szczegolnie na tematy zwiazane z technologia syntezy i obroki dzwieku jaka dysponuje dana firma, wiec jedyne co to moze ocenic to koncowy efekt na poziomie amatora (zawodowy muzyk/lutnik/stroiciel nie ma czasu na odpowiadanie w co drugim poscie na kazdym forum zwiazanym z fortepianami/pianinami w internecie). Porozmawiaj z zawodowymi muzykami, osobami z branzy, pracownikiem salonu to Ci wyklaruja poglad na temat wyboru pianina cyfrowego.

Jezeli myslisz powaznie o nauce gry to pianino cyfrowe nie powinno byc jedynym i glownym instrumentem a jedynie uzupelnieniem. Wtedy wybor instrumentu cyfrowego powinien powodowac jak najmniejsza degradacje nauczonych nawykow i technik gry. Jezeli przy tym w miare dobrze brzmi to jest to dodatkowy atut. Jezeli traktujesz to rozrywkowo na poziomie amatorskim mozna odpuscic sobie doglebna analize tylko kieruj sie tym co czujesz (klawiatura) i slyszysz. Nie wazne, czy zakupisz Kawai, czy Casio (to nadal nie bedzie tylko i az proteza prawdziwego pianina).

Filmy na YT moga co najwyzej oddac pewien ogolny charakter brzmienia lub uwypuklic pewne problemy. Jeszcze zalezy jak sa nagrywane i przez kogo. W przypadku zabudowanych pianin cyfrowych wystarczy, ze odsuniesz pianino kilka cm od sciany i masz inny efekt (akustyka pomieszczenia). Jezeli, wiec masz mozliwosc przetestuj pare instrumentow na zywo.

Jezeli zas chodzi o marke to bralbym pod uwage jakosc wykonania klawiatury, gwarancje (dobrze, aby w przypadku wiekszych pianin cyfrowych byla "door to door") i serwis (z tego co mi powiedziano firma K...i lubi przerzucac problemy na klientow, wiec nie wszystko zloto co sie swieci). Pozdrawiam.

Odpowiedz
09.02.2017, 12:02,
#10
RE: Powrót i wybór pianina cyfrowego
Kolego Limo: ocenianie czyichś kompetencji na podstawie zajęcia jakim dana osoba się aktualnie zajmuje to co najmniej nie takt i brak kultury !!! Pracuję jako elektryk a z wykształcenia jestem fizykiem, broniąc pracę na Uniwersytecie Śląskim. Więc pomimo że nie zajmuję się fizyką zawodowo, to czuję się kompetentny w tym temacie !! Więc może nie wypowiadaj się na temat czyichś kompetencji nie znając osobiście tej osoby !! Nie są żadną tajemnicą Twoje powiązania z firmą Casio, gdyż czuć to na kilometr ! O ile sam osobiście nie miałbym nic do produktów tej firmy, między innymi uważając model PX5s za bardzo dobrą propozycję, to już zachowanie przedstawicieli na forach jest co najmniej dyskusyjne !!
Porada aby przed zakupem instrumentu zaczerpnąć wiedzy od pracownika salonu również nie trafiona ! Te osoby znają specyfikacje instrumentów i zastosowaną w nich technologię (choć jak się okazuje też nie zawsze ) to często zwyczajnie nie mają słuchu, kompromitując się w swych opiniach na temat jakości brzmienia oraz jego bliskości z akustycznym oryginałem !!

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,199 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  pianina hybrydowe ? LlamaDrama 2 542 18.09.2023, 20:18
Ostatni post: klezmer_stg
  Wybor klawiszy - Fatar TP100lr vs pha-4? leonz 1 1,236 18.08.2022, 15:48
Ostatni post: pawelsz
  Wybór pianina do 2300zł clavia 1 1,140 31.07.2022, 16:35
Ostatni post: pawelsz
Smile wybór pianina cyfrowego jaks 2 3,362 29.04.2022, 17:18
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS