Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej, hej!
19.01.2017, 20:48,
#1
Hej, hej!
Witam wszystkich serdecznie!
Jak wskazuje mój login, mam na imię Weronika. W moim domu stoi stary, ponad 150 letni fortepian. Niestety nie jest w dobrym stanie, a jego renowacja kosztowałaby majątek. Moich rodziców na to nie stać. Mimo to od zawsze ciągnęło mnie do tego pięknego instrumentu. Od dziecka siadam i gram od czasu do czasu. Nieważne, że fałszuje i niektóre klawisze nie działają. Na szczęście niedługo to się zmieni. Udało mi się w końcu uzbierać trochę pieniędzy i ubłagać rodzinę o dołożenie się na pianino na moje 18-ste urodziny. Niestety na ten moment elektryczne. Ale chyba lepsze to, niż nic. A na poczciwego staruszka może przyjdzie kiedyś czas. Wink

Odpowiedz
19.01.2017, 20:55,
#2
RE: Hej, hej!
Witaj Smile

Odpowiedz
19.01.2017, 21:04,
#3
RE: Hej, hej!
Witaj Weroniko Smile
No to może znowu akustyczny instrument ale już w dobrym stanie? Pamiętaj że cyfrowe pianino zawsze będzie marną namiastką prawdziwego pianina, które ma jednak niepowtarzalny klimat i dźwięk.
Stare Legnice z lat 50tych to bardzo przyzwoite pianina, zważywszy na ich niewygórowane ceny.
Co Ty na to?
No no czemu elektryczne? Dodgy
Pozdrawiam Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.01.2017, 21:22,
#4
RE: Hej, hej!
Bardzo chciałam akustyczny instrument, ale po dłuższym namyśle nasunęły mi się w zasadzie typowe w dzisiejszych czasach wątpliwości - wyprowadzka, sąsiedzi, mobilność itp. Sad Pianino cyfrowe byłoby jedynie takim "etapem przejściowym". Chciałabym, żeby muzyka mimo wszystko mi towarzyszyła. Jeśli już się gdzieś osiądę, na pewno zdecyduję się na ten prawdziwy instrument.
Moi znajomi mają starą Legnicę. Jestem oczarowana jej brzmieniem, czasem do nich chodzę pod pretekstem spotkania, żeby sobie pobrzdąkać. Smile

Odpowiedz
19.01.2017, 21:54,
#5
RE: Hej, hej!
(19.01.2017, 21:22)Werichita napisał(a): Moi znajomi mają starą Legnicę. Jestem oczarowana jej brzmieniem, czasem do nich chodzę pod pretekstem spotkania, żeby sobie pobrzdąkać. Smile

...a widzisz! Co prawdziwe pudło i struny, to prawdziwe - jest wtedy mięta!
No ale skoro masz dopiero lat 18, to może tak prędko nie wyprowadzisz się od rodziców, bo jeszcze studia kilka lat, no chyba że akademik i wyjazd, to tak ale jeśli nie, to może jednak warto by było zawalczyć o PRAWDZIWY i piękny dźwięk? Wink
No to jak? Wink
Wiesz - My tu chętnie Ci doradzimy jakieś cyfrowe pianinko ...ale co akustyk, to akustyk. To jak różnica pomiędzy: światłem świec a neonówką czy zapachem miasta a lasu albo smakiem domowej kuchni Mamy a McDonalds'em.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.01.2017, 12:03,
#6
RE: Hej, hej!
Witamy Cie:-)
Wiesz, z wyborem instrumentu zawsze jest tak że jeden da to a drugi zupełnie co innego i w zasadzie chyba nigdy nie ma tzw "złotego środka". Trzeba coś wybrać i być bardziej albo mniej zadowolonym... Także myślę, że nic nie zastąpi piękna instrumentu akustycznego. Doskonale zdaje sobie sprawę, iż może kusić cechami instrument cyfrowy ale jaki by nie był to zawsze akustyk będzie lepszy, bo ma duszę.
Jakiś czas stałem przed podobnym wyborem i padło na instrument cyfrowy ale to tylko dlatego że na codzień dużo biegam z instrumentem więc inaczej się niestety nie dało.
Życzę powodzenia w wyborze.:-)

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
21.01.2017, 19:29,
#7
RE: Hej, hej!
(19.01.2017, 21:54)Rychubil napisał(a): No ale skoro masz dopiero lat 18, to może tak prędko nie wyprowadzisz się od rodziców, bo jeszcze studia kilka lat, no chyba że akademik i wyjazd, to tak ale jeśli nie, to może jednak warto by było zawalczyć o PRAWDZIWY i piękny dźwięk? Wink

Niestety mieszkam na wsi oddalonej od miasta, w którym byłaby jakakolwiek uczelnia, więc wyprowadzka raczej będzie konieczna. Sad
Ostatecznie jednak z bólem serca zdecyduję się na instrument cyfrowy. Ale nie zamierzam przestawać chodzić do znajomych, żeby pograć na akustyku. Wink

Odpowiedz
21.01.2017, 19:44,
#8
RE: Hej, hej!
No cóż, siła wyższa, jak trza, to trza.
Napisz zatem na jakim jesteś stopniu zaawansowania, jakie gatunki muzyki będziesz uprawiać, jaki przeznaczony będzie budżet na instrument, bo to głównie determinuje możliwości wyboru, no i czy masz może jakieś swoje szczególne preferencje, co do klawiatury (lekka, ciężka), czy brzmienia jakichś marek fortepianów.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.01.2017, 10:51,
#9
RE: Hej, hej!
Szczerze to trudno mi stwierdzić, na jakim poziomie jestem. Zawsze uczyłam się sama, z nutami jako tako sobie radzę. Gram wszystko, co mi się spodoba. Najczęściej jest to muzyka klasyczna, ale zdarzają się też różne covery.
Na instrument mogę przeznaczyć maksymalnie 5 000zł. Słuchałam nagrań na różnych pianinach i najbardziej przypadło mi do gustu brzmienie Kawai. Roland do mnie jakoś nie przemawia. Yamaha może być, ale szału nie ma. Casio to samo. Mam zamiar jeszcze przejechać się do muzycznego i przetestować te instrumenty na żywo.
Co do klawiatur, to nie mam jakichś szczególnych preferencji, ale myślę, że b. twarde odpadają.
Dosyć poważnie zastanawiam się nad Kawai KDP 90. Czytałam, że wielu osobom odpowiada. Tylko zastanawia mnie, czy po dłuższej grze palce nie będą się ślizgać po tym plastiku?
To trudniejszy wybór niż myślałam. Im głębiej w to wchodzę, tym mam większy mętlik w głowie. Mam nadzieję, że wizyta w sklepie rozwieje moje wątpliwości.

Odpowiedz
22.01.2017, 12:01,
#10
RE: Hej, hej!
Kawai do klasyki najlepiej się sprawdzi więc dobry wybór uważam.
KDP-90 to bardzo udany model, w dobrej cenie i też najczęściej wybierany na dobry początek. Jeśli chodzi o plastik na klawiaturze, to ponoć nie jest aż tak źle, no ale nadal będzie to zwykły plastik a nie imitacja kości.
Polecam też ograć model CN25, który ma już nieco lepszą klawiaturę i lepsze nagłośnienie. Co prawda trzeba by było dołożyć około 1500zł ale może akurat ten model będzie tą kropką nad "i", której brakuje w KDP-90.
Ma wyjść niebawem nowsza jego wersja CN27 ale jeszcze go chyba nie ma.
Tak czy siak instrument koniecznie należy ograć osobiście i wybrać pod swoje własne preferencje a nie czyjeś a zwłaszcza sprzedawcy.
Powodzenia Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Hej wszystkim. Pawello 2 4,315 21.10.2022, 14:05
Ostatni post: GoOrange
  Hej, wszyscy Lillian 1 8,987 17.06.2021, 18:06
Ostatni post: pawelsz
  Hej josicka 1 8,789 30.09.2019, 17:22
Ostatni post: bestspec
  hej wszystkim matmati 1 6,905 14.08.2019, 21:58
Ostatni post: Rychubil
  Hej Pierot 1 7,095 22.02.2019, 21:41
Ostatni post: Rychubil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS