Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
04.02.2017, 16:10,
#61
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Również uważam, że wątek w tej postaci mógłby pozostać, bo choć rozbiega się on w stronę różnych instrumentów to jednak stanowi on pewien ciąg myślowy zawierający zbiór przemyśleń, które tworzą całość. W przyszłości jakiś poszukiwacz instrumentu dla siebie możliwe że pójdzie tym samym tokiem myślowym, wahając się przy wyborze jednego z tych instrumentów, które były rozważane powyżej ! Trafiając na ten wątek, będzie miał przegląd tematu co z pewnością będzie pomocne.
W samym tytule wątku nie ma zawartego żadnego konkretnego instrumentu, więc chyba nawet dobrze że tak się rozwinęła ta dyskusja. Osobiście uważam że jest to najciekawsza dyskusja od dawna na tym forum.

Odpowiedz
04.02.2017, 17:45,
#62
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Jestem podobnego zdania co Valtari ale jestem również za tym żeby powstały nowe wątki, traktujące szerzej sprawy związane z Kurzweilem, które nadal wymagają wyjaśnienia. Ten wątek jak najbardziej można pozostawić jako odpowiedź dla pytającego lub ewentualne podsumowanie naszych dywagacji ale równie dobrze może toczyć się własnym życiem.
Tak nawiasem, to też muszę przyznać, że obaj forumowicze (monoaudio, konwalia5) dodaliście tym bardzo ciekawym wątkiem świeżego powiewu wiedzy i entuzjazmu na naszym forum, z czego bardzo się cieszę (jak widać nie tylko Ja) i oczekuję na dalsze ciężkawe posty Smile
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.02.2017, 18:14,
#63
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Dzięki, Rychubil za docenę Wink
Myślę sobie, że fajnie byłoby, gdyby hammond zrobił filmik pokazujący, czy "owe" barwy z PC3K wczytane do Forte brzmią tak samo.
Byłaby to ciekawa lekcja poglądowa Wink nie tylko dla nas, ale dla wielu innych, oglądających filmy muzykuj.com
Takie porównania instrumentów już były, ale instrumentów. Rzetelny test zamknąłby chyba dywagacje na ten temat.
Hammond, biorąc pod uwagę Twoje poprzednie, podobne testy, ten mój chyba nie jest zbyt czasochłonny, obciążający?

Odpowiedz
04.02.2017, 19:56,
#64
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
ile brzmień i jakie ?Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
04.02.2017, 20:50,
#65
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Ja bym był za wspomnianą przez Ciebie orkiestrówką. Chłopaki zaraz dołożą resztę Wink , ale dobrze byłoby, gdyby podali konkretne brzmienia.
Wszystko w granicach rozsądku - filmik 8 - 10 minut?
PS.
Hammond, Forte nie ma seq, ale czy zmiksowane utwory audio mógłbym wrzucić do Flasha, odtwarzać je, dogrywając z klawiatury?

Odpowiedz
04.02.2017, 22:26,
#66
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Nie wiem czy w Forte są te brzmienia z PC3:
- 89 Slo QuadraPad
- 92 Wispy One
- 96 So Lush Pad
- 153 Classic DX Rhds
- 159 Stack 1
- 285 Innervate
Jeśli nie ma a dało by się je wgrać, to chętnie bym posłuchał jak brzmią z Forte.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.02.2017, 23:10,
#67
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
No, chłopaki dawajcie coś z PC3K z samplami... Wink

Odpowiedz
05.02.2017, 01:21,
#68
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Epic Pady działają dobrze Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
17.04.2017, 13:14,
#69
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Witam wszystkich.
Przeglądając Forum, myślę, że szkoda by było zakończyć tak obszerny i ciekawy wątek, jakim jest właśnie ten, więc można jeszcze dorzucić parę własnych przemyśleń dot. Forte.

Otóż osobiście nie podzielam zdania niektórych forumowiczów z tego wątku, jakoby Forte był tylko "protezą" PC3K.
Fakt, że nie posiada seq, riff'ów czy GM nie czyni z niego żadnej protezy.

Na temat tej "protezowości" Forte vs PC3K to najwiarygodniej wypowiedziałby się Hammond, gdyż tylko on tutaj ma możliwość pomacania obydwu modeli jednocześnie. A z dotychczasowych jego wypowiedzi tego nie wywnioskowałem.

Moja ocena jest taka:
Sam brak seq w Forte nie jest czymś według mnie obniżającym loty tego instrumentu, gdyż i tak zdecydowana większość muzyków używa DAW-ów. Z tego powodu dla mnie jest to bez znaczenia czy jest seq czy nie.

Jeśli chodzi o GM: czy w ogóle ma to jakieś istotne znaczenie?
Czemu cała rzesza użytkowników Norda Stage nie narzeka na brak w nim seq czy GM, płacąc za niego duże pieniądze nie obniżając przy tym jego oceny właśnie z tych powodów?

Natomiast Forte ma to co PC3K nigdy nie będzie miał, tj. 3,3 GB pamięci na sample, lepsze piana, a dla mobilnych wersja Forte7 ma dobrą klawiaturą - TP40 (bez porównania do TP8 montowanej w PC3k7)
Zauważcie, że do PC3K nigdy nie zapakujemy fajnego piana np. tego z megapreset.com ważącego 1,7 GB, jak i innych obszerniejszych brzmień. Natomiast do Forte (jak pisze Hammond), zdecydowana większość barw z PC3K jest kompatybilna. A gdyby nawet tak się stało, że coś nie "wejdzie" z PC3K, to są miejsca gdzie możemy pobrać równie dobre alternatywne brzmienia.

Więc czy nie warto zadać sobie odwrotne pytanie, czy przypadkiem obecnie PC3K nie jest protezą Forte?

Zauważcie, że Forte jest najmłodszym dzieckiem Kurzweila, więc logicznym jest, że właśnie ten model będzie w jakimś stopniu ulepszany/rozwijany przez producenta.
PC3K zostanie już na zawsze takim jakim jest obecnie - tak mi się wydaje.

Teraz trochę o czymś innym.

Mój kolega, posiadający dużą profesjonalną firmę nagłośnieniową, intensywnie działającą w całej Polsce, mówi, że zdecydowanie najczęściej na dużych scenach spotyka klawiatury z rodziny NORD-ów, Yamahę MOTIF czy KRONOSA. Oczywiście występują każde inne, ale te wymienione zdecydowanie najczęściej, a już Nord prawie zawsze.
Twierdzi, że obecnie Kurzweila widzi raczej rzadziej, no może poza M. Rodowicz, ale też obok Yamahy Motif i jeszcze kilkoma innymi wykonawcami.

Skoro potocznie mówi się, że KURZWEIL to "sceniczne zwierzę" to jak sądzicie czemu obecnie koncertujący polscy muzycy nie palą się aż tak do tego instrumentu?
(ktoś mówił, że również Hammond z bandem na dużej imprezie grał na Kronosie).

Słowa dot. używanych klawiszy są człowieka, który w sezonie letnim nagłaśnia dziesiątki dużych koncertów.

PozdrawiamSmile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 159 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  Klawisz na wesela Majki 17 40,051 23.10.2022, 21:19
Ostatni post: klezmer_stg
  Jaki klawisz na chałtury patrykyamaha 4 2,266 21.08.2022, 10:49
Ostatni post: mar11111
  Najbardziej uniwersalny klawisz Muzyk-Kamil 7 4,508 15.11.2021, 22:03
Ostatni post: bestspec
  Jaki klawisz na początek do muzyki rock, funk, blues RaffaBassman 10 9,577 24.02.2021, 17:00
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS