Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Clavia Nord - co wybrać?
14.11.2016, 22:57,
#1
Clavia Nord - co wybrać?
Witam serdecznie,

przymierzam się do zakupu syntezatora Clavia Nord. Gram na żywo, wesela, imprezy, itd. Na górze mam Yamaha MOX6, chciałbym coś zakupić jako dolny klawisz, chciałbym zakupić Norda jednak nie bardzo umiem podjąć jakąkolwiek decyzje, nie bardzo wiem jakie są podstawowe różnice między nimi. Zależało by mi na najbardziej "uniwersalnym brzmieniowo" Nordzie, czyli taki który nie będzie ograniczony np tylko do brzmień fortepianowych, lub tylko do brzmień typu lead/synth. Chciałbym mieć także możliwość tworzenia, łączenia nowych barw. Czy Wybór Norda Electro 5D będzie w takim przypadku dobrym wyborem?

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odpowiedz
14.11.2016, 23:14,
#2
RE: Clavia Nord - co wybrać?
Jak na dół, to Nord stage 2 HA88, chyba że 73/76 klawiszy Ci zupełnie wystarcza, to może być i Electro ale w zestawie z MOXFem, to raczej celowałbym w stage'a.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
15.11.2016, 08:09,
#3
RE: Clavia Nord - co wybrać?
Stage... jest bardziej w moim rozumieniu "uniwersalny" ? Czym się dokładnie różni od electro?

Odpowiedz
15.11.2016, 12:04,
#4
RE: Clavia Nord - co wybrać?
Jeśli chodzi o tworzenie nowych barw, to na Nordzie w grę wchodzi jedynie wgrywanie sampli z darmowej biblioteki Clavia lub tworzenie samemu sampli. Nie jest to instrument na bazie syntezy jak np. MOXF. Jeśli chodzi o uniwersalność i brak ograniczeń, to jednak celowałbym w Stage, który ma funkcję split i layer, z urządzeń ma pitch bend i kółko modulation oraz dość ograniczony ale jednak modół syntezatora.
Najlepiej jedź do sklepu i samemu je porównaj, bo Nord ma też specyficzne brzmienia i nie każdy je lubi. Niektóre są świetne a niektóre to porażka moim zdaniem.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
15.11.2016, 16:35,
#5
RE: Clavia Nord - co wybrać?
Dziękuję za pomoc.

Nord Stage niestety przekracza mój budżet finansowy, a nie widzę żadnej oferty tego klawisza na rynku wtórnym. W takim razie chyba lepszym wyborem będzie wybór czegoś zupełnie innego, mogę liczyć na jakieś podpowiedzi? Może Korg Triton Extreme lub Roland Fantom? Ktoś może posiada osobiste doświadczenie z tymi klawiszami?

Pozdrawiam

Odpowiedz
15.11.2016, 16:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.11.2016, 18:23 przez Valtari.)
#6
RE: Clavia Nord - co wybrać?
Witaj, miałem Korga Tritona Extreme dobrych parę lat. To świetna maszyna ale ukierunkowana bardziej na muzykę elektroniczną w dodatku to typowa stacja robocza (tak jak Twój MOX ). I tu moja obawa czy taki instrument sprawdzi się w repertuarze weselnym ! Ja uważam że nie. Będziesz miał wraz z MOXem dwa workstation. Pytanie czy grasz sam, czy w większym składzie. Jeżeli sam, to może warto posiłkować się porządnym aranżerem z podkładami, takim jak na przykład Korg PA3x Le który obecnie po kilku obniżkach ceny obecnie kosztuje ok 7.700 ( początkowo prawie 10.000 )
Dostaniesz do pomocy podkłady a barwy typu trąbka, saksofon itp brzmią w nim świetnie.

Odpowiedz
15.11.2016, 21:56,
#7
RE: Clavia Nord - co wybrać?
Witaj, dzieki za odpowiedź.

Gram w większym składzie - 6-osobowym, stąd uważam że raczej aranżer nie będzie mi potrzebny?

Odpowiedz
16.11.2016, 00:12,
#8
RE: Clavia Nord - co wybrać?
Przede wszystkim wybierz klawisz pod kątem pasujących Tobie brzmień, bo to jednak najważniejsze. Jedź więc do sklepu i ograj kilka i to najlepiej na nagłośnieniu w miarę identycznym, którego sam używasz na imprezach. Musisz w nich usłyszeć jak zagra dany klawisz i które brzmienie Ci bardziej podejdzie. Na słuchawkach będzie inny świat a dema na YT, tez mogą wiele nie pomóc więc tym się nie sugeruj.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.11.2016, 06:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.11.2016, 07:00 przez Valtari.)
#9
RE: Clavia Nord - co wybrać?
Zrób tak, jak podpowiada Rychubil. Jeżeli chodzi o jeszcze jakieś podpowiedzi czym warto się zainteresować, to musiałbyś się zastanowić i napisać czego Tobie brakuje w MOXie, jakich brzmień poszukujesz i oczekujesz od drugiego klawisza. Wówczas można by zaproponować coś konkretniej pod Twoje potrzeby.
Spróbuję wstrzelić się w ciemno w Twoje potrzeby Smile Kiedyś interesowałeś się serią Juno od Rolanda, teraz jest w ofercie coś takiego

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,590.html

Klawiatura już nie taka jak w Juno Di czy Juno G. Tutaj masz 88 ważonych klawiszy, możliwość załadowania dodatkowych darmowych brzmień z tej strony

http://axial.roland.com/category/juno-ds...88_xps-30/

No i cena myślę że niewygórowana, bo ok 4,5 tys,a do tego instrument lekki.
Zresztą przeczytaj test, a jeżeli wstępnie spodobał Ci się ten instrument to odszukaj go w sklepie, ograj samemu, porównaj z jeszcze czymś innym dostępnym na miejscu w sklepie.
Może akurat ten Roland by Tobie spasował

Odpowiedz
17.11.2016, 21:51,
#10
RE: Clavia Nord - co wybrać?
Bardzo dziękuję za pomoc i podpowiedzi Smile

Wersja - 88 klawiszy jak dla mnie odpada, za ciężka klawiatura, musi być półważona, często gram solo. Miałem do czynienia z ważoną klawiaturą w Kurzweilu, nie bardzo mi siadła.

Valtari masz rację, interesowałem się Rolandem i właśnie wtedy padł mój wybór na Rolanda Juno Stage, którego właśnie obecnie chcę wymienić Smile

Zainteresowałem się Korgiem M3, pół ważona klawiatura 73 klawiszowa, ciekawe brzmienia, uważam że super spasowałby z moim górnym MOX.

Ale chętnie usłysze Wasze opinie na ten temat, czy może ktoś miał do czynienia z tym klawiszem osobiście? Chętnie posłucham Was.

Dziękuję za poradę.

Odpowiedz
21.11.2016, 08:45,
#11
RE: Clavia Nord - co wybrać?
Jeśli będziesz ładował swoje sample, to Nord jakoś da radę. Pamiętaj że możesz maksymalnie w Stage 2 połączyć dwie sekcje sample ze sobą, czyli to tak jak byś łączył w normalnym klawiszu dwa brzmienia. Masz jeszcze sekcje piano i hammonda, więc połączysz piano + 2 brzmienia + 2 Hammondy, ale pytanie po co łączysz hammondy Smile Nie zawsze są potrzebne. Zastanów się czy takie rozwiazanie jest ok.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 301 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 456 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123
  Kawai CN301 vs CA49 - co wybrać? Toluen 1 787 23.06.2023, 15:25
Ostatni post: pawelsz
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 989 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz
  Podróż ze stage piano - jaki pokrowiec/futerał wybrać bartek 1 2,703 19.04.2022, 16:47
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS