Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe za 2000-2500zł
16.10.2016, 19:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.10.2016, 20:01 przez Pablito.)
#1
Pianino cyfrowe za 2000-2500zł
Witam. Chciałbym zakupić pianino cyfrowe, którego cena będzie mieściła się w przedziale od 2000zł do 2500zł (choć wolałbym, aby była zbliżona bardziej do tej pierwszej wartości). Zależy mi na tym, aby pianino miało ważoną i dynamiczną klawiaturę (oczywiście 88 klawiszy) i trochę dodatkowych barw takich jak organy czy skrzypce. Nie interesują mnie bajery typu akompaniamenty, style czy ekran. Rozglądałem się trochę w internecie i znalazłem pianina takie jak: Roland F-20, Casio PX-150, Yamaha P-115, Roland FP-30 (niestety te dwa ostatnie przekraczają 2,5 tyś.). Jest też Yamaha P-45, która kosztuje nawet poniżej 2000zł. Natknąłem się też na Yamahę P-105, ale nie jest już produkowana. Nie wiem też, czy można jeszcze kupić tego Rolanda F-20, bo nie mogłem znaleźć żadnej oferty. Czy ktoś z Was miał styczność z którymś z tych pianin i może coś o nich powiedzieć? A może macie jakieś inne propozycje. Proszę o radę.

Odpowiedz
16.10.2016, 20:22,
#2
RE: Pianino cyfrowe za 2000-2500zł
Witaj, rozglądanie się w internecie daje Ci rozeznanie co i za ile można kupić. Ale dopóki nie dotkniesz któregoś z tych instrumentów to nie będziesz wiedział w jakim kierunku iść. Każda firma ma własne rozwiązanie odnośnie budowy klawiatury i jest to wyczuwalne nawet przy pierwszym kontakcie i grając tylko chwilę na każdym z instrumentów dostrzeżesz, że poszczególne klawiatury inaczej pracują i inaczej się zachowują, w różny sposób dają kontrolować brzmienie. To samo dotyczy samego brzmienia. Tu też są wyraźne różnice i bez problemu wychwycisz to choćby oglądając filmiki z prezentacją na Youtube.
Nie ma rady, trzeba wybrać się do sklepu, poświęcić trochę czasu przy kilku wybranych modelach i wyrobić sobie zdanie, po pierwsze która barwa fortepianu (Której firmy) najbardziej Ci się podoba i na jakiej klawiaturze najlepiej się grało.

Odpowiedz
16.10.2016, 20:47,
#3
RE: Pianino cyfrowe za 2000-2500zł
Dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie, żeby przekonać się, która klawiatura będzie dla mnie najlepsza, muszę spróbować sam na niej zagrać. Co do barwy, to po obejrzeniu mnóstwa filmików na youtubie, mogę stwierdzić, że najbardziej odpowiada mi brzmienie Rolanda (chociaż tak jak pisałeś najlepiej będzie posłuchać sobie tych pianin na żywo). Ale gdybym miał się na nie zdecydować , to czy jest ono dalej produkowane? (chodzi mi o Rolanda F-20) Na stronach sklepów jest napisane "brak towaru w magazynie" i jedynie w jednym sklepie znalazłem ofertę. To pytanie tak z ciekawości, bo naprawdę spodobało mi się to pianino i szkoda by było, gdyby nie było możliwości jego kupna w stanie fabrycznie nowym.

Odpowiedz
16.10.2016, 21:07,
#4
RE: Pianino cyfrowe za 2000-2500zł
Model F-20 Rolanda już nie jest produkowany, gdyż za niego wskoczył nowszy FP-30 ale jak dobrze poszukasz, to może jeszcze jakiś sklep będzie mieć ostatnie sztuki tego modelu na stanie bądź w magazynie. W sklepach internetowych jeszcze jest:
http://www.ceneo.pl/26406285
http://riff.net.pl/pianina-cyfrowe/31924...20-dw.html
https://muzyczny.pl/148879_Roland-F20-DW...alnut.html
Jeśli więc jego brzmienie Tobie odpowiada i nie jest Ci niezbędna listwa trój-pedałowa, to F-20 może być dobrą ofertą, gdyż brzmi bardzo podobnie do nowszego FP-30 (na wewnętrznych głośnikach F-20 brzmi nawet lepiej niż FP-30 ze względu na użycie płyty MDF jako obudowy instrumentu a nie plastiku jak w FP-30) a klawiatura - no nie taka jak w FP-30 ale jest przyjemna w dotyku i gra się całkiem komfortowo. Pamiętaj jednak, że to tylko moje odczucia i kwestię czucia i pracy klawiatury koniecznie trzeba zweryfikować samemu, własnymi palcami, bo może się okazać zupełnie inaczej.
Cena może też być okazyjna ze względu na starszy, odchodzący model względem nowszego FP-30.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.10.2016, 21:32,
#5
RE: Pianino cyfrowe za 2000-2500zł
Szkoda , że został wycofany z produkcji. Spróbuję coś znaleźć, może mi się uda. Może też postaram się dołożyć trochę pieniędzy i kupić FP-30, ale to już, tak jak mi doradzacie, po samodzielnym sprawdzeniu tych sprzętów. A czy ktoś z Was miał styczność z tym Casio PX-150? Słyszałem, że pianina z tej firmy to zabawki z plastikowymi dźwiękami, ale seria Privia ma dobre opinie.

Odpowiedz
16.10.2016, 22:00,
#6
RE: Pianino cyfrowe za 2000-2500zł
Zadzwoń do kilku sklepów, które możesz odwiedzić i zapytaj o F-20, bo czasem mają na stanie a ograć koniecznie musisz.
Co do FP-30, który naprawdę ma lepszą klawiaturę, to też byś musiał go ograć i stwierdzić, czy warto Ci dokładać pieniędzy, których chyba jeszcze nie masz.
Co do casio, to podzielam tą opinię - dla mnie to tandeta nie warta wydania pieniędzy.
Skoro jednak planujesz zwiększyć swój budżet, to prędzej ograj sobie tą Yamahę P-115 i poszukaj jeszcze Kawai ES100, który jest najpoważniejszą konkurencją dla Rolanda, choć brzmienie jest zupełnie inne ale dość dobre jak na tą klasę pianina.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.10.2016, 22:08,
#7
RE: Pianino cyfrowe za 2000-2500zł
Ok poszukam sobie jeszcze tego co podałeś. Dziękuję za pomoc Smile

Odpowiedz
17.10.2016, 09:40,
#8
RE: Pianino cyfrowe za 2000-2500zł
Widzisz Lopez, wszystko jest kwestią względną i zależy co kto rozumie przez takie pojęcia jak:

(17.10.2016, 04:49)Lopez napisał(a): ... dość solidnie i estetycznie wykonane, ... całkiem niezłe, ... standardy trzyma, ... idzie na plus.

Jak dla mnie, to z wyżej wymienionymi aspektami nadal problem mają wszyscy producenci i to nawet w wyższych modelach cyfrówek a jeśli chodzi o Casio, to przepraszam ale jak dla mnie odstaje na tyle, że nie ma mowy o zaakceptowaniu decyzji wydania jakichkolwiek pieniędzy na tą markę, zwłaszcza w w omawianej najniższej, budżetowej półce a przecież nie żyjemy już (w Polsce) w zgniłej komunie, żeby cieszyć się czymkolwiek z tzw zachodu, niczym kolorowym plakatem z czasopisma BRAVO wywyższając go do rangi rarytasu z pod lady. Owszem, jeśli ktoś niedomaga ze słuchem, jego estetyka muzyczna jest średnio niskich lotów a do tego jeszcze sknerzy, to wtedy wszystko jedno co kupi wiec niech wyda jak najmniej.
Ja wiem, że powszechna zasada rynku mówi, że produkt tańszy wypiera produkt lepszy i też dlatego na ulicach jeździ pełno Deawoo a nie Volkswagenów ale kiedy zostawia się sprzedawcy dość sporą sumę pieniędzy za nowy produkt, wyciągnięty prosto z pieca firmowej taśmy, to można wymagać jakiegoś minimum w kwestii jakości a jak dla mnie to minimum nie obejmuje Casio.
Jednak tak jak pisałem i zawsze piszę - to jest tylko moje zdanie (poparte jednak ogrywaniem oczywiście), choć wiem, że nie tylko moje, tylko Ci pozostali niestety mało lub wcale nie wypowiadają się tutaj a szkoda, bo tworzy się tu na forum jakaś mantryczna opinia o panaceum na wszystko w zaklęciu pt. "Casio" a prawda jest też taka, że powtarzana ileś razy opinia staje się prawdą i niestety to działa.
Tak samo na innym forum klawiszowym, kilku fanatyków notorycznie poleca workstation Kurzweila do wszystkiego i dla wszystkich, co jest bzdurą uważam, mimo tego iż to znakomity sprzęt, który sam posiadam ale bez przesady.
Na koniec, żeby nie było, że mam skrajne poglądy, to przypomnę, że są jeszcze więksi ortodoksi ode mnie, którzy w ogóle nie uznają cyfrówek Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
17.10.2016, 12:27,
#9
RE: Pianino cyfrowe za 2000-2500zł
Wszyscy producenci pianin cyfrowych dążą do tego samego celu. Aby jak najwierniej odtworzyć barwę fortepianu akustycznego oraz pracę klawiatury z akustyka. Żeby móc odpowiedzieć na pytanie czy to się udało w kwestii brzmienia, to najpierw trzeba sobie odpowiedzieć jak dobrze znamy barwę prawdziwego fortepianu ! W jakim stopniu jesteśmy osłuchani z prawdziwym fortepianem. Przy czym i wśród akustyków są różnice bo Fazioli brzmi inaczej niż Steiway, Yamaha czy Kawai. Estonia brzmi trochę jak Steinway a C.Bechstein brzmi jeszcze inaczej. Poszczególne fortepiany danego producenta tez brzmią inaczej. Inaczej zabrzmi Boesendorfer model 185 a inaczej 280. Inaczej koncertowy a inaczej gabinetowy.

https://www.youtube.com/watch?v=KY_SyDHi2hY
Słychać różnicę ? Smile

Po co o tym piszę ? A no po to aby, oceniając brzmienia pianin cyfrowych zastanowić się jak dobrze znamy oryginał ! To samo dotyczy pracy klawiatury. Ktoś kto nigdy nie uczył się grać choćby na pianinie to nie będzie miał pojęcia do czego się odnosić ogrywając cyfrówki.

Ktoś powie że przecież tematem jest piano cyfrowe w przedziale 2000 - 2500 i nie wymagajmy kosmosu. Zgadza się. Tyle że nie tak dawno temu miałem trochę czasu i odwiedziłem sklep gdzie przeważały modele jednego producenta. Pograłem trochę na modelu za niecałe 3000 zł a zanim sprzedawca mi go włączył, opowiadał o klawiaturze, potrójnych sensorach i jakości brzmienia. Gdy po chwili grania ośmieliłem się wyrazić niezadowolenie z jakości brzmienia, pan zaproponował mi abym przesiadł się na znacznie droższy model w którym "jest już perfekcyjnie odtworzona barwa fortepianu z wieloma niuansami" !! Więc myślę sobie czy ten Pan słyszał kiedyś jak brzmi prawdziwy fortepian ?!
Dlatego uważam że każdy z nas powinien samemu sobie wyrobić zdanie i nie słuchać sprzedawców zachwalających cokolwiek, do czego podejdziemy w sklepie. Tak na prawdę to każdej cyfrówce jeszcze daleko do ideału.
No ale mamy określony budżet i coś wybrać trzeba. Ale najlepiej zrobić to samemu.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 533 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,909 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,117 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS