Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jaki profesjonalny keyboard
19.09.2016, 16:02,
#1
jaki profesjonalny keyboard
cześć, szukam czegoś rozsądnego z możliwościami aranżacyjnymi tak w cenie 3-3,5 tys. Teraz gram na dość leciwym już korgu is40, który odziedziczyłem po starszym bracie. Wszyscy znajomi mają różne modele psr i mnie też namawiają, ale ja wolę mieć coś mniej tak oklepanego. Zastanawiałem się nad pa600, a też jakoś nie do końca mi się podoba, może wy jakieś pomysł mi podsuniecie.

Odpowiedz
19.09.2016, 16:12,
#2
RE: jaki profesjonalny keyboard
To dobrze, że starasz się być oryginalny Smile Ja też nie lubię mieć tego co wszyscy dookoła. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że szukasz instrumentu, który nie tylko będzie dobrze brzmiał, ale i sprawdzi się jako stacja robocza do pracy twórczej. Co byś powiedział na mz-x300, który jest jednym z dwóch najnowszych keyboardów casio. Naprawdę warto go sobie oblukać, bo w tej półce cenowej to może być to czego szukasz.

Odpowiedz
19.09.2016, 16:14,
#3
RE: jaki profesjonalny keyboard
ale casio, no nie wiem czy chcę być aż tak oryginalny

Odpowiedz
19.09.2016, 16:24,
#4
RE: jaki profesjonalny keyboard
No to pozostaje Ci mieć to co mają wszyscy Twoi koledzy. W tej cenie dostaniesz korga, który jak sam stwierdziłeś też nie zachwyca. Ten mz-x jest warty zobaczenia. Oglądanie nie kosztuje a wiedze będziesz miał.

Odpowiedz
19.09.2016, 17:45,
#5
RE: jaki profesjonalny keyboard
(19.09.2016, 16:14)Marcel napisał(a): ale casio, no nie wiem czy chcę być aż tak oryginalny
Haha - Padłem ze śmiechu Big Grin Big Grin Big Grin
Ja chyba też bym nie chciał być aż TAK oryginalny Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.09.2016, 17:59,
#6
RE: jaki profesjonalny keyboard
Wyraźnie sprecyzowane oczekiwania odnośnie tego, czego nie chce SmileSmileSmile

Odpowiedz
20.09.2016, 09:43,
#7
RE: jaki profesjonalny keyboard
Nie no, nie chciałem nikogo tutaj urazić a przyznam się, że nie miałem pojęcia że casio też jakieś poważniejsze rzeczy robi. No cóż na scenach królują yamahy, korgi i rolandy.

Odpowiedz
20.09.2016, 12:21,
#8
RE: jaki profesjonalny keyboard
Wiesz, rozumiem Cię. Wśród znajomych królują Yamahy PSR, pewnie masz już ograne te modele i z czasem trochę Ci spowszedniały. Więc dla siebie chciałbyś już coś innego. Nie napisałeś dlaczego Korg Pa600 Cię nie przekonuje ? Również zbyt popularny czy brzmieniowo coś nie tak ? Bo to mocny gracz w swoim przedziale cenowym. Jeżeli chodzi o serię PSR Yamahy to nie bez powodu Twoi znajomi wybierają te modele, to bardzo udana seria, zarówno jeżeli chodzi o jakość brzmień, jak i możliwości, prostotę i intuicyjność obsługi. Właściwie tylko budżet decyduje o tym który z modeli PSR się wybiera. Jeżeliby kogoś zapytać o keyboard do gry na weselach to pewnie każdy odpowie - Yamaha PSR lub Korg Pa, ewentualnie jeżeli kogoś stać to Tyros.

Oferta Rolanda jest dla mnie trochę udziwniona i nie przekonuje mnie. Trochę tak jakby Roland odpuścił ten segment. Jest seria BK, jest E-A7, trochę w tym bałaganu. Gdzie te czasy świetności serii "E"..
Co do Casio Mz-x to są to dość nowe propozycje, tak wysoko jeszcze Casio chyba się nie zapuszczało z keyboardami. Możliwości spore, brzmienia typu pad, syntetyki bardzo fajne, ale barwy akustyczne według mnie wypadają słabiej od konkurencji.

Tak mniej więcej wygląda oferta keyboardów. Ketron jest drogi, Kurzweilowi nie bardzo się udało ze swoim KA110, więc jeżeli chcesz "przebić" znajomych, to może trzeba będzie dozbierać kasy i kupić wyższy model PSR lub Pa od tych, które oni posiadają Smile
Możesz też poczekać na test Casio mz-x500 tutaj na portalu, który jest w planach. Spodziewane jest spore uaktualnienie systemu, może nowe funkcje, może nowe brzmienia. Pewnie wkrótce się okaże. Sam musisz wiedzieć czego potrzebujesz i czego oczekujesz od swojego instrumentu.

Pozdrawiam

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 650 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 275 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 2,112 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes
  Keyboard do 5500zl baambaam 2 707 08.09.2023, 16:41
Ostatni post: baambaam
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 326 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS