Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki...
03.08.2016, 20:43,
#1
Słuchawki...
UWAGA!
Jeśli uważasz, że wybrałem zły dział na moje pytanie, to bardzo Cię za to przepraszam, ale jako, że nie znalazłem miejsca, do którego wątek pasowałby idealnie, wrzuciłem go do działu, który uznałem za... eee... poprawny? Wink

Tyle, co do formalności, a teraz moje pytanie...

Poszukuję słuchawek nausznych do ćwiczenia gry na pianinie cyfrowym w kamienicy, rzadziej, jako odsłuch, a jeszcze rzadziej do słuchania muzyki...
Mój budżet to około 250 zł... Tak, wiem, to nie jest bardzo dużo, jak na dobre słuchawki Smile W temacie jestem zielony, nie wiem, czy zakup słuchawek używanych, to dobry pomysł, nie wiem, czy lepiej kupić słuchawki zamknięte, czy otwarte, wiem tyle, że chciałbym kupić coś, do czego nie będę musiał od razu kupować wzmacniacza słuchawkowego. Bardzo spodobały mi się słuchawki Marshalla (Major), z tym, że nie wiem, jak brzmią pod instrumentami klawiszowymi...
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedz
03.08.2016, 21:06,
#2
RE: Słuchawki...
Jak najbardziej właściwy dział.

Najlepiej do tego celu sprawdzają się słuchawki wokółuszne otwarte, ze względu na dużą membranę (przeważnie 50mm), co daje dobrą jakość dźwięku, szeroką panoramę i nie męczą tak uszu jak zamknięte.
Słuchawki tak samo jak instrument należałoby jednak osłuchać więc może warto by było wybrać się do Media Markt albo Saturna, gdzie jest spory wybór. Nagrać coś z klawiatury na odtwarzacz w pliku WAVE i podłączyć kolejno słuchawki i słuchać.
W tej cenie z nowych, to mogę polecić kultowe już, nauszne, pół otwarte Koss Porta Pro. Są lekkie, składane, dobrze trzymają się na głowie i dźwięk całkiem mocny jak na taką konstrukcję. Dużo muzyków ich używa i chwalą sobie. Polecam je, bo mam już trzeci ich model (niszczę szybko). Może jakieś tańsze Sennheiser HD serii 2xx albo serii PX.
Mogę jeszcze polecić Audio Technica ATH-M50X ale to są zamknięte lecz do tego celu uważam znakomite, wręcz monitorowe. Kosztują jednak duuużo więcej więc może używane albo niższy model.
Osłuchaj generalnie wszystkie słuchawki niskoomowe (32-80 Ohm) ze wskazaniem na takie marki jak: AKG, Audio Technica, Bayerdynamic, Koss, Philips, Sennheiser, Shure, Superlux.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.08.2016, 21:27,
#3
RE: Słuchawki...
W tym budżecie od siebie mogę zaproponować Koss ur40. Lekkie i wygodne. W brzmieniu nie efekciarskie, nie dodają od siebie basu jeśli go nie ma. Trochę krótki kabel, ale tak już jest, mam cztery pary słuchawek i wszystkie mają przewody ok 1,5 - 1,7 m. Oczywiście nie ma problemu żeby podpiąć jakąś "wydłużkę".
Polecić na pewno mogę produkty Sennheisera i AKG

Odpowiedz
03.08.2016, 21:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.08.2016, 21:43 przez Jamaj.)
#4
RE: Słuchawki...
AKG K92, czy SENNHEISER HD215?

Odpowiedz
03.08.2016, 21:42, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.08.2016, 21:48 przez Valtari.)
#5
RE: Słuchawki...
To nowość z tego roku. Nie miałem styczności. Niestety trzeba wypróbować, przekonać się, ale myślę że powinno być bardzo dobrze. Według różnych testów i recenzji produkty AKG zawsze są wysoko oceniane.
Przyznam że zwrórciłem teraz uwagę na ten model i powiem Ci że zainteresuję się nim bardziej. Słuchawek nigdy nie za wiele Smile A ja zmieniam w zależności od tego czy gram czy słucham i co słucham

O, i mają 3m przewód Smile

Odpowiedz
03.08.2016, 21:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.08.2016, 22:00 przez Jamaj.)
#6
RE: Słuchawki...
Sennheiser też ma 3m, odłączany przewód... Właściwie, one są niemalże identyczne, z tym, że HD klasyfikowane są jako słuchawki dla DJ-ów Smile

Chyba jednak wybiorę AKG, dużo dobrego słyszałem o ich słuchawkach, a swoją drogą, przy niemalże identycznych parametrach, bardziej przemawia do mnie design AKG ;D

Odpowiedz
03.08.2016, 22:05,
#7
RE: Słuchawki...
To prawda że te AKG wyglądają elegancko. Model Sennheiser Hd215 wygląda mi na konstrukcję zamkniętą więc zakładam że szybciej będą męczyć. Będzie uczucie większego nacisku na uszy w porównaniu z AKG. Te AKG K92 już mnie zainteresowały, myślę że wybiorę się gdzieś przyjrzeć (posłuchać ) się im dokładniej.

Odpowiedz
04.08.2016, 11:01,
#8
RE: Słuchawki...
Tak z mojego doświadczenia jeszcze, to pamiętam że Sennheisery mają dość płaską charakterystykę bez wybijających się pasm, co jest dobre uważam do analizy ale np w HD598, które miałem brakowało mi kopnięcia w dźwięku, które mam w Audio Technica. HD598 grały jakby z za kotary.
Miałem też AKG K550, które jak na zamknięte miały szeroką panoramę. Miały piękny, soczysty środek (do wokalu chyba najlepszy) pośród tych co miałem. Góra była nie piskliwa ale za to brakowało mi w nich basu a przecież dolny zakres pasma przenoszenia zaczynał się od 10Hz. K450, małe nauszne miały mniejszą panoramę ale za to potężny, mięsisty bas. Obie pary bardzo komfortowe.
Obawiam się jak będzie z tym basem w K92 skoro dolny zakres zaczyna się od 16Hz. Trzeba koniecznie posłuchać. Sam jestem ciekaw.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.08.2016, 21:33,
#9
RE: Słuchawki...
Chyba po prostu zamówię AKG, a gdy je przetestuję, napiszę wam, co o nich myślę Smile
Tak, wiem, że mądrzejszym pomysłem byłoby obsłuchanie wszystkich słuchawek w tym przedziale cenowym, ale nie wiem dlaczego, jestem przekonany, że to dobry wybór Wink

Odpowiedz
04.08.2016, 21:50,
#10
RE: Słuchawki...
Też tak czuję Smile Priorytetem powinna być w tym przypadku neutralność !! Bez podbicia jakichś zakresów częstotliwości. I w tym przypadku ten model powinien się sprawdzić.

Odpowiedz
04.08.2016, 22:51,
#11
RE: Słuchawki...
Więc czekamy... ;D
Teoretycznie do wtorku

Odpowiedz
05.08.2016, 00:37,
#12
RE: Słuchawki...
Osłuchałbym najpierw! Może brakować basu jak w K550 i co potem?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.08.2016, 18:48,
#13
RE: Słuchawki...
Ponoć chwalone są słuchawki Bayerdynamic DT-770, co o nich sądzicie, ma ktoś może?

Odpowiedz
05.08.2016, 18:58,
#14
RE: Słuchawki...
Na forach audio są chwalone ale trzeba zwracać uwagę na wersję impedancji, bo są 80 i 250 Ohm a to ma znaczenie.

http://www.beyerdynamic.waw.pl/impedancj...namic.html

Wyczytałem też gdzieś że warto dopłacić do DT990 Smile
No ale to już inny budżet niż w tym wątku

Odpowiedz
05.08.2016, 19:12,
#15
RE: Słuchawki...
Są jeszcze DT770 32-Ohm (770 są zamknięte a 990 otwarte).
Miałem DT150 - piękny bas i środek, duża scena jak na zamknięte i bardzo komfortowe ale 300 Ohm byle czym się nie napędzi.
Najlepiej umówić się z kimś kto ma już takie (wygrzane oczywiście), których się szuka i osłuchać. Na forum audiostereo pełno tego.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.08.2016, 20:11,
#16
RE: Słuchawki...
A ja sobie chwalę Focal Spirit One S. Brzmienie mi bardzo odpowiada, chociaż dość mocno uciskają.

Odpowiedz
05.01.2018, 20:26,
#17
RE: Słuchawki...
Witam

Jakie słuchawki do pianina i nie tylko,
wymagania:

- aby nie męczyły głowy, uszu
- aby można było używać długo bez zmęczenia
- propozycja modeli najlepiej w trzech przedziałach cenowych: do 300pln, do 500pln, do 1000pln

Odpowiedz
05.01.2018, 23:22,
#18
RE: Słuchawki...
Żeby nie męczyły, to najlepiej otwarte, bo oddychają i welurowe pady ale nie zawsze jest tak szeroki wybór. Otwarte też mają szeroką scenę, choć bywają wyjątki wśród zamkniętych jak AKG.
Jak najniższa impendancja ale mn.w. od 32 do 60 ohm.
Ja polecam: Audio-Technica ATH-M50X (zamknięte), AKG K551 (zamknięte), Sennheiser HD598 a z tanich, to Koss Porta Pro (półotwarte).

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Słuchawki dokanałowe na scenę pawelsz 3 6,864 09.10.2017, 13:24
Ostatni post: pawelsz
  Kawai mp7 vs CA17 + statyw + słuchawki razor1379 4 10,126 14.05.2017, 12:46
Ostatni post: Valtari
  Słuchawki/ głośniki do stage piano (dom) Majki 4 9,752 15.11.2016, 10:55
Ostatni post: rafal.znamirowski

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS