Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aplikacja dla zespołu iOS / android
20.07.2016, 17:10,
#1
Aplikacja dla zespołu iOS / android
Witajcie!
Poszukuje aplikacji na Apple albo Androida, która obsłuży zespół na jobach, koncertach. Chodzi o teksty, funkcje, notatki sporadycznie kwity itp.
Co polecacie? Jak to się łączy, paruje?

Odpowiedz
23.07.2016, 11:49,
#2
RE: Aplikacja dla zespołu iOS / android
Pomoże ktoś?

Odpowiedz
24.07.2016, 09:45,
#3
RE: Aplikacja dla zespołu iOS / android
Chyba brak pomysłu albo ludziska pouciekały na wakacje Smile
Szukałem tematu na innych forach ale nic. Jeśli chodzi o obsługę tekstów to chyba sami sobie tworzą w PDF'ie

Odpowiedz
24.07.2016, 13:46,
#4
RE: Aplikacja dla zespołu iOS / android
Nie bardzo rozumiem, czy to ma być do pracy z zespołem, czy na występy, bo jak na występy, to szczerze Ja bym polecał zwykłe papierowe kwity na pulpicie, które się nie zwieszą ani nie uciekną, przy jakimś niekontrolowanym dotknięciu ekranu. Po za tym 10io calowy tablet, to nadal tylko format A5 i świeci w twarz.
Jeśli chodzi o pracę, to wydaje mi się, że każdy plik czy to nutowy, czy tekstowy, można potem bez problemu skonwertować w programie na format pdf a potem go wysłać bądź wydrukować.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
24.07.2016, 21:52,
#5
RE: Aplikacja dla zespołu iOS / android
Tak do tej pory pracowałem - kwity i na pulpit. Ale zastanawiam sie czy istnieją aplikacje do tego typu zadań. Gdzieś kiedyś czytałem że ktoś w taki sposób własnie działa. Tzn jedna aplikacja na kilku urządzeniach zsynchronizowana wyświetla te same lub inne informacje w zależności od indywidualnych ustawień. Chodzi o to że nie moge polegać na stałych setach a kolejność granych utw zależą od kilku czynników, które są podejmowane przez nazwijmy to "frontmena" i dlatego znacznie lepiej by się pracowało jeśli jego wybór lub os będacej bezpośrednio w jego otoczeniu informował cały band o tym co bedzie grane. I najlepiej żeby jeszcze każdemu muzykowi wyświetlały się informacje jemu potrzebne. Mam nadzieje, że dostatecznie jasno to przedstawiłem.

Odpowiedz
25.07.2016, 01:06,
#6
RE: Aplikacja dla zespołu iOS / android
Tak, jest to jasne i mn.w. domyślam się jak by to miało działać (frontman otwiera plik z nutami utworu A lub wprowadza tylko jego numer a całej reszcie muzyków, w tym samym czasie otwierają się pliki tego samego utworu z odpowiednimi dla nich nutami lub tekstami). Coś na zasadzie głównej stacji zarządzającej, kontrolera i wielu odbiorników.
Pomysł bardzo ciekawy i wydaje się być prosty ale nie wiem, czy nie byłoby lepiej zapytać o to bardziej jakiegoś informatyka niż muzyka. Spróbuj zapytać o to hammonda.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.08.2016, 10:30,
#7
RE: Aplikacja dla zespołu iOS / android
Trochę się rozglądałem ostatnio i najlepsza aplikacja to SongBook. Wg mnie wygrywa zdecydowanie!
Poniżej skopiowane linki kolegi z innego forum:
https://www.youtube.com/watch?v=kbuTxy2dpzQ

Szczerze polecam!

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 510 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
  Nauka gry na fortepianie dla najmłodszych - materiały dydaktyczne kasandra_roxana5 6 12,028 29.03.2020, 23:34
Ostatni post: Rychubil
Wink Kabel USB Midi dla Mac Ralph1983 4 6,165 25.11.2018, 14:47
Ostatni post: Ralph1983
  Pianino cyfrowe dla początkującego do 3-3.5 tys ad94kaz@gmail.com 2 4,431 21.08.2018, 11:02
Ostatni post: Pedrito
  dla kogo to forum? pattybage 4 9,365 21.04.2015, 17:34
Ostatni post: Rychubil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS