Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na jaki instrument czekacie ?
14.07.2016, 20:49,
#1
Na jaki instrument czekacie ?
Innymi słowy - co chcielibyście, żeby pojawiło się na rynku od danego producenta.

Jeśli chodzi o mnie to chciałbym, żeby Kurzweil wypuścił syntezator. Lekki, nie drogi z dużą ilością barw, taka konkurencja do Yamahy MX61.
Od Rolanda chciałbym następce Fantoma G ! Taki kombajn, flagowa stacja robocza z tak rozbudowanym sekwencerem jak właśnie w Fantomie G.
Chciałbym też zobaczyć Korga Pa4x Le.

A gdybyście Wy mogli decydować, to co byście wprowadzili na rynek ?

Odpowiedz
14.07.2016, 21:46,
#2
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Mam nadzieję za jakiś czas zobaczyć następcę Kawai VPC1 z wbudowaną klawiaturą Grand Feel II oraz równie ascetyczną konstrukcją jak obecny model.
Czekam (choć w sumie już tylko z czystej ciekawości a nie planu zakupu) na moduł Synthogy Vixano VR do wirtualnych fortepianów tejże firmy.
Najbardziej jednak czekam, na wypuszczenie przez firmę Steinway&Sons, własnego instrumentu cyfrowego bądź wirtualnego, zbudowanego w oparciu o sample swoich najlepszych modeli fortepianów, takich jak model D Maurizio Polliniego. Mogło by to być coś na kształt wirtualnego Bosendorfera - Vienna Imperial z biblioteki Vienna Symphonic Library. Myślę jednak, że może to pozostać tylko w sferze moich marzeń.

(14.07.2016, 20:49)Valtari napisał(a): Jeśli chodzi o mnie to chciałbym, żeby Kurzweil wypuścił syntezator. Lekki, nie drogi z dużą ilością barw, taka konkurencja do Yamahy MX61.

O tak! Ograłem sobie tydzień temu MXa i jestem pod sporym wrażeniem jego nowoczesnych brzmień, zestwawów, arpegiatora, nie mówiac już o wbudowanym interfejsie midi.
Kurzweil? Mógłby być taki tani model dla przeciwwagi swoich rozbudowanych kombajnów ale czy pójdą na takie rozwiązania? - wątpię.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
14.07.2016, 21:57, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.07.2016, 22:09 przez Valtari.)
#3
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Ale Steinway&Sons nie ma chyba doświadczenia w elektronice. Ktoś musiałby to dla nich zrobić.
Jakaś współpraca w opracowaniu takiego instrumentu z perfekcyjnie zsamplowanymi próbkami fortepianów Steinway&Sons, wyposażonego oczywiście w bardzo dobrą klawiaturę.

Kurzweil ma swoją filozofię Smile Wchodząc na stronę Kurzweila widzimy duży wybór instrumentów typu Stage Piano. Można zobaczyć jak seria Forte ewoluuje. Mój Forte Se po kolejnych aktualizacjach systemu stał się syntezatorem - workstation Smile. Ale brakuje typowego, lekkiego syntezatora.

Odpowiedz
15.07.2016, 11:58,
#4
RE: Na jaki instrument czekacie ?
FORTE z sekwencerem i wersjami sentezatorowej klawiatury będzie strzałem w dychę. Tylko to pewno już będzie jakiś PC4 czy K3000, nawet by nie musieli nic więcej dokładać, ale mogliby Ribbon, Breath Controller itp.

Następca Fantoma jak najbardziej, wydaje się, że dziwne posunięcie Yamahy z Montagem zrobiło dla takiej maszyny miejsce obok oczywiście Kronosa, który teraz może swobodnie wypuścić białą, albo czerwoną wersję i też sie sprzeda.

Odpowiedz
15.07.2016, 12:43,
#5
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Ja bardzo bym chciał aby Roland i Korg wypuścili podrasowane swoje perełki jak D-50, czy M1 w nowych lekkich obudowach, nawet zasilacz mógłby być zewnętrzny ;-). Co prawda mam Jupiterka 80 i tą całą kolekcję Synth Legends, ale wystarczy zerknąć na Youtube, porównac brzmienia i porażka. D-50 jest nie do podrobienia. Swojego czasu szukałem jakiś dobrze utrzymanych D-50 czy m1, ale niestety większość w opłakanym stanie buuu..

Roland Juno-Stage, Roland Jupiter 80, Roland Xp-80, Korg M1, Korg KingKorg, Yamaha HS 80M, Mac Pro, Logic Pro 9, Propellerhead Reason 7,
Odpowiedz
15.07.2016, 16:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2016, 16:10 przez Valtari.)
#6
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Garit, nie zupełnie to miałem na myśli. Forte z lekką klawiaturą, K3000 lub PC4 ok !! Ale ja miałem na myśli coś nie drogiego ! Coś jak MX 61 ! Powiedzmy za ok 3 tysie Smile Jak wyjdzie K3000 albo Pc4 to pewnie ponad 14 tysi trzeba będzie zapłacić !

Podzielam Twoje zdanie co do Montage !! Tyle kasy za tą Yamahę, mogli by dać pełny sekwencer !!!

Odpowiedz
15.07.2016, 22:22,
#7
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Wiem wiem, na pewno te wersje 61 klawiszy jakiegoś flagowca i nowego Kurza też zapewne, to będą wycenione na co najmniej 10 tys. jak nic.
Ja akurat nie tęsknię za jakimiś wersjami a la MX.

Odpowiedz
15.07.2016, 23:35,
#8
RE: Na jaki instrument czekacie ?
No ja też nie mówię żebym kupił taki instrument. Uważam tylko że powinni mieć w ofercie taki instrument i zapewne dobrze by się sprzedawał przy rozsądnie skalkulowanej cenie.
Ja wolę flagowe kombajny Smile Mam Forte Se i przydałby mi się do tego właśnie jakiś konkretny workstation, ale poczekam jeszcze. Może coś się pojawi co mnie zainteresuje

Odpowiedz
16.07.2016, 19:29,
#9
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Tymczasem kupiłem wtyczkę Synthogy American Concert D.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.07.2016, 20:01,
#10
RE: Na jaki instrument czekacie ?
No i jak ? Smile Jest chociaż zadowalająco ? Smile

Odpowiedz
16.07.2016, 20:09,
#11
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Dopiero kupiłem. Zainstaluję po wakacjach, kiedy wrócę (za tydzień) ale skoro 18to warstwowy German Concert D mi odpowiada, to 21 wastw tym bardziej powinien.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.07.2016, 20:14,
#12
RE: Na jaki instrument czekacie ?
No tak Smile Chociaż z drugiej strony wymagania rosną. Kiedyś miałeś Nord Piano 2 i wtedy był to ten znaleziony święty graal Smile Czytałem jak czekałeś żeby się nagrzał do temperatury pokojowej i że brzmienia fortepianu są super. Może skończy się na tym wymarzonym akustycznym fortepianie Smile

Odpowiedz
16.07.2016, 20:58,
#13
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Akustyczny fortepian, to mój miraż i marzenie, które nie wiem czy się kiedyś spełni ale za to jest o czym marzyć.
P.S. Też pamiętam moje podekscytowanie kiedy odpakowywałem Norda a teraz u kolegi dosłownie raz na nim pograłem.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.07.2016, 23:52,
#14
RE: Na jaki instrument czekacie ?
A ja poszedlem dla odmiany w hardware, w Integre 7, ale z zalozenia to mialo byc na chwile w oczekiwaniu na nowy flagowy workstation yamahy, a teraz jestem w kropce,
Ciekawie moga wygladac nowe aranzery, juz siie plotkuje o nastepcy Tyrosa, a mam wrazenie, ze swiatek aranzerow pedzi szybciej.

Odpowiedz
17.07.2016, 10:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2016, 10:50 przez Valtari.)
#15
RE: Na jaki instrument czekacie ?
No i ja podobnie myślę Garit. Co prawda chciałbym mieć Spectrasonics Omnisphere albo takie głosy jak z Shevannnai Voices of the Elves Smile to jednak stawiam na duet klawiszy z czego jeden to workstation lub aranger.
Następca Tyrosa 5 ? tak szybko ?
Mnie interesowałby Korg Pa4x w wersji Le ( oczywiście ze względu na cenę)
Ewentualnie przyjrzałbym się następcy MOXF lub Kome. Koniecznie w wersji więcej niż 5 oktaw.

Natomiast kompletnie mnie nie interesują "zabawki" z 25 czy nawet 49 mini klawiszami. To nie jest narzędzie pracy dla muzyka który przez wiele lat uczył się grać.

Odpowiedz
17.07.2016, 11:53,
#16
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Nastepca Moxfa pewno sie pojawi, ale obawiam sie ze znowu przyoszczedza na klawiaturze, ale jak ci to nie przeszkadza to bylby to dobry wybor.
Zrodla zblizone do dobrze poinformowanych, z innego forum, mowia ze jeszcze w tym roku pojawi sie nastepca Tyrosa, z tym ze ma to byc juz nowa seria pod inna nazwa.

A ja to chyba najbardziej jestem ciekaw kolejnego ruchu Kurza.

Odpowiedz
17.07.2016, 15:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2016, 15:40 przez Valtari.)
#17
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Mówisz że przyoszczędzą na klawiaturze. Ale jakby co, to i tak bym brał w wersji 88 klawiszy a tam już jest chyba lepiej z klawiaturą...a może się mylę. Koniecznie musi być większy wyświetlacz, żeby można było jakoś względnie pracować na sekwencerze.
Następca Tyrosa to będzie pewnie kosztował ze 15 tysięcy Sad

Kurzweil cały czas wypuszcza uaktualnienia do Forte i Forte Se. Do Se wrzucili sekwencer więc do pełnego Forte z pewnością też wrzucą. I wtedy Stage Piano stanie się Workstation. Wypuszczenie PC3A kompletnie nie rozumiem. Według mnie to krok w tył. Chyba jeszcze poczekamy na coś nowego od nich. To chyba wcześniej faktycznie ten nowy Tyros albo następca MOXF

Odpowiedz
17.07.2016, 22:07,
#18
RE: Na jaki instrument czekacie ?
No tak z wersja 88 moze byc lepiej, ale zobaczymy, bo jednak ta z moxfa to nie bardzo, ale juz ta z FA-88 jest super. Ale cos sie obawiam, ze zamiast nastepcy Moxfa bedzie ubozszy Montage, czyli bez sekwencera. Co by to nie bylo to bedzie cos w okolicy 7 tys. (za 88) i z 4,5 tys (za krotsza).

Odpowiedz
18.07.2016, 19:31,
#19
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Po co komu następca Fantoma G? Co może być lepszego w nowej stacji, czego nie ma w istniejącej?

Odpowiedz
18.07.2016, 20:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.07.2016, 21:08 przez Valtari.)
#20
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Co może być lepszego ? Możliwości mogą pozostać te same, ale brzmienia trzeba by było hmmm...zaktualizować Smile Trochę już czasu minęło od premiery Fantoma G i brzmieniowo nie dorównuje on konkurencji. Instrumenty akustyczne takie jak choćby gitary nie brzmią dobrze. Na pewno jest co poprawiać w kwestii brzmień, nagrać całkowicie nowe próbki itp.

Przydałoby się też podwoić polifonię. Inna sprawa że jeśli dobrze widzę to nawet nie ma go już w ofercie na stronie Rolanda.

Odpowiedz
19.07.2016, 07:21,
#21
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Jeżeli uważasz, że Fantom brzmieniowo nie dorównuje konkurencji, to obawiam się iż nie miałeś z tym instrumentem wiele do czynienia. A jeżeli tak, to nie umiałeś sobie poradzić z tym co oferuje. Wielu muzyków nawet sprzedaje ten instrument, bo tak na prawdę jest trudny i wymagający. Otóż, próbki, które ma na pokładzie, to zbiór całego osiągnięcia w dziedzinie inżynierii dźwięku w tej materii. Co do brzmień, to te, którymi możesz grać włączjąc instrument, należy traktować jako demo. Dopiero te co sobie zbudujesz, albo kupisz od profesjonalnych producentów, są adekwatne do oceny. Mam np kolekcje profesjonalnie zrobionych brzmień np fortepianów i jako muzyk, zapewniam, że nie odróżnisz od oryginału. Nawet usłyszysz niuanse opadających młoteczków, czy wybrzmiewanie lekko zużytych strun. Podobnie mają się wspomniane przez ciebie brzmienia gitar. Jak pewnie wiesz, brzmienia budowane w Fantomie są wielowarstwowe, a niektóre instrumenty, o których piszesz są w bazie np jedną warstwą o do tego np mono ( tak w skrócie). Aby osiągnąć efekt zadowalający, należy, dobrać inne brzmienie, połaczyć je w całość (też w skrócie). Wtedy to ma sens. Osiąga się głębie, panoramę w odbiciu dźwięku, bądź odpowiednią barwę. To jest syntezator, nie keyboard. Po co wydawać masę pieniędzy na instrument, do tworzenia barw, jak używa się go i ocenia jako instrument z gotowymi brzmieniami, który można kupić za 30 procent jego wartości, albo lepiej jakis np moduł brzmieniowy...

Odpowiedz
19.07.2016, 08:49,
#22
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Oczywiście że masz rację z tym, że brzmienia które można sobie stworzyć w syntezatorze to zupełnie inna bajka w porównaniu do fabrycznych presetów. Inna sprawa że płacimy za instrument nie małą kasę a potem dokupujemy osobno pakiety brzmień, bo są o niebo lepsze od tych fabrycznych. Ale to dotyczy również Korga czy Yamahy. Można zadać pytanie czy producent nie mógł się bardziej postarać ?.Smile
Twój G8 pracuje jako Master w większym systemie zawierającym jeszcze inne instrumenty i nie tylko. Ktoś kto chciałby mieć wszystko w jednym instrumencie i kupi na przykład takiego Fantoma G który będzie robił za całe studio, dostrzeże z czasem że przydałaby się chociażby większa polifonia.
Żadna z firm nie wyprodukowała instrumentu "ostatecznego", co pewien czas pojawia się następca. Oczywiście prawa rynku, bo trzeba coś sprzedawać, ale jednak kolejne modele są coraz to potężniejsze. Nie jest to może tak dynamiczny rynek jak w przypadku choćby smartfonów, gdzie nie zdążysz poznać możliwości swojego telefonu a już wychodzi następny model. W przypadku G8 jednak chętnie zobaczyłbym następce z 256 głosową polifonią, z dużą ilością insertów, zachowując 128 ścieżkowy sekwencer a na pewno znalazłoby się parę ciekawych w zastosowaniu nowinek Smile

Odpowiedz
19.07.2016, 10:19,
#23
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Alien ma duzo racji z Fantomem, ale
- po pierwsze: nie ma go juz w sklepach
- po drugie: nawet gdyby wznowiono jego produkcje bez zadnych zmian, rynek by tego nie kupil,
- po trzecie: rynek dziala tak, ze bedzie wyciagal nasze najskrytsze potrzeby i bedzie probowal je zaspokajac, ba , nawet stworzy nowe i bedzie wmawal nam ze to potrzeba naszego zycia.

Odpowiedz
19.07.2016, 14:20,
#24
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Hm Fantom to sampler. I z polifonią radzi sobie bez problemu. Rozbudowane brzmienia poprostu samplujesz. I jako sample brzmieniowe możesz z powrotem podłożyć pod klawisze i jest ok. Akurat tyle ścieżek w sequencerze to przerost formy nad treścią. Lepiej by było połowę tego co jest śladów midi i podwoić slady audio. Z prostej przyczyny, o której wcześniej napisałem, oraz po drugie przy komponowaniu, gdy na zewnętrznych syntezatorach robimy więcej niż jedno brzmienie, a są jednokanałowe, jak choćby V-synth gt . Czasami te 24 ścieżki audio to za mało, co zmusza do resamplingu. A jak wiadomo, resampling pogarsza nieco efekt jakości. Co do brzmień, mało kiedy używa się fabrycznych, po dłuższym okresie. Tylko swoje, albo przerobione fabryczne. Pwód jest taki, że są one częsciowo wykończone. Ale to jest specjalny zamysł konstruktora. Jedne są mono, inne bez przeksztalceń, prawie każde wymaga dopieszczenia. Każda próbka, ma kilka przypisanych innych, widocznych tylko w edytorze, które niejako dopinając do podstawowej, dopiero tworzy dźwięk właściwy, i to musimy zrobić sami. Ale tak naprawdę, to dopiero użycie Fantoma jako multisamplera, pokazuje jego moc. Można zsamplować każdy inny zewnętrzny instrument np Mooga i grać potem jego brzmieniem na Fantomie, ale tym razem polifonicznie. Jedyna trudność to zapętlenie próbek, ale są dostępne ciekawe programy komputerowe, którymi się w razie problemu można wesprzeć. Technika biegnie do przodu, nowe procesory, szybkie dyski, twardsze tworzywo, to można zmienić. I z tego powodu można powtórzyć serię, nawet z małą kosmetyką w systemie. Co do brzmień, ucho ludzkie więcej nie usłyszy w innych i nowszych instrumentach tego typu, co usłuszałoby w Fantomie. Jeżeli nie, to ten co go obsługuje jest za to odpowiedzialny, nie instrument.

Odpowiedz
19.07.2016, 16:51,
#25
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Jexeli o mnie chodzi, to gdyby teraz wyszedl Fantom nawet z taka kosmetyka o jakiej pisze Alien to mialby u mnie wiecej szans niz Kronos. Ale to se nevrati, Fantoma juz nie ma.

A wydaje sie, ze teraz producenci hardware szukaja swich silnych stron gdzie indziej, bo software zabral im przewage w samplowaniu, sekwencerach, pamieci, a nawet w brzmieniu. Jedyna chyba przewaga to tzw. Workflow, tego nie zastapi zaden soft, stad biora sie takie wynalazki jak np. Super knob.

Odpowiedz
19.07.2016, 20:25,
#26
RE: Na jaki instrument czekacie ?
No właśnie o to chodzi że Kronos też jakoś mnie nie przekonuje, Montage nie jest w zasadzie workstation więc napisałem że chętnie bym zobaczył następce Fantoma G

Odpowiedz
22.07.2016, 07:44,
#27
RE: Na jaki instrument czekacie ?
A czy coś słychać na temat pojawienia się nowego aranżera rolka, czy to ma być kolejna beczka czy jakaś zupełnie nowa linia?

Odpowiedz
22.07.2016, 09:56,
#28
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Masz na myśli następce BK9 ? Firmy lubią zaskakiwać, wydawałoby się że u Rolanda seria "BK" będzie rozwijaną serią aranżerów, ale wypuścili E-A7. Więc jak będzie się nazywał kolejny aranżer tego dowiemy się chyba dopiero, gdy zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Odpowiedz
22.07.2016, 12:14,
#29
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Tak, mam na myśli następcę bk9 nad którą nawet swojego czasu się zastanawiałem bo brzmieniowo mi podchodziła. Niestety obsługa jej, jak zresztą wszystkich beczek już mniej a brak wokalizera sprawiły, że sobie odpuściłem i teraz cierpliwie obserwuję czekając co nowego wypuszczą.

Odpowiedz
22.07.2016, 15:09,
#30
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Jakby wypuścili taki top aranżer, konkurujący z Korgiem PA4x i Tyrosem to byłoby ciekawie Smile
No nie wiem, czy odważą się zapuścić w te rejony Smile, na pewno mają przebadany rynek, czy jest uzasadnienie dla takiego modelu. Trzeba cierpliwie czekać.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 510 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
  Ryski na klawiaturze. GoOrange 12 5,299 31.10.2022, 17:44
Ostatni post: GoOrange
  Kto chce pograć na keyboardzie? garit 0 924 28.03.2022, 09:02
Ostatni post: garit
  Sale na konferencje marzenka22Walc1 1 2,344 12.05.2020, 17:16
Ostatni post: Valtari
  przemyślenia na temat instrumentu lub oprogramowania do brzmień organów kościelnych tilla 18 19,520 07.04.2020, 05:56
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS