Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gracie ze słuchu czy z nut?
07.04.2016, 21:59,
#1
Gracie ze słuchu czy z nut?
Jak w temacie. U mnie to różnie. Umiem grać ze słuchu, jednak lepiej mi wychodzi z nut i słuch tylko jak nie mam nut. Smile

Odpowiedz
08.04.2016, 14:25,
#2
RE: Gracie ze słuchu czy z nut?
Ja jak na samouka przystało gram tylko ze słuchu Smile .

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
08.04.2016, 21:20,
#3
RE: Gracie ze słuchu czy z nut?
Różnie - klasyka z nut, jazz itp z nut i funkcji a jakaś rozrywka, to przeważnie sprawdzam w jakiej tonacji jest wykonana oryginalnie i dobieram funkcje ze słuchu.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
27.04.2016, 16:23,
#4
RE: Gracie ze słuchu czy z nut?
Ja zazwyczaj ze słuchu i czasami z nut

Odpowiedz
28.04.2016, 14:27,
#5
RE: Gracie ze słuchu czy z nut?
Ja najwięcej to z You Tuba. Tak że apel do zamieszczających filmiki, kręćcie tak by było łapy widać Smile.

Odpowiedz
11.05.2016, 21:57,
#6
RE: Gracie ze słuchu czy z nut?
(28.04.2016, 14:27)garit napisał(a): Ja najwięcej to z You Tuba. Tak że apel do zamieszczających filmiki, kręćcie tak by było łapy widać Smile.
To Ci polecam program Synthesia (starsze wersje, bo nowsza trochę ograniczona jeśli chodzi o free). Ściągasz midi, odpalasz w programie
i masz wszystkie instrumenty. Każdy innym kolorem, możesz wyłączać dźwieki, kolory, by np. pokazywało same pianino. Przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=yatZCBdymCY

Odpowiedz
12.05.2016, 18:44,
#7
RE: Gracie ze słuchu czy z nut?
Tak znam, czasami też korzystam, ale na YT jak pokazują jednocześnie klawiaturę z Synthesi i z klawisza. A czasami są też nuty, ale to chyba z innego programu, jak np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=XHYkP89zl_s

Odpowiedz
18.05.2016, 18:58,
#8
RE: Gracie ze słuchu czy z nut?
Ja rozczytuje nuty a potem jak juz wszystko pamietam to cisne z pamięci Smile

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
03.08.2016, 06:30,
#9
RE: Gracie ze słuchu czy z nut?
(08.04.2016, 14:25)Azzorek napisał(a): Ja jak na samouka przystało gram tylko ze słuchu Smile .

Pozdrawiam,

Azz
Podobnie jak kolega, słucham utworu, dopasowuję tonację i resztę.

Odpowiedz
03.08.2016, 20:53,
#10
RE: Gracie ze słuchu czy z nut?
Ja staram się to łączyć (oczywiście nie mówię tu o muzyce poważnej), ale np. standardy jazzowe można udoskonalać, zarówno harmonię, jak i samą melodykę i muszę przyznać, że jest to świetny i dość ambitny sposób "coverowania" Smile
Pozdrawiam

Odpowiedz
06.04.2017, 13:32,
#11
RE: Gracie ze słuchu czy z nut?
Trochę odgrzewam kotleta.
Gdy mnie nachodzi ochota na granie (choćby taka na kwadrans) gram ze słuchu. A ponieważ miałem długą przerwę w kontakcie z instrumentami, w ten sposób utrwalam sobie przy okazji położenie dźwięku na klawiaturze, po to aby go w przyszłości nie szukać. Gdy zaś chcę zagrać coś konkretniejszego, siadam do nut. Jednak trochę czasu minęło zanim opracowałem sobie sprawną metodykę przenoszenia dźwięków z zapisu nutowego na klawiaturę. Dlatego wychodzi mi to różnie, jednak z każdym powtórzeniem coraz sprawniej. Z drugiej jednak strony każdy utwór zapisany nutami ma zdecydowanie więcej dźwięków do zagrania, niż gdy odgrywam go sobie ze słuchu. Więc jest po prostu trudniej.
Co do zasady staram się grać jak najczęściej z nut, bo dzięki temu czytanie w locie idzie mi coraz sprawniej. A dzięki temu otwieram sobie możliwość do grania utworów, które ze słuchu byłoby mi ciężko zagrać :-)

Stage Piano KURZWEIL MPS20F
Bractwo KURZWEILA Cool
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nauka na pianinie czy keyboardzie? Siabal 10 4,247 16.09.2022, 07:00
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS