Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zewnętrzny moduł arrangera
29.02.2016, 10:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.02.2016, 10:22 przez puncho.)
#1
Zewnętrzny moduł arrangera
Witajcie Smile

o dłuższego czasu nurtuje mnie następujące pytanie: czy istnieje jakieś sprzętowe rozwiązanie, które pełniłoby funkcję zewnętrznego arrangera, na którym - oprócz automatycznych, edytowanych akompaniamentów znanych z keyboardów - można byłoby np. odtwarzać style audio oraz bawić się w odtwarzanie backing tracks (z możliwością edycji poszczególnych ścieżek, włączania/wyłączania parametrów edycji, itd)?

Mam dwa syntezatory (yamaha motif xf7, korg x50) i keyboard-arranger (yamaha psr 2100), który w zestawieniu z tymi pierwszymi - umówmy się - nie brzmi już zbyt dobrze. Ale ma niezaprzeczalną zaletę w postaci automatycznych akompaniamentów, które w dużej części są edytowalne. Nie chcę go sprzedawać właśnie z powodu tych akompaniamentów, bo bardzo dobrze mi się gra w ich towarzystwie - stąd też moje pytanie Smile

Marzy mi się taki układ: zewnętrzny moduł automatycznych akompaniamentów/aranżacji z tyrosa/paX podłączony do dwóch synthów Smile

Czy takie rzeczy tylko w studio? Smile

Odpowiedz
29.02.2016, 14:43,
#2
RE: Zewnętrzny moduł arrangera
Cześć. Mam podobny dylematWink
Szukam rozwiązania aby grać na dobrym stage piano ( kurzweil forte, nord stage itp) i mieć możliwość odtwarzania styli/ dogrywania do nich. Jeszcze jakby była możliwość by te style robić wcześniej od zera i używać np audio drums, live guitar.
Są dwa moduły aranżery - roland bk 7 i ketron mid jay pro.
Lecz zaden z nich nie ma opcji robienia swoich styli, mimo że chyba ketron lepiej brzmi w sekcji rytmicznej.
Do tego pasuje mieć sterownik nożny do kontrolowania przejsc, wstepow zakonczeń itp... Z tego co wiem to korg i yamaha nie posiadają takich produktów więc zostaje korzystanie z powiższych aranżerów roland/ketron lub zakup kolejnego klawisza...
Pozdrawiam

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kawai VPC1 (z komputera na moduł brzmieniowy) mariods 15 20,847 02.07.2018, 11:46
Ostatni post: borkey24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS