Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minitaur, Doepfer Dark Energy, Minibrute a może jeszcze inny synth?
09.10.2012, 12:19,
#1
Minitaur, Doepfer Dark Energy, Minibrute a może jeszcze inny synth?
Powoli zaczynam przymierzać się do zakupu syntezatora analogowego. Głównie chcę go zastosować do wygrywania linii basowych - na tym najbardziej mi zależy. Muzyka jaką gram to wszelakie pochodne D'n'B. Nigdy nie byłem fanem "retro" lead'ów itd, dlatego niekoniecznie zależy mi na szerokich możliwościach toru syntezy - priorytet to głęboki bass. W poszukiwaniu syntezatora, który mógłby spełnić moje oczekiwania natknąłem się oczywiście na Minitaura, który jak do tej pory jest chyba moim faworytem, chociażby ze względu na oferowane 2 oscylatory. Z alternatyw zastanawia mnie Doepfer Dark Energy oraz Arturia Minibrute (oba jedno-oscylatorowe). W zasadzie jestem przekonany do Minitaura, ale chciałbym poznać zdanie ludzi, którzy mieli do czynienia z tym sprzętem. Krążą opinie, że resonance nie jest tak dobry jak w Slim/Little Phatty i to mnie mnie mocno zastanawia czy aby nie dozbierać i nie kupić Slim'a... A może jeszcze jakies alternatywy? Wink

DAW: Zynewave Podium Free 2.42
Hardware: Virus TI Snow; Yamaha DX-21; M-Audio Axiom 49 MKII; M-Audio Keystation 88 Pro; M-Audio Audiophile 24/96; Yamaha CA610; Magnat Quantum 653
Software: Arturia Minimoog-V Original; Cakewalk Z3TA+; Free VST/VSTi
Odpowiedz
09.10.2012, 16:53,
#2
RE: Minitaur, Doepfer Dark Energy, Minibrute a może jeszcze inny synth?
Poleam phatty bo niesamowicie wygodny, ale czy Virus nie wystarczy?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
09.10.2012, 23:46,
#3
RE: Minitaur, Doepfer Dark Energy, Minibrute a może jeszcze inny synth?
Virus może by i wystarczył ale... Czasami polifonia mi nie daje za wygraną hehe.. no a druga sprawa która również sprawia niemały kłopot to rozmieszczenie wszystkich pożądanych brzmień jednego multi-patchu na klawiaturze 4-oktawowej... No i wiadomo - nowo zakupiony sprzęt - nowe motywacje etc. Wink

Phatty hehe, no naoglądałem się testów i prezentacji i wydaje się naprawdę spoko. Little niestety odpada - nie chcę przeznaczać tak dużych pieniędzy na tego typu synth. Prędzej kupiłbym Slim'a, ale jeśli okaże się, że resonance nie jest jakoś szczególnie lepszy niż w Minitaurze to biorę tego drugiego. Zależy mi tylko i wyłącznie na basie Wink

DAW: Zynewave Podium Free 2.42
Hardware: Virus TI Snow; Yamaha DX-21; M-Audio Axiom 49 MKII; M-Audio Keystation 88 Pro; M-Audio Audiophile 24/96; Yamaha CA610; Magnat Quantum 653
Software: Arturia Minimoog-V Original; Cakewalk Z3TA+; Free VST/VSTi
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS