Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha Montage Synth
22.01.2016, 18:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.01.2016, 18:34 przez garit.)
#31
RE: Yamaha Montage Synth
No i jest instrukcja, która wszystko (chyba) wyjaśnia:

http://download.yamaha.com/api/asset/fil...t_id=66554

Odpowiedz
22.01.2016, 23:39,
#32
RE: Yamaha Montage Synth
No cóż...zobaczyłem cenę i mówię "Pas" !
Nie zrozumcie mnie źle, nie oczekiwałem cudów, ale 4000$ za Montage7...Sad
Nie można powiedzieć że to tak dokładnie następca Motifa, bo to nie jest workstation tylko syntezator, będący konkurencją raczej dla Rolanda Jupiter 80 a nie dla Korga Kronosa.
Wiedziałem że tanio nie będzie, ale przeliczyłem się i to bardzo !

Zastanawia mnie też przeskok cenowy po między poszczególnymi wersjami klawiatury.
Między wersją 61 a 76 klawiszy jest 500$ różnicy. Taka sama różnica jest między wersją 76 a 88, przy czym w Montage8 mamy już cięższą, droższą klawiaturę...
Tak czy inaczej za drogo i bez sekwencera, więc moje zainteresowanie spadło praktycznie do zera..

Odpowiedz
23.01.2016, 10:05,
#33
RE: Yamaha Montage Synth
Widzieliście to ?

https://www.youtube.com/watch?v=BJK-dFaY7k8

Roland HP 605, Yamaha P125
Odpowiedz
23.01.2016, 10:43,
#34
RE: Yamaha Montage Synth
http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...o,598.html
To ja od siebie dodam Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
23.01.2016, 10:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.01.2016, 11:19 przez garit.)
#35
RE: Yamaha Montage Synth
Dafik, ja oglądam i czytam wszystko na bieżąco bo tak jak Valtari byłem żywo zainteresowany tą nowością.
Na razie nie mówię pas, ale jest tyle wątpliwości, których już na wstępie, jeszcze przed ograniem instrumentu, nie powinno być. Mnóstwo uwag krytycznych na wszystkich forach, demówki nietrafione (większość), ale wiadomo to są pobierzne demówki bez wchodzenia w szczegóły. Mi spodobała się ta Phila Clendenina: https://www.youtube.com/watch?v=qsseHcyeuGY



Z tego co udało mi się przeczytać w instrukcji, na forach i usłyszeć w necie:

Co do pian to akurat CFX i Bosendorfer brzmią na niektórych demówkach świetnie (jak dla mnie i na tyle na ile można usłyszeć coś tam). Z tego co czytam to Bosendorfer jest załadowany do pamięci user (tej 1,7 GB), ale nie doszedłem jeszcze ile z niej zajmuje.

Poza tym specyfikacja mówi o 1900 Performance`ach (około). I teraz jeśli dobrze liczę to z tego 1353 to są Single Part Performance` y (czyli takie z jednym Part`em, Multi Performance może mieć do 16) z brzmieniami z XF. No to zostaje ok. 550 Performances (teoretycznie do 550 x 16= 8800 Parts).
Ale też nie wiem czy to są jakieś presetowe Performance`y czy w tej liczbie są też User Performances?
Performance są zorganizowane w czterech typach Banków (Preset, User, Library i GM). Te z Preset Bank nie mogą być zmienione (nadpisane), wszystkie zmienione idą do Banku User, który jest fabrycznie pusty.

1 Part, to jedno brzmienie składające się z 8 elementów (8 operatorów w przypadku FM-X Part).

Ciężko coś więcej powiedzieć.
W każdym razie po szczegóły odsyłają do szczegółowej instrukcji Reference Manual, której jeszcze nie ma.

Odpowiedz
23.01.2016, 16:03,
#36
RE: Yamaha Montage Synth
Mamy też pierwsze porównanie Smile
Fortepian z Kronosa vs Montage
Przy okazji można zobaczyć specjalną edycję Kronosa Platinum Smile
Samo porównanie mało obiektywne, bo Yamaha nagrana znacznie głośniej i jakby przestrzenniej !

Odpowiedz
23.01.2016, 16:46,
#37
RE: Yamaha Montage Synth
Podobno Yamaha jest głośniejsza na dzień dobry (tak ktoś powiedział, ale w porównaniu do XF). Cokolwiek to znaczy to oczywiście nie jest obiektywne porównanie. Niemniej z innych filmików piano wydaje się być super. Co nie znaczy, że podawane ceny za ten instrument są do przyjęcia.
Bonners zamieścił też przegląd presetów Montage.

Odpowiedz
23.01.2016, 22:53,
#38
RE: Yamaha Montage Synth
No a co powiecie na te liczby:

1920 presetowych performance
640 user performances
5120 library performances (8 library slotsów * 640 performanców każdy)

Tyle się mieści w Montage. Przyjmując, że w jednym Performance możemy zmieścić 16 Partów (voice, czyli brzmień po prostu) to się robi dużo. Oczywiście one mogą się powtarzać.
W presetowych mamy na pewno 1335 Single Part Performances (z jednym brzmieniem, z serii XF) i pewno + 128 z GM.
Library performances będzie można ładować z zewnątrz (może Yamaha będzie udostępniać/sprzedawać lub inni użytkownicy?).
Ale w samym User Perf. można teoretycznie zapisać 640 x 16 = 10240 brzmień!

A dla przykładu posłuchajcie tej gitarki, to jest jedno brzmienie, nie z próbki tylko z syntezy FM. 1 part w Single Part Perf. w Montage:
od 15`30``
https://www.youtube.com/watch?v=BJK-dFaY7k8


No jest potencjał chyba. Tylko ta cena...

Odpowiedz
24.01.2016, 08:38,
#39
RE: Yamaha Montage Synth
Cena jest stara tylko dolara mamy drogiego Wink

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
24.01.2016, 11:23,
#40
RE: Yamaha Montage Synth
No tak, jeszcze i to. Biednemu to i wiatr w oczy.

Tym bardziej ciekawe czy w Polsce Yamaha ruszy z taką promocją jak w USA. Tam już oferują taki oto zestaw:
http://usa.yamaha.com/about_yamaha/corpo...ter_promo/

U nas, z tego co wiem, nie zrobili tej promocji na XF: http://usa.yamaha.com/about_yamaha/corpo...ly_loaded/

Promocyjnie ma być dodawane piano Bosendorfer, ale chyba dla wielu braki w stosunku do XF, będą niewybaczalne.


Ja tam czekam na porządny test na muzykuj.com.

Odpowiedz
24.01.2016, 11:45,
#41
RE: Yamaha Montage Synth
No Ok, dolar drogi, ale nawet gdyby był trochę tańszy to i tak cudów byśmy nie osiągnęli. Nie rozumiem dlaczego zrezygnowano z sekwencera !

Odpowiedz
24.01.2016, 12:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.01.2016, 12:33 przez garit.)
#42
RE: Yamaha Montage Synth
Valtari, sekwencer to jeszcze pół biedy, bo jest ten 16 ścieżkowy recorder z podstawowymi funkcjami i może zaktualizują to jakoś. Nie wiem czy sprawa jest tak prosta z Pattern Mode, może i nad tym się pochylą po tylu słowach krytyki.

Gorzej z samplerem. Wydaje mi się, że nastawiają się na sprzedaż bibliotek.

Ciekawe dlaczego zrezygnowali z funkcji DAW remote.

Ciekawe dlaczego nie wskrzesili breath controllera, przecież to Yamahy wynalazek.


No i nawet marketingowy strzał w kolano z prezentacjami. Od nastu lat ludzie grają na Motifach, przecież wiadomo co i jak, wiadomo, że czekali na następcę, a oni teraz wychodzą i kręcą migającą gałką.

Z ciekawości wszedłem na stronę Yamahy i czytam co napisali nie tak przecież dawno jak wypuszczali MOXFa: "Instrumenty MOXF nadają zupełnie innego, nowego charakteru standardowym instrumentom do produkcji muzycznej MOTIF i są przeznaczone dla całkowicie nowej generacji muzyków i producentów." No to ja się pytam, co oni nagle wymarli?

Odpowiedz
24.01.2016, 13:10,
#43
RE: Yamaha Montage Synth
Świetnie to ująłeś !!!! Co w takim razie dalej ? Czym będzie następca MOXF ?

Odpowiedz
24.01.2016, 15:59,
#44
RE: Yamaha Montage Synth
Wydaje mi się, że mogą kiedyś wypuścić jakąś okrojoną wersję Montage. Ja osobiście na to nie będę czekał bo zapewne znowu włożą tam inną klawiaturę (dla mnie nie do zaakceptowania, Montage ma mieć FSX, jak w XF, jak dla mnie świetna) no i zapewne bez aftertoucha by była.

Niewątpliwie olbrzymim plusem Montage jest interface audio, po USB masz:

32 audio outs via USB (24-bit/44.1kHz) stereo plus 30 assignable outputs, making the Montage a 32-in/6-out audio interface for your computer. Plus multiple Ports of MIDI communication.
When you opt for higher sample rates, the number of simultaneous outputs is (naturally) reduced. You can record at rates up to 192kHz (4 stereo Outs)

Każdy z 16 Part w Performance możesz wysłać na inny kanał MIDI (wysłać komunikaty Bank Select czy Program Change).


A co do sekwencera, z właściwą sobie swadą Bad Mister wyjaśnił tu:

To be clear: the Montage has also has a MIDI sequencer. It is NOT like the Motif-series, but a sequencer nonetheless.
It can be best thought of as a "Direct Performance Recorder". For the last nine years I have tirelessly explained the benefits of recording from Performance mode to the Motif XS/MOX/Motif XF/MOXF sequencers. Your are in Performance mode playing and controlling multiple Parts - direct Performance Record allowed each Part to isolate the MIDI Events intended for it to its own MIDI track of the internal sequencer.

You could be playing one or more Parts directly, others could be responding to an assigned arpeggiator. All data was automatically divided out to a separate MIDI track of the internal sequencer. Then to complete the process, the XS/MOX/XF/MOXF copied the Performance (as a template) to either the Song or Pattern MIXING setup in the targeted mode... So that when you pressed play everything played back properly.

Simply trying to record directly from one of these previous models to a DAW required the MIDI Jedi Knight Merit Badge, which many learned when they first attempted this) - it is well documented in forums over the last 9 years! Direct Performance Record allowed you play, triggering multiple sounds together, the tech split the data to separate Midi channels, then copied and assigned each Part to a separate channel - reuniting it with its intended data. (Innovative) and certainly NOT how computer DAWs were designed to work.

The sequencer here in Montage is built to record all the functions, every nuance of your performance internally - no muss, no fuss, no one has to be "struck down to become much more powerful than you can ever imagine" in order to record all the data that the MONTAGE is rocking. And once you begin to get your head around what it is capable of you begin to see why it is what it is.

New workflow... Create your Performance, press RECORD... play you music. Montage will create a .mid file > drag n drop this into your favorite DAW continue your work. Or > play it back from the internal Seq outputting via USB > record it as audio to your favorite DAW. Montage features a mind numbing 32 audio outputs via USB. (Stereo plus 30 assignable outputs!)

All 16 Montage Parts can have dual Insertion Effects active.
You have to ask yourself "do I need to record Midi?"

A reason to record Midi is "change your mind" ... About sound selection, about the notes you've played, to edit controllers, fix mistakes. If all you have is MIDI your work is "in progress" - render it as audio turns it into a "finished" project ready for mass distribution.

New Era, new Workflows, next level stuff!

Our research shows, that a customer at this price point is likely already sequencing to a major DAW. Duplicating a sequencer for this level user is wasted power. The sequencer in Montage is designed to do what would be difficult for an external sequencer to do _ most have a focus designed to build projects "one-track-at-a-time"_ Montage is designed to document your Montage performance... Which it bundles into a .mid File... Montage does the heavy lifting!

While Montage will ship with Cubase AI8, we anticipate this customer may already be a Cubase Pro 8.5 user... Or an equivalent top of the line DAW. And is already comfortable editing MIDI in the computer environment.

Odpowiedz
24.01.2016, 18:55,
#45
RE: Yamaha Montage Synth
Problem jest tylko taki, że zarobki i możliwości finansowe sprawiają, że nie stać nas na instrument, który byśmy chcieli, a ten, na który nas stać po prostu nas nie zadowala.

Mnie osobiście usatysfakcjonowałoby gdyby wyszedł następca MOXF z większym wyświetlaczem, aby praca w sekwencerze była bardziej przyjazna i oczywiście miałby co nieco zaczerpnięte z Montage.
Ewentualnie nowy Korg Krome z brzmieniami DNS
Lub Korg PA4x Le ( oczywiście ze względu na cenę)

Odpowiedz
24.01.2016, 21:02,
#46
RE: Yamaha Montage Synth
No cóż zawsze jest ta pogoń za króliczkiem.
Ale jest w czym wybierać i czasami warto zatrzymać się na czymś prostszym (tańszym). Myślę, że następca MOXFa na pewno będzie miał ten sam wyświetlacz a zaoszczędzą na klawiaturze i innych rzeczach.

A nie przekonuje Cię seria FA albo DS od Rolanda? Osobiście wolałbym jednak MOXFa. Widziałeś np. to (szczególnie od 17 min.): https://www.youtube.com/watch?v=cbuX1U-Sn1M

Odpowiedz
24.01.2016, 21:38,
#47
RE: Yamaha Montage Synth
MOXF z wyświetlaczem z Rolanda FA Smile DS odpada, nie ma sekwencera. Moja sytuacja wygląda tak że jakiś czas temu sprzedałem Korga Tritona Extreme 61 i Rolanda Juno Di. Powód - nie chce już klawiatur z pięcioma oktawami. Ideał to jeden 76 i jeden 88 klawiszy Smile
Mam swój kącik w pokoju, przewiduje dwa klawisze które postawię sobie na stojaku jeden nad drugim, nie będę rozbudowywał się na boki, żadnego podpinania kompa. Więc jeden musi być Workstation, ewentualnie rozbudowany aranżer z sekwencerem a drugi syntezator lub stage piano.
Montage jest kuszącą propozycją ale ta cena a i tak musiałbym mieć jeszcze jeden, pełny workstation. Z drugiej strony czekam już dosyć długo i palce swędzą Smile
Niestety nowego Krome nie widać, na następcę MOXFa pewnie jeszcze poczekamy.

Odpowiedz
24.01.2016, 22:07,
#48
RE: Yamaha Montage Synth
No to jesteśmy w podobnej sytuacji.
Powiem Ci, że jak miałem dwa klawisze (jeden nad drugim) to nie było to wygodne, jednak drugi manuał musi być blisko, jak w organach.
Dlatego teraz planuję drugi klawisz z syntezatorową klawiaturą postawić nad wąską klawiaturą sterującą 88. Powinno być dobrze.
Na kompa też się znajdzie miejsce, ale też nie chcę go używać. Myślę, że Montage mimo pewnych braków dałby radę robić za workstation, jak dla mnie na moje domowe potrzeby.
Inna sprawa, że jakiś aranżer też mi chodzi po głowie. No cóż zobaczymy.

Odpowiedz
24.01.2016, 22:15,
#49
RE: Yamaha Montage Synth
Gdybym musiał dzisiaj kupić to kupił bym Korga Pa3xLe na górę i na dole Kurzweila Forte Se. Oba kosztowały by mniej więcej tyle co Montage7 Smile
Z drugiej strony myślę że następca MOXFa będzie wkrótce.
Kurcze, dowalili z tą ceną Montage Sad

Odpowiedz
24.01.2016, 22:58,
#50
RE: Yamaha Montage Synth
Myślę, że realnie ta cena potem w sklepach będzie niższa, ale nie wiadomo jak tam kurs.
Nie obawiasz się, że takie maszyny Cię przygniotą?

A propos miałem napisać, że na jednym z filmików (Phila) używał articulation, zupełnie jak w Tyrosie (przycisk Asignable po lewej stronie klawiatury).

Odpowiedz
24.01.2016, 23:12,
#51
RE: Yamaha Montage Synth
No mam nadzieję że jednak Montage będzie trochę tańszy. Przykładem może być wspomniany przeze mnie Kurzweil Forte SE, który już pojawił się u nas w sprzedaży za nieco ponad 8 tys. podczas gdy zapowiadano cenę ok 10 tys.

Porządny stojak i nie przygniotą Smile tylko taki aby klawisze były jeden nad drugim, żeby faktycznie nie trzeba było siedząc sięgać do tego u góry

Odpowiedz
25.01.2016, 11:34,
#52
RE: Yamaha Montage Synth
Tu jest więcej informacji o Montage, chociaż bez podręcznika referencyjnego ani rusz:

http://www.easysounds.eu/MusicProduc...2016_01_EN.pdf

Odpowiedz
28.01.2016, 11:01,
#53
RE: Yamaha Montage Synth
link nie aktywny

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
28.01.2016, 12:17,
#54
RE: Yamaha Montage Synth
O kurczę to chyba nie umiem tego załączyć. Hammond spróbuję Ci to wysłać na maila.

Odpowiedz
28.01.2016, 13:30,
#55
RE: Yamaha Montage Synth
https://www.gearslutz.com/board/electron...wn-32.html

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
30.01.2016, 16:38,
#56
RE: Yamaha Montage Synth
Analizując dostępny materiał na YT, to co na tą chwilę bardziej się Wam podoba : Korg Kronos (2015) vs Y. Montage?

Odpowiedz
01.02.2016, 23:52,
#57
RE: Yamaha Montage Synth
Kronos jak i Yamaha posiada syntezę FM. Pozostaje ocena samych próbek instrumentów.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
02.02.2016, 14:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2016, 14:44 przez garit.)
#58
RE: Yamaha Montage Synth
Porównując to co jest na papierze to Kronos ma więcej.
Porównać brzmienie będzie można dopiero gdzieś w maju albo i później.
YT można przesłuchać, ale o Montage'u też jest jeszcze niewiele, zobacz to:

https://www.youtube.com/watch?v=wfAxxav4...e=youtu.be

angielskie subtitulki mają być wkrótce.

Odpowiedz
02.02.2016, 18:57,
#59
RE: Yamaha Montage Synth
17:43 w filmie Kitajec mówi Kurde Mać jak słyszy akustyczne gitary Wink

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
02.02.2016, 23:40,
#60
RE: Yamaha Montage Synth
No faktycznie! Ktoś zna japoński? Jak będą napisy to się okaże co to znaczy, ale będą jaja jak po angielsku też będzie: Kurde Mać Smile.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowa seria Yamaha Montage M6, M7 i M8X bestspec 40 5,210 25.01.2024, 19:43
Ostatni post: bestspec
  Yamaha Genos 2 Valtari 3 444 16.11.2023, 21:55
Ostatni post: bestspec
  Yamaha P-525 - nowe pianino elektryczne Yamahay bestspec 1 349 05.10.2023, 16:51
Ostatni post: pawelsz
  Yamaha Montage - zakończenie produkcji bestspec 1 487 25.07.2023, 14:47
Ostatni post: garit
  Yamaha CK61, CK88 pawelsz 3 1,299 19.03.2023, 14:53
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS